Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Chihayafuru - 36-37-38-39

14 Nisan 2013 saat 05:05 gönderen animedyumNeredeyse ikinci sezonun tamamını kapsayacağını düşündüğüm turnuvanın kesinlikle en önemli arcıydı bu 4 bölüm. Yine her zamanki gibi ilk bölümü geciktirdim, ikinci bölümden sonraysa arc bitene kadar bekleyeyim istedim ama artık dayanamadım.

Eğer 38 bölümdür Chihayafuru'yu her hafta izlemiş biriyseniz 39. bölümdeki gözyaşı kulübüne hoşgeldiniz! Bu arc içinde havada uçan ders sırası ve akabinde yaşanan karakter gelişimi aslında ilk sezondaki tüm eksiklerin de bilincinde olunduğunun ve hepsinin giderilmeye çalışıldığının bir göstergesi. Artık yalnızca Chihaya, Taichi, Arata üçgeninden ibaret değil bu seri... hatta hiçbir karakterden değil, hepsinden ibaret bir anime.

Yakın zamanda, şimdiye kadar izlediklerim arasındaki en iyi seriden sonra Chihayafuru'yu tam olarak spor türüne kondurmaya gönlüm el vermiyor. Ama Chihayafuru bir spor animesi olduğunu inatla kafama çakarcasına her hafta yineliyor. Muazzam taktikler, profesyonel düzeyde stratejiler, üst düzeyden de üstte bir rekabet ve son nefesine kadar mücadele eden ve kenarda beklemek zorunda kaldığı için dudaklarını kemiren sporcular...

Öte yandan, seri resmen kabuk değiştiriyor. Karutayı bir spor olarak algılamamızı öğütleyen ilk sezon bunun üstüne gitmeyip üçgeni işlemeye çalışmıştı ve doğal olarak da romantizm imaları yaratmıştı. Oysa ikinci sezon resmen üçgeni, romantizmi, imaları bir kenara atıp tamamen karutaya odaklanmış bir vaziyette ilerliyor. Bu hedef odaklı yapı o kadar net ki Arata'nın Chihaya ile göz göze gelmesine bile engel olan bir senaryo hamlesi geldi. Belli ki turnuva bitene kadar dikkat dağıtacak her şey yasak.

Seriyi çoktan yarılamış ve hala takım turnuvasını bitirmemişken, öyle görünüyor ki ikinci sezonun tamamı gelecek bölümlerde başlayacak ferdi turnuvayı da kapsayarak sonlanacak. Gidişat fena halde üçüncü sezon sinyalleri veriyor, hadi hayırlısı...

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 249 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 17:52.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler