Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Death Billiards

12 Nisan 2013 saat 22:15 gönderen animedyumŞimdiye kadarkiler arasında açık ara en tartışmalı ve belki de Genç Çizerler Projesi (YATP)'nin amacına en çok hizmet eden bölümü. Madhouse'un harikulade animasyonu ve elbette bu kadar ilgi uyandırma nedeni olan senaryosundaki her tarafa serpiştirilmiş ipuçlarıyla, geçen yılki Wasurenagumo ile hemen hemen benzer bir tonda seyreden Death Billiards çok zor bir bulmaca kıvamında.

Biri genç, biri yaşlı iki adam hayatlarını ortaya koyarak bir el bilardo oynamak zorundadır. Bilardo topları bu iki adamın organlarını simgelemekte ve o an içinde bulundukları haletiruhiyeyi yansıtmaktadır. İstekalar alınır ve oyun başlar. Her potun ardından iki adamın karakterleri yavaş yavaş belirir ve oynadıklarının basit bir oyun olmadığı izleyiciye aksettirilir.

Oyun ilerledikçe genç adamın hayatı sondan başlayarak geriye, yaşlı adamınki ise çocukluğundan başlayarak sona doğru giden bir film şeridi misali gözlerinin önünden geçiyor. Her ikisinin de hayatları belli bir altyapıya oturtularak, çoğu seri için haftalar boyu süren karakter gelişimi kısacık sekanslar aracılığıyla izleyicilerle paylaşılıyor. Genç adamın Coldplay - Shiver parçasını sevdiğini, yaşlı adamın ise Dünya Savaşı yıllarında geçen çocukluğunu öğreniyoruz. Her ikisinin de hayatlarındaki günahlara vurgu yapılıyor.

Hiçbir insanın eşit olamayacağını yüksek sesle dile getiren Death Billiards, 3 senedir devam eden bu projenin serileştirilmeye en müsait animesi. Sembolizmiyle, çok özen gösterilerek yazılmış her diyaloğuyla ve elbette ki sorumluluk almayarak tamamen seyircinin yorumuna bıraktığı finaliyle uzun metraj film potansiyeli taşıyan nefis bir YATP ürünü.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 254 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 10:01.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler