Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Sougen no Ko Tenguri

01 Mayıs 2013 saat 03:29 gönderen animedyumPanda Kopanda, Lupin III, Mirai Shounen Conan gibi yapımların animasyon yönetmenliğini yapmış Yasuo Ootsuka'nın yönettiği ama daha da önemlisi senaryosunu Osamu Tezuka'nın yazdığı 1977 tarihli Sougen no Ko Tenguri 20 dakikalık bir kısa film.

Yukarıda bahsi geçen animelerin, dönemlerinin çok ilerisinde görülebilecek animasyon kalitelerini koruyan ve kısa süresine rağmen bir adım da ileriye götürmeye çalışan Sougen no Ko Tenguri özellikle ışıklandırma ve gölgelendirme konularında çıtayı gerçekten yukarılara çeken yenilikçi bir tavra sahip.

Neredeyse her konuyla ilgili bir yorumda bulunmuş Osamu'nun arka plana kırsal hayatı yerleştirdiği filmin hikayesi ise oldukça çocuksu ve metodik bir anlatıma sahip. Doğumundan itibaren aynı inekten süt emmiş Tenguri ile buzağı Taru-Taru artık kardeş gibidirler. Kış bastırınca erzakları tükenen köy halkı civardaki hayvanları tek tek kesmeye başlayınca Tenguri aceleyle Taru-Taru'yu köyden kaçırır. Aradan yıllar geçtikten sonra süt kardeşlerin yolu yeniden kesişecektir.

Et stokunun azalmasıyla civardaki hayvanları avlamaya çıkan köy halkı ile Tenguri bir anda Taru-Taru ve sürüsünün avı haline gelirler. Danaları kesmek yerine başka bir çözüm öneren Taru-Taru sayesinde köyün karnı artık doyacaktır.

20 dakikayı alışılageldik bir güzergahla doldurmaya çalışan film, her ne kadar aniden dile gelen Taru-Taru gibi bir tuhaflığı ve pek dişe dokunur sayılamayacak bir hikayeyi içinde barındırsa da 1977 yılında sahip olduğu görselliğiyle kesinlikle izlenmeyi hak eden bir anime olarak sivriliyor.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 264 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 12:08.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler