Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Shingeki no Kyojin - 03

21 Nisan 2013 saat 17:18 gönderen animedyumTitanların olmadığı ilk bölüm ve Shingeki'nin sınavı verdiğini söylemek güç. 7 animasyon yönetmeninin çalıştığı 3. bölüm, geçen hafta açık edilen eğitim sürecini başlatıyor. Eren'in asker olmak için gösterdiği azme sık sık vurgu yapan bölüm, serinin şimdiye kadarki en özgün keşfi olan 3 Boyutlu Manevra Düzeneği'nin tanıtımını yapıyor.

Savaş yaşanmadığında, herhangi bir aksiyon olmadığında bu serinin nasıl ayakta kalacağını ve kendisini cazip kılacağını görmek açıkçası beni ürküttü. Patatesçi kızın bir kurt gibi yemeğe saldırması komik mi yoksa korkunç mu olmalıydı, bilemedim ama gülünç ve gereksiz olduğu kesindi. Keza, Eren'in dev titanı anlatırkenki rahat tavırları ile konu küçük titanlara geldiğinde bir anda annesini hatırlayıp ufak çaplı kriz geçirmesi de aynı şekilde gülünç ve mantıksızdı.

"Titanları ben öldürürüm, siz otları biçin" havaları basan ve şu haliyle son derece itici bir başkarakter olan Eren'in yaşayacağı aydınlanma anına dek böyle bol keseden sallaması aslında Shingeki'nin shounencilik oynamaya karar verdiğinin de bir göstergesi. Shounen olması değil de shounencilik oynaması ve başkarakterini başlarda en salak, en beceriksiz, en fena gösterip yavaş yavaş kahramana evirmesi Shingeki no Kyojin'in sıradanlaşmasına yol açacaktır. Dolayısıyla serinin asıl kahramanları olan titanlar derhal geri getirilmeli.

Ayrıca karakter kadrosunun ne kadar geniş tutulacağını da görüyoruz. Eğitim Çavuşu'nun itin götüne soktuğu asker adaylarının birçoğu belli ki seride aktif rol üstlenecek tipler. Bunların hepsine gereken altyapıyı oluşturmak için 25 bölümün yeteceği çok şüpheli. Şu haliyle Shingeki no Kyojin sanki hikayeden ziyade aksiyona ve tipik shounencilik oyununa bel bağlamış gibi görünüyor. 7 animasyon yönetmeninin çalıştığı ve yine de belli başlı ölçeklendirme sorunlarının göze çarptığı 3. bölüm de bütçenin tamamen savaşlara ayrıldığını ve geri kalan kısımların çok da önemsenmediğine dair bir şüphe uyandırıyor.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 397 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 10:04.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler