Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime Dışı > Eğitim


Eğitim Eğitim öğretim konusunda bilgi alanımız


İngilizce Tavsiyeler

Anime Dışı Kategorisinde ve Eğitim Forumunda Bulunan İngilizce Tavsiyeler Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Ama cidden en önemlisi sanki gerçekten yabancı bir memleketteymişsin havası yaratmak. Bakayalo da bunu söylemiş. Telefonunu bilgisayarını vesaire İngilizce yapmak ...

Like Tree20Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 04 Aralık 2015, 11:24   #11
(*´_ゝ`)
 
None
 
UnderminE'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Wired
Yaş: 23
Favori Anime: Ping Pong
Favori Manga: Jojo, Sidooh
Mesaj: 2.996
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

Ama cidden en önemlisi sanki gerçekten yabancı bir memleketteymişsin havası yaratmak. Bakayalo da bunu söylemiş. Telefonunu bilgisayarını vesaire İngilizce yapmak diye. İnsan mecbur kalınca öyle bir öğreniyor ki, kendinize inanamazsınız
crows005 ve bakayalo bunu beğendi.
__________________
BayanUnderminE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04 Aralık 2015, 18:18   #12
Nasıl ders çalışıyorduk ?
 
çok sinirli
 
cakiphan'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 06 Mayıs 2013
Mekan: Trabzon / Karabük
Yaş: 27
Favori Anime: Gintama,Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken
Favori Manga: Gintama,Jitsu Wa Watashi Wa
Mesaj: 997
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

Ara ara Haydar Dümen havası sezmedim değil
Baycakiphan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Aralık 2015, 16:49   #13
Dur düşünüyorum
 
Aptal
 
aysöken'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 05 Temmuz 2010
Yaş: 22
Favori Anime: Fate/Zero
Favori Manga: Tenjou Tenge, Holyland
Mesaj: 236
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

İngilizce küfret.Işıkları falan kapat, kendi kendine İngilizce konuş. 20 dakika - 1 saat falan yalnızca İngilizce konuş yani. Batırsan da mahcup olmazsın.
__________________
http://www.animemangatr.com/files/signaturepics/sigpic2635_3.gif

Son Düzenleme painscream tarafından 10 Aralık 2015 17:22 de yapıldı. Sebep: İngilizce olsa da küfür küfürdür. Forum kurallarına aykırı.
Bayaysöken Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Aralık 2015, 17:26   #14
Bir rahat edebilsem!
 
Düsünceli
 
painscream'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter
Mesaj: 2.047
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

2-3 site önereceğim sana. Ben de bunları kullanıyorum. 1. olarak memrise. Bu sitede kelime bilgini geliştirebilirsin. Bir çok farklı yolla kafana kelimeyi sokuyor. Diğeri, duolingo. Gramer için gayet yararlı bir site, tamamını bitirdiğinde kesinlikle bir şeyler öğrenmiş olursun. Son olarak, yeni tanıştığım bir site, lingualeo. Ulaşmak istediğin seviyeyi belirtiyorsun, senin seviyeni sınıyor ve yaptığın alıştırmalarla o seviyeye ulaşmak için puanlar topluyorsun. Ben de daha yeni başladım, şu an orta seviyede (4.seviye, 7 seviye var)olarak görüyor beni. Günlük düzenli olarak çalışırsan, hem kelime, hem gramer hepsini öğrenirsin bu sitelerden. Ben duolingo programını tamamladım, memrise sitesinde de günlük kelime tekrarları yapıyorum. Düzenli olarak bu siteleri kullanırsan gelişeceğine eminim.
bakayalo ve starscream936 bunu beğendi.
Bay painscream şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10 Aralık 2015, 20:45   #15
(*´_ゝ`)
 
None
 
UnderminE'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Wired
Yaş: 23
Favori Anime: Ping Pong
Favori Manga: Jojo, Sidooh
Mesaj: 2.996
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

Duolingo'yu 1,5 senedir falan kullanıyorum. Telefonuna indirmeni öneririm. Yolda, arabada veya boş zamanlarında kullanarak güzel öğrenirsin. Kullanıcı adınla aynı zamanda site üzerinden de giriş yapabiliyorsun. "Oyunlaştırarak" öğretim konusunda çok güzel bir örnek, kazandığın puanlarla ek içerikler indirebiliyorsun. Atasözleri, deneme sınavları gibi şeyler. Arkadaş ekleme olayı da var, biz rekabet ediyorduk Kendine "ben bugün şu kadar EXP kazanacağım" diye hedef koyuyorsun, telefonuna ya da mailine "bugün hedefinize ulaşmadınız" diye mesaj yollayıp hatırlatma da yapıyor.

Ben Duolingo sağolsun İspanyolca gramerimi güzel geliştirdim
Tolip ve starscream936 bunu beğendi.
__________________
BayanUnderminE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15 Aralık 2015, 02:37   #16
When life gives you lemons,
you paint that shit gold.
 
None
 
Kyouka Suigetsu'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 26 Haziran 2014
Yaş: 23
Favori Anime: Cowboy Bebop, Fate/Zero, Hunter x Hunter
Favori Manga: Vinland Saga, Berserk, Vagabond, Noblesse
Mesaj: 257
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

“ Orjinal Gönderi : bakayalo Mesajı Görüntüle

Önce starscream936 için:

Okulda öğrenmiş biri olarak -nasıl öğrendiğimi iyi hatırlamasam da- gramersiz olmaz derim. Okuduğunu anlamıyorsan da zaten gramerde önemli eksiklerin vardır, olmasaydı sözlüğe bakıp anlardın. Gramer eksiklerini tespit edip kapatmak için de iyi kategorize edilmiş bir İngilizce öğretim kitabından oturup çalışman gerekir. Tatsız, ama şart. Al bizim Cesur Öztürk'ün kitabını (bulabilirsen kitapçıdan al, buradan ısmarlayıp sadece cevap anahtarı alan olmuş), çalış. Öğrenirsin. O kitabı anlamakta da sıkıntı çekiyorsan, temel çok zayıftır, aşağıdaki "temel İngilizce" kısmına geç Alıp işini gördüysen 1. kata geçebilirsin.


Şimdi de sıfırdan itibaren, öğrenmek veya ilerletmek isteyen herkes için:

Her şeyden önce:

Türkçe öğren. "Biliyorum zaten, ana dilim!" deme; edebî ve fikrî eser okumadan Türkçe öğrenilmez; öğrendim diyen anca ders kitabındaki anlatım bozukluğu kurallarını ve TDK'nın ikide bir değişen Yazım Kılavuzu'nun denk geldiği baskısındaki imla kurallarını ezberleyip kendini avutur. Edebiyatın hikâye dalından en azından bir Refik Halid, bir Sait Faik ve bir Halikarnas Balıkçısı; roman dalından en azından bir Kemal Tahir, bir Orhan Kemal ve bir Yaşar Kemal (3 Kemal'ler); şiir dalından en azından bir Mehmet Âkif, bir Cahit Sıtkı ve bir İsmet Özel (şiirde seçenek bolluğu var, benzer dönemlerden farklı iyi şairler de seçilebilir, bu üçü olması şart değil) kitabı okumak asgarî Türkçe bilgisi ihtiyacını karşılayacaktır. Fikrî eserleri ilgini çeken konuya veya fikriyata göre dilediğin gibi seçebilirsin, yeter ki 1980'den sonra yazılanların oranı yüksek olmasın. Bir orijinalinden translitere Nutuk ve bir sadeleştirilmiş Söylev bile iş görür; ama aradaki dramatik fark dengeyi bozabilir, 1940-80 arasının kasıntısız dilinden de bir şeyler olsa iyi olur. Fikrî eser okumak çok sıkıcı geliyorsa da Yakup Kadri'nin Ankara, Yaban, Panorama romanları gibi fikrî yönü olan edebî eserlere takılabilirsin. Aynı işi görmez ama idare eder.

Gelelim konuya. Kendimce bir tasnif ve derecelendirme yaptım, ama ayrımları yaklaşık olarak yaptım; keskin ayrımlar yok, sıralama az çok esnetilebilir.

Temel İngilizce için:

The Rosetta Stone'un üstüne tanımam. Benden duymuş olma: google translate'e göre "galaksinin en esnek bittorrent sitesi" olan sitede torrentini bulabilirsin. Benden duymuş ol: İngilizceden başka bir dili öğrenmek için The Rosetta Stone'u sakın kullanma! Bütün diğer dillerdeki kitleri İngilizce kitinin o dile tercümesinden ibaret olduğundan, her dilin yapısı ve akışı da farklı olduğundan, hiçbiri işe yaramaz. Almanca ve İspanyolca haricindekiler beş para etmez, o ikisi de anca beş kuruş eder.

Zemin kat için:

Kullandığın bütün elektronik aparatların arayüzünü İngilizce yap. Cep telefonu, bilgisayarının işletim sistemi, browser, oyun, sık gittiğin siteler (google, torrent siteleri, download siteleri, zosyal medya siteleri... ne olursa) vs. Türkçe kullanma seçeneği olan ama orijinali Türkçe olmayan her şeyi İngilizce kullan. İngilizce-Türkçe sözlükleri kullanmayı da azaltıp İngilizce açıklamalı sözlük kullanmaya başla. Bir yandan da al Cesur'un Building Skills'ini veya hoşuna giden başka bir İngilizce öğretim kitabını, gramer eksiklerini kapat. Genel kural ve temel kullanım bilgisi olarak sadece. Devamı üst katlarda gelecek.

1. kat için:

İnternet'te hangi konuda bir şey arayacak olursan ol; İngilizce ara, açıklamasını İngilizce okuyup anlamaya çalış. Özellikle forum tabanlı sitelerde farklı farklı insanların yazdığı İngilizce açıklamaları ve yorumları oku. Her okuduğunun doğru düzgün bir İngilizce ile yazıldığını düşünme tabii, özellikle de Microsoft'ta. Orada artık bütün açıklamaları Hintliler yazıyor, doğru İngilizce odur zannedip öğrenmeye çalışırsan bildiğini de unutursun. Ufaktan ufaktan forumlara yazmaya da başla, ister teknik forum olsun ister eğlence amaçlı, ister soru olsun ister yorum. Bir yandan da gir memrise'a, kendine bir kelime kursu beğen, takıl. Çeviri yaparken alternatif arama haricinde İngilizce-Türkçe sözlük kullanmayı artık terk et. İnternet'te aradığını bulmaya ve iyi kötü derdini anlatıp sorularına makul cevap alabilmeye başladığında bir üst kata çık.

2. kat için:

İngilizce filmleri ve dizileri İngilizce altyazı ile izle. Japonca olanları değil; onları kim çeviriyor, kaç kelime İngilizce biliyor, belli değil. Anime, LN ve VN için daha da fazla geçerli bu. Hayır, yani okuduğundan bir şey anlamazsın demiyorum, belki anlarsın; ama İngilizcene faydası mı zararı mı olur, bilemezsin. Büyük ihtimalle faydası olmaz. Maksat İngilizceni geliştirmekse LN veya VN okuyacağına orijinal İngilizce hikâye oku. Seviyelerine göre tasnif edilmiş metinlerden seviyene göre seçip başla, mesela şuradan. memrise'a da devam edebilirsin, her seviyeye göre kurs vardır. Ayrıca müziğe ilgin varsa İngilizce sözlü şarkılar dinle, mümkün mertebe sözleri edebî değer taşıyanlarından ve kesinlikle ana dili İngilizce olan şarkıcılardan/gruplardan. Progressive rock seviyorsan veya sevebileceksen Van der Graaf Generator ve grubun vokalisti Peter Hammill'in solo albümleri tavsiyemdir; en basit şarkılarından biri olan "(On Tuesdays She Used to Do) Yoga"nın sözlerinde bile yeni bir iki kelime veya kalıp görebilirsin. Önce şarkıyı dinleyip sözlerini anlamaya çalış, sonra sözleri önüne alıp okuyarak dinle. Dinleyerek anlayamama oranın yavaş yavaş azalacaktır. Bir üst kata istediğin zaman çıkabilirsin; filmlerde altyazıya bakma oranın 5 satırda 1'e indiyse ve İngilizce öğrenmeye devam etmek istiyorsan artık çıkmalısın.

3. kat için:

İngilizce televizyon veya video kanalları izle. BBC falan gibi şeyler sıkıcı gelirse ilgine göre bir kanal seç. Japonya'ya ve Japonlara ilgin varsa NHK World olabilir mesela, metinleri kolay da olsa düzgündür. Ya da müziğe ilgin varsa MTV falan... Her işittiğini anlamana gerek yok, meseleyi anlasan yeter, gerisi yavaş yavaş gelir. Free Guided Reading veya benzeri sitelerden seviyelendirilmiş metinler okumaya da devam et. En üst seviyeyi ara ara sözlük kullanarak okuyup anlayabilir hâle gelinceye kadar bu kattasın, geldiğinde artık "İngilizce biliyorum" diyebilir ve bir üst kata çıkabilirsin.

4. kat için:

Akıcı bir dili olan İngiliz ve Amerikan hikâyecilerini oku. Amerikanlardan Hemingway, İngilizlerden Orwell iyi sarar mesela. "The Old Man and the Sea"den başla yürü. İlk sayfalarda sık sık sözlüğe bakman gerekebilir, ama hep öyle devam edecek sanma, okudukça alışırsın. Mümkün mertebe sözlüğe bakmadan, cümle içindeki kullanımından kelimenin anlamını çıkarmaya çalış. Zaten her kelimenin her anlam ayrıntısını bilmene gerek yok. Roman mı yazacaksın?


4. kata geldiysen artık merdiven çıkmayı öğrenmişsindir zaten, daha yukarıya nasıl çıkacağını sen bilirsin
Hocam ellerin dert gòrmesin. Ufaktan bu reçeteye başlayayım ben de.
Sakuragi bunu beğendi.
__________________

Myanimelist
Twitter
BayKyouka Suigetsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15 Aralık 2015, 04:36   #17
Kime?
 
Sersem
 
bakayalo'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 02 Ekim 2012
Mekan: Ankara
Yaş: 38
Favori Anime: NHK ni Youkoso!
Favori Manga: Love Hina
Mesaj: 1.275
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

“ Orjinal Gönderi : Kyouka Suigetsu Mesajı Görüntüle

Hocam ellerin dert gòrmesin. Ufaktan bu reçeteye başlayayım ben de.
Eyvallah. Diğer arkadaşların söylediklerini de yabana atma ama. Her reçete herkese yaramayabilir Her birimiz kendi deneyimimize göre bir şeyler söylüyoruz; seç beğen al, olmadı daha iyisini bulup buraya yaz, seçenekler artsın
Bay bakayalo şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Temmuz 2016, 01:20   #18
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.286
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

“ Orjinal Gönderi : UnderminE Mesajı Görüntüle

(Squaw'a bu konuda özel mesaj mı atsak, buraya mı ışınlatsak bilemedim. Kendisi bazı uygulamalarla çeşitli ülkelerden arkadaşlarla falan konuşuyordu gözlemlediğim kadarıyla. )
Kulağımın çınlamasının farkına (CloudT'nin açtığı başlık sayesinde) neredeyse 1 yıl sonra varmak.

Çeşitli uygulamalarda yabancı arkadaşlar edinmek İngilizce'yi geliştirmede fazlasıyla etkili cidden ama karşınızdakinin İngilizce'si sizden daha iyiyse bu yöntem fazlasıyla etkili. Senden daha kötü olan biriyle konuşuyorsan senin öğrendiklerini bile sana unutturabiliyor. Yalnız bunun için alt tabanı oluşturmak lazım önce. Benim bilgim böyle ileri derecede değildi ama ben yazlığımızın bulunduğu yerde 3-4 yıl boyunca her yaz ayında uzunca kalan bir İngiliz arkadaş edinmiştim. Benim ilerlememde asıl Sundra'nın katkısı çok büyüktür. Bu arada adı "U" ile, yanlış yazdım sanılmasın ki kadının bütün Türklerle yaşadığı diyalog bu harfle ilgiliymiş. Sanırım zamanında İngiltere'de de nüfus memurları yazım hatası çok yapmış. Kısacası diyeceğim yüz yüze pratik yapacak bir arkadaşınız varsa o daha güzel ama bu imkanınız yoksa da internet üzerinden konuşma olayı da tavsiyemdir. Bir de, şu eskilerden gelen mektuplaşma yöntemi de çok faydalı. Onu da tavsiye edebilirim.

Bir de, bu arkadaş edinerek ilerletme yöntemi konusunda kesinlikle klavyenizdeki otomatik düzeltme olayını kullanmayın çünkü kelimenin doğru yazımını kontrol ederken ister istemez o kelime zihninize kazınmış oluyor.
UnderminE bunu beğendi.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler

Son Düzenleme Squaw tarafından 26 Temmuz 2016 01:27 de yapıldı.
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Temmuz 2016, 16:28   #19
Shimoneta gelecekti?
 
yalnız
 
starscream936'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2015
Mekan: Manisa
Yaş: 20
Favori Anime: Date a Live, To Love-ru, The World God Only Knows
Mesaj: 357
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

Bir ara Scarlet Blade de bi adam bulmuştum adama anlatabilirdiğim kadar derdimi anlatıyordum hatta ingilizce iyi değil falan da demiştim o da sen yaz ben anlıyorum demişti çat-pat gelişiyordum sonra server kapandı
Baystarscream936 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26 Temmuz 2016, 17:09   #20
(*´_ゝ`)
 
None
 
UnderminE'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Wired
Yaş: 23
Favori Anime: Ping Pong
Favori Manga: Jojo, Sidooh
Mesaj: 2.996
Standart İlgi: İngilizce Tavsiyeler

Şimdi Discord uygulamasında da eğer bu tarz muhabbet dönen serverlar bulabilirseniz o da iyi bir alternatif olabilir. Ben Vinesauce kanalının chat serverlarında konuşuyorum ama orada muhabbet baya değişik ya, dalga geçme ihtimalleri yüksek ;_;
__________________
BayanUnderminE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
ingilizce, inglizce nasıl geliştirilir, nasıl öğrenilir, neler yapılmalı, yöntemleri


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 03:34.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler