Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Kingdom - 01

07 Haziran 2012 saat 19:10 gönderen animedyumM.Ö. 475-221 yıllarındaki Çin'de geçen animede Shin ve Hyou ailelerini savaşta kaybetmiş ve bir ailenin yanında köle olarak çalışan iki çocuktur. Kendilerini ispat etmek isteyen ve esir hayatını kabul etmeyen Shin ve Hyou savaş meydanlarında orduları komuta etmek için hayallerini gerçekleştirmeye çalışırlar.

50 dakikalık açılış, 38 bölüm sürecek böylesi bir anime için hayli iştah kabartıcı gibi görünebilir. Ne de olsa televizyonlarda yaklaşık 9 aylık bir süre kaplayacak animelere artık çok nadir rastlanıyor ve bu kadar uzun soluklu bir animenin de çift bölümlük açılışla işe başlaması anlatacak çok derdi olduğunu gösteriyor. Fakat durum hiç de öyle değil.

Warring States Period (Türkçesi nedir, bilmiyorum)'da geçen anime haliyle meydan muharebelerinin, taht kavgalarının, ayak oyunlarının yaşandığı bir dönemi arka ve ön planına yerleştirdiği için 38 bölümlük bir süreçte karakter sayısı ister istemez oldukça fazla tutulacak.

Bu kalabalık kadro asla serinin bir dezavantajı değil lakin Sengoku Çağı'nı konu alan animelerden -azıcık kaliteye önem veren- herhangi birine daha önce rastlamış izleyici için karakterlerin birer stereotip olduğunu görmek hiç de zor değil. Biri akıllı ve soğuk kanlı (stratejist), diğeri fevri ve vahşi (çarpışmacı) olan birbirine zıt iki karakter arasındaki dostluk üzerinden yaratılan enerji muhtemelen serinin sonuna kadar devam ettirilecektir.

Neredeyse %80'inde CGI kullanılmış ve bu sayede bir bilgisayar oyununa veya Visual Novel'a benzemiş seri, çizimlere bu kadar önem verilen bir piyasada animasyon anlamında oldukça itici. Karakterlerin hareketlerinden tutun surat ifadelerine kadar mekanik bir üslubun benimsendiği animasyonda yoğun olarak kullanılan CGI ayrıca belli ki proje bütçesinin ne kadar zayıf olduğunun da bir ispatı. Her an kayıp gitmeye müsait böylesi bir projenin eksileri, serinin bitimine kadar projenin artılarının önüne geçecekmiş gibi görünüyor.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 295 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 02:35.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler