Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Tsuritama - 09

08 Haziran 2012 saat 18:37 gönderen animedyumArtık suyun altındaki JFX sadece yanına yaklaşanları değil, suya değen herkesi etkilemeye başlıyor. Tüm kasaba dans edip hipnoza geçerken Enoshima'yı basan DUCK duruma el koyuyor. Haru ile Coco ise bu sorunu kendi başlarına çözmeye karar verip maalesef başarısızlıkla sonuçlanan bir girişimin ardından ayrı düşüyorlar. Haru kasabayı boşaltmak için kötü adam rolüne soyunuyor, DUCK ise uzaylı avı başlatıp Enoshima sakinlerini otobüslere bindiriyor.

Takip ettiğim bir blogda yapılan benzetme çok hoşuma gittiği için bir kez de ben dillendirmek istedim: Tsuritama'nın Küçük Prens ile olan benzerliği gerçekten hoşuma gidiyor. Elbette ki bu benzerlikten hareketle Tsuritama'nın bir diğer Küçük Prens uyarlaması olduğunu söylemek imkansız fakat bazı detaylardaki dirsek teması oldukça ilginç çıkarımlara yol açıyor.

Kitaptaki tilkiyi andıran büyük annenin çiçeklerle ilgili söylediklerini ve bu bölümde de Haru'yu bir çiçeğe benzetmesini hatırlarsak kitaptaki "Unutma, dedi tilki, gülün için harcadığın zamandır gülünü bu kadar önemli yapan" alıntının animede nasıl anlam kazandığını görebiliriz. Ha keza Prens ile Haru arasındaki yakınlıkları da görmemiz kolaylaşabilir.

Fakat kitabı boşverelim ve yalnızca animeye odaklanalım. Kasabayı kurutmaya kararlı DUCK üyelerinin o tulumlar içinde yürürken çıkardıkları komik sesler, Nakamura Kenji'nin yaratmak istediği kara mizahın harika bir örneği. Büyük annenin hastaneye yatırılması, küçük kız kardeşin kaybolması, Haru'nun gruptan uzaklaşması gibi kilit gelişmelerle seri gitgide buruk bir atmosfere bürünürken Kenji'nin mizah anlayışı her daim sürüyor. Harika renk paleti ve nefis müziklerinin yanında Tsuritama'yı izlerken eğlenceli kılan da bu ve bunun gibi minik detaylarda ortaya çıkıyor.

Serinin 11 mi yoksa 12 bölüm mü olacağı konusunda ortada bazı söylentiler dolaşıyor. Her halükarda artık kapanış sürecine girdiğimize göre Yuki'nin de kasabaya dönmesiyle birlikte sanki dört kafadarın el ele verip dünyayı kurtaracaklarını düşünmek hiç de zor değil. Elbette, Kenji'nin pembemsi mutlu sonlara karşı bir antipatisi olduğunu da akıldan çıkarmamak şartıyla.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 299 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 08:18.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler