Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Uchuu Kyoudai - 20+21

19 Ağustos 2012 saat 16:36 gönderen animedyumKarakterleri ve onların hayalleriyle aralarındaki son engeli 11 bölüm gibi hayli uzun bir sürede işleyen sınavın tamamlanmasıyla birlikte 21. bölümün tamamına genel bir burukluk hakim. En azından o kapsüllerdeki sıkışmışlığa bu kadar alışan benim için durum bu.

Yeniden gün batımına yakın gökyüzünde Ay'ı görmek bu insanların hiçbirinde bir hayranlık uyandırmıyor. Diğer 14 astronot adayı kısa bir süre gökyüzüne bakıp yollarına devam ederlerken orada çakılı kalan Mutta için bile durum böyle. Bu insanlar iki haftalığına da olsa, ufacık bir kabinde de olsa hayatları boyunca düşledikleri hayali yaşadılar. Gökyüzünü özledikleri yok, onlar için esas olan o gökyüzünün ötesindeki karanlık.

Otobüsün saatlerce yol alıp yine JAXA'ya geldiğini bilmişim (10. bölüm) ama Nasuda Shigeo gibi bir çatlak profesörden de başka bir şey beklenemezdi. Bu insanlara iki hafta boyunca uygulanan testlerde gördüğümüz gibi o otobüs yolculuğu da sadece ilgilerini farklı bir yöne çekmek için tasarlanmıştı. Aslında bir bakıma JAXA'nın kapsüller içinde verdiği görevleri de kapsayan tek bir sınav vardı: Odaklanabilmek.

Şimdi sınav bittiğine göre Mutta'nın bakış açısından biraz kopabiliriz. 21. bölümde gördüğümüz gibi Furuya'yı tek başına dolaştırmak ve onun monologlarına tanık olmak yalnızca Mutta odaklı serinin de gelişmesine yol açıyor. Uzay giysisinin kısıtlamalarıyla ilgili hoş detaylara girdiğimiz gibi son sınav boyunca tanıdığımız ve pek de hazzetmediğimiz Furuya'ya bir şans daha vermiş oluyoruz.

Ben Nitta'ya ait de kapsamlı bir bölüm geleceğini düşünüyorum. Sonuçta bizim beşliden yalnızca onunla ilgili çok az şey biliyoruz. Ayrıca aklıma gelmişken o taş-kağıt-makas maçının sonucunu hiç merak etmiyorum. Bunun açıklanacağını biliyorum ama yine de hiç merak etmiyorum. Gereksiz bir merak unsuru yarattın, Serika'nın karşısında saçların filizlensin e mi Mutta!


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 212 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 01:33.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler