Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Kill La Kill - 05+06

09 Kasım 2013 saat 00:14 gönderen animedyumSize iki yararlı bilgi vereyim.
1: Kill La Kill geyik bir seri değil ama hiç ciddileşmeyecek.
2: Paku Romi!

Seslendirme sanatçılarından belki de en ünlüsü Satsuki'nin anasını seslendiriyor. Bu kadın öylesine ünlü ki seriye giriş yaptığı sahne bile resmen ona özel tasarlanmış. Arkadaki müzik kesiliyor, Paku tek bir cümle söylüyor ve koro başlıyor. "Hoşgeldin" ile "Bizi şereflendirdin" arasında bir takdim bu.

Geçen haftalardan birinde demiştim ya Kill La Kill aslında içi dolu bir seri diye, yavaş yavaş aydınlanmalar başladı. Önce 5. bölümde çıkagelen izbandut Kinagase Tsumugu sayesinde çıplaklık fetişi öğretmenin niye ara ara dengesizleştiğini anladık, bu haftaki dövüş sayesinde de Kill La Kill'in alelade bir shounen olmadığını yeniden hatırladık. Ryuuko öyle her hafta yeni bir düşmanı marizleyip seri finalinde Satsuki ile kapışamayacak. Hem zaten seri de bu level atlama modunun gayet farkında olduğu için müzikle kafayı bozmuş Jakuzure Nonon'un ağzından konuştuğu 5. bölümde bu temcit pilavı shounen klişesiyle inceden bir dalgasını da geçti. "Evet, güçlüleri sona saklamadık." "Hayır, Ryuuko yavaş yavaş güçlenmeyecek."

Hepsini geçiyorum (kendimden geçiyorum), üniformalı bir orduya karşı gerillalardan oluşmuş nüdist timi nedir allasen?! Bu ne kadar geyik ve aynı zamanda istediğin yere çekebileceğin kadar derin bir mizahtır. Üniformaların statü belirleyen kimlikler olduğunu düşününce bu yaklaşım totaliter topluma nasıl da sağlam bir ayardır. Tamam, tamam, yine abartıyorum, Kill La Kill öyle sofistike bir seri değil. Alt tarafı her karakterin paso frikik verdiği, çok kötü animasyona sahip, klişe bir shounen bozması mahou shoujo falancası. Yoksa her bölümünde sıradışı birkaç animasyon birden sergileyen, başkarakterini ödül almış bir seiyuunun seslendirdiği, Paku Romi gibi bir efsanenin de kadroya katıldığı, nanosaniyelik detaylarla müthiş güldüren, aklına geldikçe başka serilere kart atan (!), 90'larda Japonya'yı iyice popüler kılan "anime" kavramıyla tamamen örtüşen bir seri hiç değil.

Değil, değil.

Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 351 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 20:10.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler