Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Nazo no Kanojo X - 11+12

27 Haziran 2012 saat 00:18 gönderen animedyumRomantizm ve sembolizm bir arada. Daha önce de birkaç kez açık açık dile getirmiştim ama artık iyiden iyiye inanıyorum: Nazo no Kanojo X izlediğim en derinlikli romantik anime dizisi. Belki de şeklen benzediği ecchi türünde kullanılan klişelerin hepsine ters düşmek için elinden geleni yapması beni böyle hissetmeye sürüklüyordur. Belki de inanması kolay bir gerçekliği sembolizmle olağanüstü süsleyip yansıttığı içindir.

11. bölümde Oka ve sevgilisi Ueno okuldaki festivale gelir ve bir hizmetçi kafeye girerler. Ueno daha kafeyi görür görmez cinsel içerikli bir fanteziye dalar ve hemen tuvalete kaçar. Oka ise kendi adına böylesi bir fanteziyi zaten istemektedir. Kapısında "Hoşgeldiniz, Efendim" yazan bir hizmetçi kafe, ister istemez S&M çağrışımı yapmak için yeterlidir. Kapıdan girer girmez kendisini karşılayan "hizmetçiler" Ueno'yu iyice gaza getirirken sevgilisini o kostüm içinde görmek hem "hizmet eden üniformalı kadın (hemşire / hizmetçi / sekreter vs.)" fantezisini kıpırdatır hem de kendisine "Efendim" şeklinde hitap eden sevgilisi sayesinde egosunun şişmesine yol açar. Aslında Ueno ile Oka arasında tam tersi bir S&M bağı olmasına; Oka'nın dominant, Ueno'nun ise resesif taraf olmasına rağmen belki de Oka bir kereliğine de olsa rolleri değiştirmek istemiştir.

Sonrasında Urabe'nin bastığı salya sekansını düşünelim. Eski platonik aşkının salyasını tatmak üzere olan ama tereddütlerle boğuşan Tsubaki bir seçim yapma lüksüne sahiptir. Kartondan robot kostümü giymiş Urabe başlı başına bir Tsubaki fantezisi bile olabilir. Odasında asılı posterlerden (Star Wars ve 2001: Space Odyssey) yola çıkarak Tsubaki için bu robot kostümünün en sevdiği oyuncak gibi göründüğünü düşünmek mümkündür. Altında da çırılçıplak bir kız olduğu göz önüne alınırsa Tsubaki'nin tattığı ilk salya oğlanın hormonları için tam anlamıyla cinsel bir patlama anlamına gelmektedir. Eski okul üniformasıyla ve peruktan uzun saçlarıyla geçmişten bir fotoğraf karesi gibi duran Hayakawa geride kalmış bir fanteziyi oynamaktadır.

Fakat iki erkek karakterini de bu kadar egemen ve muzaffer bir ruh haline sokan seri başlangıçta söz ettiğim klişeleri bu noktadan itibaren bir bir devirmeye başlar. Karşısında soyunmuş ve onun için birbirleriyle yarışan kızlar sayesinde Tsubaki'nin şişen egosu gün sonundaki salya tadımından sonra Urabe tarafından söndürülür. Ufak bir yalanla tüm neşesi kaçan Tsubaki öğrenmesi gereken bir dersi almış olur. Kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi karşısındakine de yapmaması gerekmektedir. Umarım izleyen genç erkekler de buradan bir mana çıkarırlar.

11. bölüme ise başından sonuna kadar seks hakimdir. Bir gece önce rüyasında Tsubaki ile seviştiğini gören Urabe oldukça gergindir. Rüyada da olsa ilk defa seks yapmanın verdiği o gerginlikle don makasını ustalıkla kullanamaz, eli titrer. Nasıl ki salya, karakterlerin o andaki hislerini yansıtıyorsa Urabe'nin don makası da kendini korumayı, tehlike anında ateş alan bir silahı ve hatta hatta kızlık zarını bile sembolize ediyor olabilir. Seksten sonra namlusu tutukluk yapan bu silah artık geçerliliğini yitirmiştir. Bölümün sonlarında Urabe artık Tsubaki'nin temasına izin verirken silahını kemerinden çıkarmaya gerek duymaz.

Tsubaki ise rüyasında Alice Harikalar Diyarında'ya bağlar. Tavşan kulaklarıyla Playboy kızını andıran sevgilisinin peşinden koşar ve Urabe'nin hazırladığı mochi hamurlarıyla dans etmeye başlar. Hizmet ve servis eden sevgili bu cinsel fantezide geri dönmüştür. Urabe'nin de kendi kendine dediği gibi Tsubaki bir sapıktır ama Urabe de kendini bir sapık olarak gördüğü için Tsubaki'nin salyasını tattığında (kendisini sürekli çıplak gördüğünü anladığında) bu fantezilerden rahatsız olmamaktadır.

Her iki karakterin de zirve yapmış hormonları serideki seks imalarını her daim canlı tutmaktadır. Bu imaların "oğlanın ayağı kayar ve kızın üstüne konuverir" gibi klişeleri reddederek daha gerçekçi kılınmaları ise umarım fanservice manyağı, birbirinin kopyası, yalnızca oğlanlara yönelik serilere ders olur.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 480 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 04:25.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler