Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Arcana Famiglia - 01

04 Temmuz 2012 saat 17:50 gönderen animedyumAkdeniz'deki küçük bir adayı korsanlardan, diğer ülkelerden ve başka tehditlerden koruyan Arcana Ailesi'nin yeni veliahtı, Papa Ailesi'nin tek kızı olan Felicita ile evlenecektir. Bu veliahtın kim olacağına ise Felicita'nın da katılacağı yarışmalarda karar verilecektir.

Harem veya reverse harem... hiç fark etmez, hepsinde (hadi istisnaları bu seferlik görmezden gelmeyelim) aynı mide bulandırıcı tutum var: Harem serilerde tek bir oğlanın etrafına kondurulmuş milyon tane cariye, "hmm, ondan mı yesem yoksa bundan mı" diye kararsızlık içinde kalan oğlanın uzun uzun baktığı bir kavanozdaki şekerleri andırırlar. Reverse harem serilerde ise durum daha feci. Bu kez kararsızlık içinde kalıp kavanoza bakan bir kız bile olmaz. Oğlanların savaşıp "elde edecekleri" tek bir şeker olur. Ama yine de o şekerin mutlak bir üstünlüğü yoktur.

Arcana Famiglia, mafyavari bir aile bünyesinde özetle bu kadar pasif bırakılmış bir kız için yapılacak yarışmayla açılıyor. Düellolarla Felicita'yı kimin alacağına karar verilecek yarışmaya Felicita'nın da katılabilecek olması bir nebze de olsa karakteri aktif bir forma sokuyor ama yine de diğer düellocuların insafına kalmış bir şekercik olmaktan öteye gidemiyor. Ailenin babası Mondo'nun yarışmayı ilan edişinin hemen ardından bir delikanlı "şekerini" korumak için ortaya atılıyor, diğer bir tanesi "merak etme, kazanırsam seninle evlenmem" diyerek cömert bir bağışlayıcılık (!) gösteriyor. Felicita ise kendisine karşı gösterilen bu meta tutumuna karşı gıkını bile çıkarmıyor hatta içten içe bundan hoşlanıyor.

Eh, yani! Her biri farklı silahlar kullanan ve farklı güçlere sahip bu oğlanlardan oluşturulmuş kadroda Felicita'nın kendini naza çekmeye, seçim yapmaya bile hakkı yok. Kutsal Kase misali orada duruyor ve kurtarıcısı tarafından alınmayı bekliyor. Yani reverse harem bile olsa Felicita'nın haremi yok, haremin Felicita'sı var.

Elbette annesinin çaktırmadan verdiği gazı alıp Felicita da bu yarışmayı kazanabilir. Büyük ihtimalle de kazanmaya çok yaklaşacaktır ama bu kadar pasifleştirilmiş bir karakterin kendi özgürlüğünü kazanmak için aşması gereken yolu asla tek başına yürümesine izin verilmeyecektir.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 292 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 02:53.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler