Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Gin no Saji - Sezon 1

19 Eylül 2013 saat 18:31 gönderen animedyum


Ailesinden uzakta bir yaşam sürmek isteyen Hachiken öğretmeninin tavsiyesine uyarak yatılı bir ziraat okuluna geçiş yapar. Hayatta neyi istediğine henüz karar verememiş, geleceğine dair bir planı bulunmayan Hachiken parlak bir öğrenci olmasına rağmen bu okuldaki yaşantıya uyum sağlamakta oldukça zorlanacaktır.2012 yaz sezonundaki noitaminA kuşağında ekranlara gelmiş Moyashimon ile benzerlikler taşıyan Gin no Saji, kendi farkını ise Hachiken'in monologları üzerinden gözlemlediği kırsal yaşam gereksinimleri aracılığıyla ortaya koyuyor. Okula gelmeden önce kentte büyümüş ve tarım ile hayvancılığı hiç irdelememiş Hachiken'in okulda başına gelen ve diğer öğrencilere sıradan gelen her olay onun için aslında şaşkınlık verici birer tecrübe oluyor.

Derslerin başlamasıyla birlikte başta hayvancılık olmak üzere pek çok zirai alanda eğitim gören ve öğrendiklerini fiiliyata döken Hachiken, etrafındaki arkadaşlarının her biri çiftlik sahibi ailelerin çocukları olduğu için uzunca bir süre yalnızlık çeken bir kentliyi oynuyor. Dolayısıyla Gin no Saji'nin tüm bu tarımsal etkinliklere hangi açıdan baktığını çözmek çok da zor değil.Tüm basmakalıp yabancılık klişelerine (dışlama, adaptasyon, kabullenme vb.) inatla karşı gelen seri, Hachiken'i yabancılaştırıp izole etmek yerine ilk saniyesinden başlayarak ona kucak açıyor. Hachiken'in de bu köy yaşantısını sevmesi, yediği yemeklerin tam anlamıyla tadına varması, hayvanlarla bağ kurması serinin benimsediği "kırsalda bir kentli" anlatımını kolaylaştıran unsurlar oluyor.

Naif bir tonda seyreden ve genelinde mizahi unsurlara yer verip dramayı da eksik etmeyen Gin no Saji, Ocak 2014'te başlayacak ikinci sezonu öncesinde hem başrolü Hachiken'i hem de onun etrafını saran atmosferi tanıtıp akıcı bir anlatım sunarak projeye dayanıklı bir temel atıyor.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 539 Yorumlar 1 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 1

Yorumlar

  1. Eski Yorum
    UnderminE'ın Avatarı
    Yorum atasim geldi, bayilarak izliyorum bunu. Yumurta muhabbetlerine acayip gülmüştüm
    permalink
    20 Eylül 2013 saat 14:50 gönderen UnderminE UnderminE Çevrimdışı
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 07:31.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler