Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Ryo

29 Temmuz 2013 saat 23:40 gönderen animedyum3. senesini deviren YATP'ın son animesi olan Ryo, Bakumatsu Çağı'nda geçen ve o dönemde yaşamış insanları resmettiği karakterleriyle bir bakıma tarihsel gerçekliği de içinde barındıran bir OVA. Küçük bir çocuğu dış dünya ile tanıştıran yabancı bir adam aracılığıyla dönemin Japonya'sından ufak bir kesit de sunan anime Gonzo'nun idaresinde eli yüzü düzgün bir animasyon ve seslendirme performansı sunsa da bunun ötesine geçebildiğini söylemek hayli güç.

Filmin kurgusundaki inanılmaz aceleci tavır izleyicinin ne Bakumatsu Çağı'nın gerçeklerine vakıf olmasına ne de filmin kendi hikayesine ortak olmasına fırsat veriyor. Ryo'nun kesitler halinde yazılmış ve alelade bir şekilde derlenmiş mazisi onu kurmaca bir karaktere evirmeye yetmezken Ryouma'nın amacının altı ise yalnızca ansiklopedik altyapıya veya detaylı bir Japon tarihi bilgisine sahip izleyicilerin doldurabileceği kadar kaygan bir zemin üstünde duruyor.

Nihayetinde bizzat senaryosunun bir tarihsel kupürler derlemesi olduğu Ryo, YATP'ın genç çizerlere fırsat tanımaktan fazlasına tenezzül etmemiş yapımlarından bir diğeri oluyor. Neyse ki geride kalan 3 senenin gösterdiği üzere bu örnekler azınlıkta...

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 416 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 02:45.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler