Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Bloglar > animedyumBu Girişi Oylayın

Nazo no Kanojo X - OVA

28 Ağustos 2012 saat 02:04 gönderen animedyumSeviyorum ben bu seriyi. Seyirciye oynadığı gizemli oyunları seviyorum. Sürekli hedef saptıran tavrını seviyorum. Garipliğini, tuhaflığını, anormalliğini seviyorum. Tekdüze bir çizgide ilerleyen günümüz animelerine eski tarz animasyonla kafa tutmasını seviyorum. Hele bir de ecchi kamuflajında harika bir romantizm sunabilmesini seviyorum.

İsteyince bal gibi de oluyor. İnceleme yazısında da söylediğim gibi, Nazo no Kanojo X kendi etrafına alelade bir çit çekip sınırlarını belli etmiyor. Aksine, anlattığı herhangi bir tema üzerinde eğer bir şekilde keskinleştiğini hissederse anında o temadan koşar adım uzaklaşıyor. Seri boyunca sürdürülen ve finalden sonra da izleyicinin zihninde tam olarak netleşmeyen gizemi bu şirin OVA bölümde de gösteriyor.

Hin fikirli Oka'nın punduna getirmesiyle Urabe ile Tsubaki yine başbaşa kalırlar. Diğer animelerden alıştığımız bir atmosferde, yazın düzenlenen bir festivalin kalabalığında gözleri kesişen ikili bir anda tekrar ayrı düşerler. Bu seferki ayrılık, bizi yine içinde hentai imaları bulunan bir cinsel fanteziye taşır. BDSM ile kolaylıkla bağlantı kurabileceğimiz bir halde bulduğumuz Urabe, iplere dolanmış bir vaziyette tepede asılı durmaktadır. Oysa seri bir kez daha beklentilere çalım atarak bu ipleri çözecek hamleyi her iki karakterine birden yaptırır. Ne Tsubaki tek başına Urabe'yi kurtarır ne de Urabe edilgen kadın rolünü oynayarak kurtarılmayı bekler.

OVA'nın asıl başrolü olan iki karakterin merdivene oturup konuştukları sekanstaki kamera bir süre sonra Tsubaki ve Urabe'ye kayarak metaforu sadeleştiriyor. Aşık olmanın başlı başına büyük bir gizem olduğunu hissettiren maskeli kızın cümleleri, bu gizemi yaratan sırları sade bir dille hiç süslemeden aktarıyor. Serinin de 13 bölüm boyunca farklı açılardan gözetlemesine rağmen asla şekillendirmeye çalışmadığı aşk kavramına bu OVA da temiz ama yine gizemli bir cila atıyor.


Blog Sayfasını Git...
Bulunduğu Kategori Kategorisiz
Gösterim 269 Yorumlar 0 Etiket Düzenle Eposta Blog Girişi
« Önceki     Ana Başlangıç     Sonraki »
Toplam Yorumlar 0

Yorumlar

 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 12:39.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler