Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Nazo no Kanojo X - 10

10 Haziran 2012 saat 15:49 gönderen animedyumNazo no Kanojo X'i izlerken kendi hayatımda gördüğüm bazı insanları yeniden hatırlıyorum. Birkaç bölüm önce karşımıza çıkan ve zararsız gibi görünen eski kız arkadaş Hayakawa tipinde insanlardan her yerde var. Hayakawa'nın sahnelediği pis drama yalnızca ergenlere veya kadınlara özgü bir numara değil. Gerçi bu kadar dallı budaklı planları içeren konularda kadınların kafası çok daha iyi çalışır ama yalnızca özgü bir davranış değil bu.

Fakat Tsubaki çok bilindik bir figür. 3 yıl boyunca hoşlandığı kızın düşen saç telini bir kapsüle koyup üzerinde türlü çeşitli "deneyler" gerçekleştirmesi veya şimdiki kız arkadaşının salyasını tatması onu en fazla hafif sapık bir ergen olarak konumlandırıyor. E, kabul edelim ki o yaştaki oğlanların hepsi Tsubaki kadar sapık olabilme potansiyelini içlerinde taşırlar.

Aslında haftalar içinde nereden nereye geldiğimize bakınca Nazo no Kanojo X'in, karakterlerini olgunlaştırmaya gayret ettiğini düşünebiliriz. Geçen haftaki sahiplenmek ve kıskanmak ile bu haftaki yalan söylemek bunun birer örneği. Evet, Tsubaki'nin yalan söylerken kötü bir niyeti yok ama dürüstlüğün de onu güvende kılacağının henüz bilincinde değil. Urabe sorduğunda ona açık açık "eski hoşlandığım kız benden böyle bir şey rica etti" diyebilse yalanı ortaya çıktığında başına geleceklerin onda biriyle bile karşılaşmayacak. Fakat o olgunluğa ulaşmak için öncesinde sayısız hata yapmak maalesef zorunlu...

Elde kalan üç bölümde bu nahoş olayın sürmesi muhtemel. Bu da yine maalesef çok sevimsiz bir sonun, Urabe ile Tsubaki'nin ilişkilerindeki olası bir ayrılığın habercisi. Gerçi ben hala Urabe'nin o festivali basıp don makasıyla Hayakawa denen #$%!'in peruğunu keseceğini ümit ediyorum lakin Urabe'nin rahatsızlığının üstüne düşmeyip kız arkadaşına benzeyen idolün albümünü bir kez daha satın alan Tsubaki'nin aklını başına devşirmesi lazım.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 296 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 02:54.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler