Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Tari Tari - 01+02

10 Temmuz 2012 saat 09:24 gönderen animedyumP.A. Works sene başında Another'ı çekerek farklı işlerin de altından kalkabileceğini kanıtlamıştı. Geçen yıl stüdyonun bir anda ilgi çekmesini sağlayan seri ise Hanasaku Iroha'ydı.

Hanairo günlük güneşlik bir iklimde, lise çağındaki kızların genç kadınlara dönüşmesini anlatan eğlenceli bir seyirlikti. Animasyonu yer yer gövde gösterisine dönüşen bir kaliteye bürünse de serinin limitleri genelde belliydi. Sene başında ikinci sezon haberleri/dedikoduları ortalığı sarmışken P.A. Works önce projeyi şu anda içinde bulunduğumuz yaz sezonu için duyurmuş, sonra geri çekmiş, ardından film projesini ilan etmiş, akabinde de tarih vermekten kaçınmıştı. Bu kadar kafa şişirmemin nedenine geliyorum: Tari Tari bariz bir şekilde bu boşluğu doldurmak için yaratılmış bir Hanairo türevi gibi görünüyor.

Karakter (özellikle de kızların) tasarımları Hanairo'nun karakterlerinin tamamen kopyaları. Saç renklerine, boylarına, dış görünüşlerine kadar neredeyse Ohana'nın, Nako'nun, Minko'nun klonları olan kızlar yine aynı karakterlerin görevlerini de üstlenmiş durumdalar. Her tarafa koşturan, herkesin elektriğini çeken (bir anlamda grubun merkezindeki) Konatsu'nun, şarkı söyleme isteğini yerine getirmek için toplanan arkadaşlarıyla güzel parçalar eşliğindeki hikayesini izliyoruz... ve açıkçası, Konatsu'ya her bakışımda Ohana'yı hatırlamak ya da en azından Ohana'yı yeniden görmek istemek seriye en başından soğumama yol açıyor.

Şimdiye kadarki iki bölümlük süreç içinde cömertçe dinlettiği 2-3 dakikalık şarkıları yine Hanairo'dan alıştığımız animasyon kalitesiyle makyajlayan seri ne kadar uğraşsa da yepyeni bir hikayeye sahip olamayacağını belli ediyor. Belki iki proje arasındaki 1 yıl aralık yeterli gelmediğinden, belki de Hanairo'nun 2. sezon haberleri yeterince beklenti yarattığından ben bir türlü Tari Tari'ye ısınamadım. Tüm bu benzeşme özellikleri yüzünden de serinin 13 bölüm sürecek olması tempoda gereksiz bir sürat yaratıyor. Tari Tari şu haliyle ne yapsa Hanairo'nun gölgesinde kalacakmış gibi görünüyor.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 385 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 03:31.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler