Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Kill La Kill - 03

18 Ekim 2013 saat 00:44 gönderen animedyumŞu partikül efektinden sonra cidden kapatın sezonu, başka anime yok.

Söylemesi güç, inanması daha da güç ama apaçık ortada duran bir gerçekle başlayalım: 1. bölümü bile aşan bir animasyon marifeti var bu hafta. Bu yeni Trigger tayfası partikül efektini Panty & Stocking'in (yanlış hatırlamıyorsam) 6. bölümünde sektör içi rekabetin gururuyla oynayacak ölçüde yok etmişti. İnanılmaz bir patlama sekansının ardından ekrana saçılan binlerce münferit kırık parça tek tek anime edilmişti. KLK'in ilk bölümündeki açılış sekansında, azmanın sınıfa bodoslama dalışı ve ardından öğrencilerin etrafa savruluşlarında buna benzer bir efekt görmüştük ama bu haftaki hemen hemen P&S ayarındaydı (yine de o 6. bölümün yeri ayrı).

Serinin animasyonunu her hafta övmek sıkıcı olabilir, bundan sonra yılın açık ara en iyi animasyonunu (sorry, haters) tekrar tekrar betimlemeyeceğim fakat bu haftaki gibi yepyeni bir teknik görürsem elbette inceden değinirim.

İlk görüşte belli kalıplara dökülemeyen serilere her zaman özel bir ilgim oluyor. KLK bir shounen olabilir ama sonuçta başkarakteri bir kız; dert değil, bu format 40 yıl önce de yapıldı (bkz: Cutey Honey). KLK bir mahou shoujo olabilir, sonuçta bu haftaki iki dönüşüm de bu türün tipik özelliklerinden biri. Şu işe bakın ki yine Cutey Honey de böyle bir animeydi. Seinen, aksiyon, komedi özellikleri vs. sayesinde KLK ile Cutey Honey arasında genetik bir bağ olduğu görülebilir. Ne mutlu ki KLK 40 yıllık bir animeyi daha da yukarıya taşımayı başaran bir yapıya sahip.

Go Nagai'nin Cutey Honey'si dönemin koşullarında oldukça yenilikçi bir animeyken maalesef yarıda kalmış bir projeydi. Günümüz anime sektöründe, hele ki serinin başlamasıyla birlikte her hafta artan hayran kitlesi düşünüldüğünde yarıda kalma gibi bir durumun KLK'in başına gelmeyeceği garanti. Zaten türleri harmanlayıp melez yenilikler yaratmasıyla bilinen Go Nagai'nin KLK'yi sevdiğini düşünmek çok da hayalperestlik olmaz; keza Quentin Tarantino'nun KLK'ye bayılması ve birkaç yıl sonra remake çekmeye yeltenmesi benim şimdiki gülünç kehanetim olabilir ama gerçekleşince ilk gülen de ben olurum. Her karakterin ismi niye öyle kalın puntolarla yazıyor sanıyorsunuz? Kill Bill mi yoksa Pulp Fiction mı?

Hikaye namına ne olup bittiğini yazmadım ama ilk yakın tarihli kehanetle bu haftayı geçiştirmiş olalım: Satsuki kötü bir karakter değil.
At fav'a bekle.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 294 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 11:28.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler