Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime Dışı > Genel


Genel Hiçbir kategoriye sığmayan konu/mesaj larınızı bu bölümüme yazabilirsiniz.


2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Anime Dışı Kategorisinde ve Genel Forumunda Bulunan 2010 Türkiye'de Japonya Yılı Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Elime ulaşan bir broşür üzerine, sizleri de bilgilendirmek istedim arkadaşlar. Broşürün aynısını internetten bulamadığım için fotoğrafını çektim (ve de malesef ...

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 21 Aralık 2009, 20:35   #1
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Seifukusha'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 06 Eylül 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 28
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Detective Conan
Mesaj: 348
Lightbulb 2010 Türkiye'de Japonya Yılı (Ocak Ayı programı eklendi)Elime ulaşan bir broşür üzerine, sizleri de bilgilendirmek istedim arkadaşlar. Broşürün aynısını internetten bulamadığım için fotoğrafını çektim (ve de malesef kalitesiz oldu. gomen...)"2010 Türkiye'de Japonya Yılı" Mesajı

Makale:
2003-2004 yıllarında büyük bir başarıyla gerçekleştirilen "Japonya'da Türkiye Yılı", Türkiye'ye karşı yoğun bir ilgi uyandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin Japonya açısından vazgeçilemez bir dost ülke olduunu anladığımız bugünün, 2010 "Türkiye'de Japonya Yılı" olarak kutlanacak olmasının, ülkelerimiz açısından tam doğru zamanda gerçekleşen bir proje olduğu kanaatindeyim.

1890 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na ait Ertuğrul Firkateyni, Japonya'yı ilk kez ziyaret etmiş ve İmparator Meiji tarafından kabul edilmesinin ardından dönüş yolculuğuna çıktığında, Wakayama Eyaleti Kashinozaki açıklarında 16 Eylül tarihinde tayfuna yakalanmıştır. Geminin kayalıklara çarparak batmasıyla 500'ün üzerinde denizci hayatını kaybetmiştir. Balıkçıların gayretli kurtarma çabaları neticesinde hayatta kalan 69 denizcinin, İmparator Meiji'nin talimatıyla Kongou ve Hiei isimli iki askeri gemiyle ve halkın kendi aralarında topladıkları yardım paraları ile birlikte salimen ülkelerine dönmüş olmalarını önemseyen Türkler, bu yılı Türkiye ile Japonya arasındaki dostluğun başlangıç yılı olarak kabul etmişlerdir. Bundan 95 yıl sonra, İran-Irak Savaşı şiddet kazandığında Tahran'da mahsur kalan Japon vatandaşlarına yardım eli uzatan Türkiye Cumhuriyeti, "Denizde gördüğü iyiliğe havada karşılık verircesine" dönemin Cumhurbaşkanı'nın talimatlarıyla sivil uçak göndererek, mahsur kalan Japonları kurtarmıştır.

Japonya ve Türkiye ilişkileri, yukarıda bahsettiğim gibi, diğer ülkelerle ikili ilişkilerde görülmeyen, nadir dostluk öyküleri ekseninde, 120. yıldönümüne vasıl olmuştur. Asya kıtasının batı ucunda yer alan Türkiye Cumhuriyeti ile doğu ucunda yer alan Japonya; siyaset, ekonomi, kültür ve sanat başta olmak üzere çeşitli alanlarda yakın ilişki içindedir. Özellikle, "arkeoloji" alanında, 10 Temmuz 2010'da, dünya tarihinin kültürel kronolojisinin yeniden muhakeme edilmesi bakımından önem arz eden Kaman-Kalehöyük kalıntılarının yanında açılacak merkez, dünyada ilk defa, araştırma, sergilme, saklama ve barınma gibi dört amaca hizmet edecektir. Bundan böyle "Anadolu Arkeolojisi"nin incelenmesine ve araştırılmasına önemli katkılar sağlaması beklenmektedir.

"2010 Türkiye'de Japonya Yılı"nın ülkelerimiz arasındaki dostluk ve iyi niyet ilişkilerinin daha da gelişmesine vesile olmasını içtenlikle diliyorum.

"2010 Türkiye'de Japonya Yılı" Fahri Başkanı (Japonya)
Altes Prens Tomohito Mikasa


Türkiye ile Japonta arasındaki ilişkiler sağlam tarihi temellere dayanmaktadır. Japon halkının 1890 yılında batan Ertuğrul Fırkateyni kazazedelerine gösterdiği büyük yardım ve yakınlık, Türk milletinin ulusal hafızasında yer etmiş ve aradan yüz yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen unutulmamıştır. Günümüzde de halkımız Japonları dost bir millet olarak görmekte, Japonya ve Japonlara karşı sıcak duygular beslemektedir.

Türkiye ve Japonya demokrasi, insan haklarına saygı, hukukun üstünlüğü gibi ortak evrensel değerleri paylaşmakta ve başta Birleşmiş Milletler olmak üzere çeşitli uluslararası kuruluş ve platformlarda örnek bir işbirliği sergilemektedir.

Halklarımız arasındaki dostluk ilişkileri temelinde 2010 yılını "Türkiye'de Japonya Yılı" olarak kutlayacağız. Bu çerçevede Türkiye'de gerçekleştirilecek çok sayıdaki etkinliğin, Japonya'nın zengin ve renkli kültürünün ülkemizde daha iyi tanınmasına ve ülkelerimiz arasındaki dostluk ve çok boyutlu işbirliğinin daha da pekiştirilmesine katkıda bulunmasını diliyorum.

"2010 Türkiye'de Japonya Yılı" Fahri Başkanı (Türkiye)
Abdullah GÜL
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı
Japonya Yılı'nın 3 Teması

Japonya'nın güzelliklerini yakınlaştıralım

Gurur duyduğumuz her alanda Japonya'nın güzellikleri ve öne çıkan yönleri ile Japonya'nın hem geleneksel hem de çağdaş yüzünü tanıtmak, Türk dostlarımızın ülkemizi daha yakından tanımaları ve anlamalarını sağlamak istiyoruz.

Dostluğumuzun çapını genişletelim

Büyük şehirlerden küçük yerleşim birimlerine kadar, her yerde her yaştan daha fazla Japonya dostu edinelim. Ayrıca "Japonya'nın henüz tanıtmadığımız yönleri"nin neler olduğunu düşünerek Türkiye'de yeni arkadaşlar edinmek istiyoruz.

İşbirliğimizi geleceğe taşıyalım

İki ülkenin gurur duyduğu dostluk tarihini bir kez daha pekiştirmek arzusundayız. Bu çerçevede Japonya'nın tek taraflı olarak bilgi aktarmasından ziyade bir defa ile sınırlı kalmayan karşılıkla değişimi sağlayarak, Türk dostlarımızla birlikte geleceğe taşıyacağımız bir etkileşimi tesis edelim.

ERTUĞRUL FİRKATEYNİ FACİASININ ANLAM VE ÖNEMİ1887 yılında, Japonya İmparatoru Meiji'nin yeğeni Prens Komatsu, eşiyle birlikte Osmanlı İmparatorluğu'nu ziyaret etmiş ve Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamit tarafından kabul edilmiştir. Bunun üzerine, Sultan II. Abdülhamit, Tuğamiral Osman Paşa komutasındaki Ertuğrul Firkateyni'ni toplam 650 mürettebatıyla birlikte Temmuz 1889'da Japonya'ya göndermiştir. Haziran 1890'da heyet Yokohama Limanı'na ulaşmış, Tuğamiral Osman Paşa, Osmanlı İmparatorluğu yüksek nişanını İmparator Meiji'ye takdim etmiştir.

Eylül 1890'da heyet dönüş yolculuğuna çıkar, ancak, Ertuğrul Firkateyni Kobe'ye doğru yol almakta iken, Wakayama Eyaleti Kishu açıklarında tayfuna yakalanmıştır. Şiddetli rüzgâr ve büyük dalgalar arasında Ertuğrul Firkateyni, Kashinozaki deniz fenerine doğru seyrederken maalesef kıyıdan yaklaşık 40 metre açıkta kayalıklara çarpmış ve batmıştır. Bu gemi kazası, Osman Paşa himayesindeki 587 mürettebatın ölümüyle sonuçlanan büyük bir faciadır. Bu esnada, çevredeki halkın özverili çabaları sonucu 69 denizci kurtarılmış, daha sonra da duyarlılık gösterilerek Japon donanmasına ait "Kongou" ve "Hiei" isimli savaş gemileriyle İstanbul'a ulaştırılmıştır. Ayrıca kazazedeler ve geride kalan aileler için Japonya çapında yardım toplanmıştır.

Ertuğrul Firkateyni'nin başından geçen bu kaza her ne kadar çok elim bir olaysa da, ardından hem Japon Hükümeti'nin hem de Japon halkının gösterdiği yakın alâka Türklerin gönlünü fethetmiştir. Ertuğrul Firkateyni'nin Japonya'yı ziyareti ve meydana gelen bu facia, günümüzde iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin başlamasına vesile olarak görülmektedir. Kazanın meydana geldiği Wakayama Eyaleti Kushimoto ilçesine "Ertuğrul Firkateyni Şehitleri Anıtı" inşa edilmiş olup, her yıl anma törenleri düzenlenmektedir. Ayrıca, Kushimoto'nun kardeş şehir olduğu Mersin'de, Kushimoto'daki ile aynı formda "Refah Şehitleri Anıtı" inşa edilmiştir. Haziran 2008'de Japonya'ya resmi ziyarette bulunan ilk T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Kushimoto'da düzenlenen anma törenine katılmışlardır. Halihazırda Kushimoto'da Ertuğrul Firkateyni'nin batığının çıkarılması projesi yürütülmektedir.

Ertuğrul Firkateyninin battığı yer:

Spoiler:


"JAPONYA YILI"NIN BAŞLICA ETKİNLİK PROGRAMI

OCAK - Açılış Töreni (Ankara)
MAYIS - Japon-Türk dostluğunu kutlama töreni (İstanbul)
TEMMUZ - Karaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ile Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü'nün Açılış Töreni (Kaman)
EYLÜL - Ertuğrul Firkateyni 120. Yıl Anma Töreni (Mersin)
KASIM - 18. Japon-Türk İş Konseyi Toplantısı
KASIM - Kapanış Töreni

Etkinlikler, başvurular ve diğer konularda ayrıntılı bilgi için:

www.japonya2010.org


OCAK AYI ETKİNLİKLERİ

Bugün elime Ocak ayı etkinlikleri hakkında bir broşür ulaştı arkadaşlar. Broşürde yazanı birebir yansıtmaya çalışacağım:

"2010 TÜRKİYE'DE JAPON YILI"
OCAK AYI ETKİNLİKLERİ DUYURUSU


Asya Rüzgarı 21
"Kimono, Dans ve Moda Gösterisi"

Tarih: 07 Ocak 2009 (Perşembe) Saat: 19:00~
Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Giriş ücretsizdir.

"Asyar Rüzgarı 21", günümüzde insanlığın ilerlediği 21. yüzyılda Japonya ve Asya'daki çeşitli ülkelerin yanından geçilip, yitirilen el sanatlarının zenginliğinin dünyaya iletilmesi düşüncesi ile yola çıkmış bir kuruluştur.

"Süslenme" Kültürü aracılığı ile çeşitli kültürlerden geçip, çeşit çeşit ülke ve halka girip, birbirlerinin kültürlerine hürmet ederek, duygu ve yaşantıların uyarılması amaçlanmış.

"2010 Türkiye'de Japonya Yılı"nın İstanbul'daki açılış etkinliği olan "Asya Rüzgarı 21" gösterisi, Japonya'nın geleneksel kıyafeti "Kimono"yu temel olarak kullanarak tasarladığı yaratıcı kıyafetler eşliğinde müzik, dans ve kostümlerle yoğrulmuş, tamamen sıradışı ve dinamik bir gösteri!
İyi eğlenceler!

__________________________________________________ ____________________

Wadaiko Konseri (Geleneksel Davul Gösterisi)

Tarih: 08 Ocak 2009 (Cuma) Saat: 20:00~
Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Giriş ücretsizdir.

Dünyanın tüm ülkelerinde faaliyetleri ile ün salan usta davul sanatçısı İchitaro, Shakuhachi (ney) sanatçısı Masaki Nakamura ve davul sanatçısı Akihiro Sato'nun bir araya gelmesiyle gerçekleşecek olan bu konser, hepimizin yüreklerinde derin bir yer açacak.

İchitaro: 1990 yılında "Ondekoza" davul grubuna katılarak, eğitimini grubun kurucusu merhum Bay Dentagayasu'dan aldı. 1993 yılına kadar 4 kez Carnegie Hall Konser Salonundaki gösterisi dahil, tüm Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde yaklaşık 500 kez sahne performansını sürdürdü. Daha sonra ülke içinde ve dışında 2000'in üzerinde konser verip, 2004 yılında gruptan ayrılarak solo olarak yeni kariyerine başladı. Geleneksel çalgıların sanatçılarının yanı sıra, Orkestra ve Jazz müzik sanatçıları ile de işbirliği yapmaktadır. Çok sayıda besteler yapıp, eserler seslendirmektedir.

Masaki Nakamura: Tokyo Güzel Sanatlar Üniversitesi Japon Müziği Bölümü Shakuhachi branşından mezun olmuştur. 2004 yılında 6. Japonya Shakuhachi Sanatçıları Yarışmasında başta birincilik olmak üzere, sayısız başarı ve ödül kazanmıştır. Geleneksel stili esas alarak, sıra dışı tarzı ile geniş alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

Akihiro Sato: 15 yaşından itibaren memleketinde "Hadano Kankou Wadaiko" davul grubuna katılmış, 19 yaşından itibaren Yokohama'daki "Kosui" davul grubuna mensup olmuştur. Tüm ülkenin her yerinde konser yaşantısına devam etmenin dışında, davul dersleri vermeye de devam etmektedir.

__________________________________________________ _____________________

Dr. Naohiko UMEWAKA'nın yazım ve yönetiminde Çağdaş Noh Tiyatrosu "Restoran"

Tarih:
09 Ocak 2009 (Cumartesi) Saat: 20:00~
Yer: Cevahir 1 Salonu (Cevahir Alışveriş Merkezi)
Giriş ücretsizdir.

Bu oyun, varlığı sınırın ta kendisi olan adamın hikayesidir. O güne kadar adam, tüm ruhu ve bedenini Noh sanatçısı olarak tarzını mükemmelleştirmeye adamıştır (kulağa ne hoş geliyor, değil mi!). Ancak bir gün, yaşamı o tarz tarafından istila edilmeye başlar. Zamanla, gerçek ve hayal birbirine karışır. Kurmacayla gerçek yaşam arasındaki ayrım ortadan kalkar ve adamın varlığı, sınırın ta kendisi olur. Adam, yani o "sınır", bir kadına aşık olur. O kadın ki...

Dr. Naojiko UMEWAKA
1958 yılında Osaka'da doğmuştur. 1981 yılında Sophia Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi'nden mezun olmuş ve 1995 yılında Londra Üniversitesi'nden doktora derecesi almıştır. "Shitekata" Noh ustasıdır. Shizuoka Kültür ve Sanat Üniversitesi'nde Doçent, Londra Üniversitesi'nde Misafir Profesör'dür. Çok sayıda Noh eserinde yer alan sanatçı, Noh Tiyatrosunun çağdaş tiyatro ve modern dansla birleştirilmesi gibi konularla da yakından ilgilenmektedir. Noh tiyatrosunun esası konusunda teorik çalışmalar yapmakta ve Noh Tiyatrosu aracılığıyla yoğun uluslararası değişim faaliyetleri gerçekleştirmektedir.
Büyükbabası 12. kuşak Noh ustası ünlü Manzaburo Umewaka, babası ise Naoyoshi Umewaka'dır.

__________________________________________________ _____________________


*wikipedia'dan:
Spoiler:

Spoiler:
Noh ya da (
Japonca Japonca
:能 Nō), 14. yüzyıldan beri oynanan bir
Japon Japon
müzikal
Drama Drama
türüdür. Noh'u oluşturan üç ana unsur vardır;
  • Utai = Sözler
Oyuncular maskeler kullanırlar ve yavaş danslar ederler. Oyuncular genelde erkektir. Kendilerine babadan geçme bir yetenek verildiğine inanılır. Bu nedenle bayan gerektiren rollerde bile erkekler bu işi maskeler ile hallederler. Noh müzikleri genel olarak davul ve flüt üzerine yapılır. Noh'un beş türü bulunur;
  • Divine  
  • Shura-mono
  • Kazura-mono
  • Zatsu-no
  • Oni-noh

FİLM FESTİVALİ:

15 Ocak 2010 saat: 18:30
Sevgili Doktor: Renkli/127 dk./35mm/2009
Yönetmem: Miwa NISHIKAWA
ÖNEMLİ AYRINTI: Filmin Yönetmeni de 15 Ocak 2010 tarihindeki gösterime katılacaktır.

16 Ocak 2010 saat:13:30
Yamazakura: Renkli/99 dk./35mm/2008
“Yaban Kirazı Çiçekleri”
Yönetmen: Tetsuo SHINOHARA

16 Ocak 2010 saat:16:00
Yarının Anıları:Renkli/122dk./35mm/2005
Yönetmen: Yukihiko TSUTSUMI

16 Ocak 2010 saat:19:00

Etrafımızdakiler: Renkli/140 dk./35mm./2008
Yönetmen: Ryosuke HASHIGUCHI

17 Ocak 2010 saat:13:30

Nasıl Kendim Oldum: Renkli/97 dk./35 mm./2007
Yönetmen: Jun ICHIKAWA

17 Ocak 2010 saat:16:00

Dün Hiroshima’da,
Bugün Hiroshima’da:Renkli/118 dk./35mm./2007
Yönetmen: Kiyoshi SASABE

17 Ocak 2010 saat:19:00
Zirve “Nirengi Taşı Kayıtları”: Renkli/140 dk./35 mm/2009
Yönetmen: Daisaku KIMURA

Önemli Not:
Her filmin başlangıcından yarım saat önce giriş sıra numarası verilecektir.
Giriş Ücretsizdir.
Bu etkinlik Japonya Kültür Müsteşarlığı tarafından gerçekleştirilmektedir.


http://www.tr.emb-japan.go.jp/Japony..._Festivali.htm
------------------------------O-------------------------O-------------------------AYRINTILI BİLGİ İÇİN:
"2010 Türkiye'de Japon Yılı" Sekreterliği
Tel:
0212 317 46 00
E-Mail:
jaonya2010@jpcons-ist.com
www.japonya2010.org

BaySeifukusha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Aralık 2009, 20:39   #2
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.337
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Bilği için teşekkürler. Güzel haber.
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Aralık 2009, 20:56   #3
Döndüm gibi anime dünyasına :D
uzaklaşmıştık bayağı :D
 
----
 
Unde®kaN'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İstanbul/Büyükşehir
Yaş: 23
Favori Anime: Death Note, One Piece, A tale of Memories, Code Geass R2
Favori Manga: No Bra
Mesaj: 94
Blog Girişleri: 7
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Ya herhangi bir bilginiz var mı acaba, böyle bir işe kalkışmışlar ama sadece iş olarak mı olacak bu olay yoksa kültürlerini tanıtacak çalışmalar da olacak mı? Bu arada Fatih haber için sağol =)
__________________
BayUnde®kaN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Aralık 2009, 21:02   #4
(*´_ゝ`)
 
None
 
UnderminE'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Wired
Yaş: 23
Favori Anime: Ping Pong
Favori Manga: Jojo, Sidooh
Mesaj: 2.997
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Şimdi Safranbolu'da olmak vardı, tam dostluk bahçesi olmuştur oralar. (:

Teşekkürler haber için, Seifukusha.
__________________
BayanUnderminE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Aralık 2009, 21:08   #5
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Seifukusha'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 06 Eylül 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 28
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Detective Conan
Mesaj: 348
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Nerede ne zaman ne tür etkinlikler olduğunu görmek isteyen arkadaşlar şuraya bakabilirler:

http://www.tr.emb-japan.go.jp/Japony...ctivities.html

Girmişken siteyi de bir dolaşın derim.
BaySeifukusha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Aralık 2009, 21:33   #6
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Çok güzel bir haber. Bizi ilgilendiren kısım anime ve manga toplanıp gitsek mi Mart-Anime Semineri ve Gösteris, Nisan-Manga. Sakura ağacı dikilecekmiş. topraklarımız el verir mi ki
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22 Aralık 2009, 13:32   #7
Burası bitmiş.
 
Alayci
 
Doumeki Shizuka'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 14 Eylül 2009
Mekan: Başkent
Yaş: 27
Favori Anime: Versailles No Bara
Favori Manga: Bitter Virgin
Mesaj: 96
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

bilgi için teşekkürler.
blue-dragon sakura ağacını bilmiorm ama derste japon eriği ( ginko biloba ) die bir ağaç görmüştük. o yetişiyo türkiyede.bence olabilir.
BayDoumeki Shizuka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22 Aralık 2009, 14:02   #8
bir gün 36 saat olsa az daha
uyusam
 
Keyifli
 
eczmeltem'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Trabzon
Yaş: 32
Favori Anime: Itazura Na Kiss
Favori Manga: Bitter Virgin
Mesaj: 632
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Gereksiz bir ayrıntı da benden. Bu sene şerefine Japonlar Hadise'yi fahri elçi ilan etmişler.
Ayrıca programı yetersiz buldum. Anime-manga olayını az tutmuşlar. Trt de Japon yılı şerefine yayın akışına anime koysaymış keşke
__________________
Bayaneczmeltem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22 Aralık 2009, 15:56   #9
(*´_ゝ`)
 
None
 
UnderminE'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Wired
Yaş: 23
Favori Anime: Ping Pong
Favori Manga: Jojo, Sidooh
Mesaj: 2.997
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

Tahmin ettiğim gibi, Safranbolu'da da bazı etkinlikler düzenlenecekmiş. Sanırım 1 ya da 2 tanesine katılabilirim. Bu sene epey güzel olacak, heryerde etkinlik. (: (Ama sahi, anime manga olayı biraz az kalmış. Ama TRT'nin animelere yer vereceğini düşünüyorum. En azından TRT Çocuk )
__________________
BayanUnderminE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22 Aralık 2009, 20:03   #10
slowly closer
 
Artis
 
ishak'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: yolsuz bir gezgin
Yaş: 29
Favori Anime: gto/Hatsukoi Limited/Fate/stay Night
Favori Manga: sekire/Hatsukoi Limited
Mesaj: 1.263
Standart İlgi: 2010 Türkiye'de Japonya Yılı

güzel bir konu
Seifukusha saol dostum
__________________
[/COLOR][/SIZE][/RIGHT]
Her şeyin bir rüya olması ne kadar güzel olurdu.

¶▅c●▄███████||▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅▅||█ 155T
▄██ ▲ █ █ ██▅▄▃▂
███▲ ▲ █ █ ███████
████...███████████████████►
◥☼▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙☼◤

Bayishak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
500, amerika, ankara, askeri, devam, drama, japonca, japonya, kara, müzik, oyun, proje, resmi, tarihi, temmuz, ödül, önemli, şiddet


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 12:06.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler