Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Shingeki no Kyojin - 05

05 Mayıs 2013 saat 16:29 gönderen animedyumUps! Bunu hiç tahmin etmemiştim.

Bölüm finalinde yaşanan olay seriye bambaşka bir boyut katıyor. 22 dakika boyunca "öldürülsem bile ölmem" ve "hadi görelim, en fazla titanı acaba kim öldürecek" ve "sana yenilmem, haberin olsun" gibi yalnızca kendini kandıran shounen klişeleriyle bezenmiş bir anlatımın ardından Eren'in sindirilmesi gerçekten de şimdiye kadarki yapıyı hiçe sayacak kadar cüretkâr... tabii önümüzdeki hafta Eren'in bir şekilde kurtuluşuna tanıklık etmezsek.

Yeterince iyi tasarlanmamış ve tüm karakter gelişimi, dürtüleri, amacı tek bir olay üzerinden yansıtılmış Eren'in sağa sola bağırıp gaza getirici konuşmalar yapması yine o çok bilindik shounen klişelerinden biriydi. Annesi öldüğü için Eren'in "reyizzz" sıfatına bir anda yükselmesi çok olağan bir durummuş gibi ortaya konup durdu. Açıkçası serinin başkarakteri olmasını beklediğim bir karakterin, şimdiye kadar hiçbir karşılık verilememiş titanlar şehri basmışlarken rütbe almaktan bahsetmesi ve sonucunda da böyle grotesk bir şekilde saf dışı edilmesi çok hoşuma gitti ama yine de ya geri dönerse diye bir korku içindeyim.

Embesil kral/lord/hükümdar klişesi, Colossal Titan'ın aniden gelip gidebilmesi, daha seri yayınlanmaya başlamadan sinopsisten bilinen titanların zevk için insan yemeleri gerçeği vs. gibi seriye ait vasıflara farklı açılardan yaklaşan bölüm gelecek için kaygı verici bir sonla bitti. Eren nasıl oldu da canı isteyince titanın ağzına girebildi? Tamam, gaza gelme konusunda serinin hiçbir sıkıntısı olmayabilir ve bunu layıkıyla yerine getiriyor da olabilir ama o heyecan içinde beynimizi buzdolabına koymamız gerekmemeli.

Daha önce de demiştim, bu serinin kahramanları titanlar. Onların nereden geldiklerini, neden tüttüklerini, niye boyları ufaldıkça çene yapılarının ve dış görünüşlerinin insanlarınkine daha da benzediğini merak ediyorum. Galiba bu merakı gidermek için mangaya yönelmem gerekecek zira anime emin adımlarla CGI oranını arttırıp daha 5. bölümünde OP'deki karelerin büyük çoğunluğunu kullanarak biraz tembel davrandığını gösteriyor.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 493 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 17:54.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler