Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime Dışı > Genel


Genel Hiçbir kategoriye sığmayan konu/mesaj larınızı bu bölümüme yazabilirsiniz.


Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Anime Dışı Kategorisinde ve Genel Forumunda Bulunan Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Forumda sohbet konularımız pek az. Malum çok konuşkan bir forumda değiliz Sürekli animeler, mangalar, diziler, filmler ya da bilimum yapıtlar ...

Like Tree74Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 20 Ağustos 2014, 14:28   #1
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.850
Standart Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Forumda sohbet konularımız pek az. Malum çok konuşkan bir forumda değiliz Sürekli animeler, mangalar, diziler, filmler ya da bilimum yapıtlar hakkında konuşacak değiliz. Arada sosyal yaşamımızdan, hayattan konularda konuşmalıyız.

Ara ara aklıma takılan bir konu internette mi tanışıp arkadaş olmak daha kolay yoksa gerçek hayatta bir yerlerde bir şekilde mi?
Ne düşünüyorsunuz?
Madman's Knowledge şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20 Ağustos 2014, 15:02   #2
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
ademania'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Bursa - İstanbul
Yaş: 25
Favori Anime: Death Note
Mesaj: 1.030
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Güzel konuymuş, hemen dalıyorum. Şahsen benim için ikisi de kolay geliyor, insanlara ısınmak ve arkadaş olmak için ortam ya da platform ayırt etmiyorum, kişilerin yaşça benden ufak ya da büyük olması da hiç sıkıntı olmuyor. Buradaki kilit nokta çoğunlukla ortak yapılan faaliyetler ya da ortak zevkler oluyor.

İnternetten tanıştığım biriyse, muhtemelen ortak bir aktivite üzerinden tanışmış oluyorum. Bu aynı anime, film, diziyi izlediğim ve ortak zevklere sahip olduğum biri ya da herhangi bir şekilde ortak bir düşüncede buluştuğum biri olabilir. Bu güzel bir nokta, çünkü daha sonra gerçek hayatta tanıştığımda, karşımda zaten zevklerini bildiğim ve bunlar hakkında konuşmaktan keyif aldığım bir insan oluyor. Bu da o kişiye karşı daha rahat davranmamı sağlıyor, çok daha kolay samimi oluyorum.

Gel gelelim bunun bir eksisi var. İnternet üzerinden tanıştığım kişi ile genelde sadece ortak yaptığımız ya da sevdiğimiz aktivite hakkında konuştuğumuz için, o kişinin karakteri ya da davranışı açısından herhangi bir bilgim olmuyor. Tanıştığımda ise hayalimde oluşan kişi ile karşımdaki kişi arasında dağlar kadar fark olabiliyor. Haliyle hayal kırıklığı yaşıyorsunuz, internette yazışırken bir insanın karakterini anlamak gerçekten zor ne yazık ki. Bunun örneklerini yaşadım, ancak çoğunlukla hayalimdeki gibi insanlarla karşılaştığım için kendimi şanslı sayabilirim.

Gerçek hayatta tanışma noktasında ise, önceliği ortak zevklerden çok kişinin davranış ve karakterine verdiğimden, eğer bu noktada anlaşabilirsem daha sonra ortak zevkler kısmına geçiyorum. Ortak zevklerin yoğunluğu da o kişiye olan ilgimin ve samimiyetimin sınırını belirliyor.

Her ikisine baktığımda internet üzerinden tanışmak oldukça kolay ancak ilerleyen aşamaları zor bir süreç, gerçek hayatta tanışmak zor ancak ilerleyen aşamaları daha kolay bir süreç karşıma çıkıyor.

Bunun yanında internetten tanışma açısından ön yargıları olanlar var ise bence hiç korkmasınlar. Benim internet üzerinden tanışıp gerçek hayatta ciddi anlamda samimi olduğum arkadaşlarım mevcut, hala da görüşüyorum, tavsiye ederim

Bu kadar konuşmanın üzerine, Bursalı kızlar eqqlesinnn!!!
__________________
Bayademania Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20 Ağustos 2014, 18:30   #3
Ureshiku ne yoo konoyaro!!
 
terbiyesiz
 
Kusogaki'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 02 Ekim 2010
Mekan: Ankara
Yaş: 25
Favori Anime: Black Lagoon, Kill la Kill, Ergo Proxy, Hunter x Hunter,One Piece, Haganai, DMC, SnK, Watamote
Favori Manga: Fujimi Lovers, Wagatsuma, Again, GE, Jitsu wa Watashi, Kangoku Gakuen, Boku Girl,
Mesaj: 1.244
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

İnternette gerçek hayatın bir parçası, bu nedenle ikisinde de insanlarla tanışmakta kaynaşmakta ve internettekilerle yüzyüze tanışıp, yüzyüze tanıdıklarımı internet ortamına çekmek konusunda iyi olduğum söylenebilir. Zaten gezevezelik derecesinde konuşkan olduğumdan bu huyumdan rahatsız olmayan insanlarla her ortamda çok rahat ve hızlı bir şekilde arkadaş olabiliyorum. Sadece sitemizden bile tanışıp kaynaşıp çok samimi olduğum bir çok arkadaş var. Bence insanlar çok çekingen ondan böyle küçük şeyler zormuş gibi geliyor. Neyse işte karaladım bir şeyler okuyan olursa ne âlâ.
fake bunu beğendi.
__________________
BayKusogaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20 Ağustos 2014, 20:54   #4
Memento mori
 
None
 
suke'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 17 Ekim 2009
Favori Anime: Keijo!, Ninja Slayer, Danganronpa
Favori Manga: I Am a Hero, Chikan Otoko, Houkago Play
Mesaj: 739
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

ademania'ya katılmakla beraber, eklemek istediğim bazı şeyler var.

Kendimi asosyal biri olarak görsem de, sevdiğim ve yakın arkadaşım olan insanların yanında baya sosyalim, gerçi grup buluşmalarında ön plana çıkmam pek. Asosyalim demiştim, ama güler yüzlü ve sempatik olduğum için olsa gerek hemen kaynaşabilip, kendimi sevdirebiliyorum sanırım.

Konuya döneyim, internetten tanıştığımız insanlarla ortak hobilere ve zevklere sahip olduğumuz için tanışıyoruz %90 ihtimalle. İnternete gerçek anlamda ilk adımımı attığım FinalFantasyTR forumlarında (yaklaşık 10 yıl önce) forumlarda gerçekten güzel muhabbetler dönerdi, o zamanlar kendi adıma çok güzel dostlukların temelini atmıştım. Hatta orada çok iyi anlaştığım biriyle buluşalım edelim dedim, ve güzel güzel buluşmalar yaptık, gerek FFTR ekibiyle gerekse sonradan takıldığım anime forumlarındaki güzel insanlarla. Halen de arada sırada buluşmalar yapıyoruz, eskilerle hasret gidermek dışında, çok güzel insanlarla tanışma fırsatı doğuyor.

Diğer yandan gerçek hayattan birileriyle tanışma olayı tam olarak böyle olmuyor. Bu insanların %90ı ile aynı yerlerde bulunma zorunluluğu yüzünden tanışıp takılıyoruz. Okul ve iş gibi mekanlarda tanıştığımız insanlar bizle aynı durumda olan belki de bizden çok farklı insanlar, ama beraber okumak, çalışmak veya yaşamak zorunda olduğumuz kişiler. Onları seçme şansımız neredeyse yok, ama tabi sadece neden tanıştığımızı belirtmek için anlatıyorum bunu. Yoksa çok güzel insanlar da var aralarında. Ki çoğumuzun arkadaş yüzdesinin çoğunu bu insanlar oluşturuyordur. Lakin çoğuyla tek ortak noktamız aynı okula gitmek, aynı işyerinde çalışmak, aynı apartmanda oturmak gibi. Tabi Adem'in dediği gibi davranış ve karakter çok önemli. Kendi değerlerimize yakın bulduğumuz insanlarla dostluklarımız büyük ihtimalle devam ediyordur.

Neyse uzatmayayım, internetten konuştuğumuz insanlar kişiliklerini monitörleri arkasına gizliyor gibi gelebilir, ama bir çok insanın nasıl biri olduğu anlaşılıyor yazdıklarından. İçten yazan da belli ediyor kendini, kendini beğenmiş olan da, artiz olan da, hatta karı-kız düşürmek için yazanlar da, bakınız, yukarıda Bursalı kızlara seslenen arkadaş gibi.

Beni tanıyanlar bilir, sevdiğim konular hakkında döktürürüm bu tarz yerlerde ama gerçek hayatta çekingenimdir. O yüzden gerçek hayatta mecbur kalmadıkça arkadaş edinme çabalarına girmem. Olanları kaybetmeyeyim yeter derim. İnternette ise doğal olarak birileriyle tanışırsam, karşılık da bulursam dostluk büyür. Burada karşıdaki insan ateş almaya mı gelmiş yoksa gel beraber birer sigara mı içelim diyor o önemli. Ben sigara içmiyorum, orası ayrı tabi.
ademania, Squaw ve bLueeekun bunu beğendi.
__________________

Danganronpa LN Çevirileri >>> Forum / Blog
MyAnimeList
Steam
Twitter
suke Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20 Ağustos 2014, 21:09   #5
Unseen blade is the deadliest.
 
üşümekte
 
betten'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 04 Aralık 2009
Mekan: İstanbul
Favori Anime: One Piece, KHR
Favori Manga: The Breaker
Mesaj: 542
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Benim internette tanıştığım insanlar AMT ailesi olduğu için elbette ki konuştuğum konular anime-manga hakkında oluyor. Fakat arada sırada hiç bakılmayan konulara da yorum yapıyorum ki en azından anime-manga dışında burada başka şeyler hakkında da konuşulsun. İlla anime manga sitesi olduğumuz için sürekli bu konuları konuşacak değiliz. Örneğin okulda sürekli arkadaşlarımla aynı okul-ders-öğretmen konularını konuşmuyorum. Belli bir zaman sonra bayıyor zaten. Bunun forumda ilginç konular açmalı ve anime manga dışında da etkileşimde bulunmalıyız. Tabi bu aralar nedense yaz sıcağının etkisiyle forum bile neredeyse boş.
__________________

Spoiler:
Bayanbetten Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20 Ağustos 2014, 22:32   #6
moral destek ünitesi
istiyorum...
 
None
 
özz'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Eylül 2009
Favori Anime: Rose of Versailles , Seirei no Moribito
Favori Manga: Fruits Basket , Kimi ni Todoke , Slam Dunk
Mesaj: 1.976
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Kendi açımdan, internette kaynaşmak daha kolay. Görünmemenin, tanınmamanın vermiş olduğu bir güvenle, çoğu konuda dürüstçe yazabiliyorum. Dürüst olmadığım konu, göründüğümden daha sabırsız ve sinirli bir yapıya sahip olmam.
Gerçek hayatta, eğer okul, iş ortamı dışında çeşitli aktivitelere katılan biri değilseniz Suke' nin de bahsettiği gibi arkadaşlık kurduğunuz insanlar okul ya da iş yerinden kişiler oluyor ve çoğuyla zorunluluktan iyi geçinmek gerekiyor. İnternetten tanıştığınız kişilerle ortak paydada buluştuğunuzda zaten doğal olarak konu ilgi alanlarından çıkıp daha özele kayıyor ve zamanla o kişileri daha iyi tanımış oluyoruz. Yine de insanlarla arasına duvar örmüş ve %100 kimseye güven besleyemeyen biriyseniz her iki durumda da çok yakın arkadaşlıklar kuramazsınız. Yaşlandıkça bu daha da zor olur. Bu kişiler için sanal ortam (yüz yüze görüşmeden) daha güvenli.
Madman's Knowledge bunu beğendi.
Bayanözz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Ağustos 2014, 02:43   #7
(*´_ゝ`)
 
None
 
UnderminE'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Mekan: Wired
Yaş: 23
Favori Anime: Ping Pong
Favori Manga: Jojo, Sidooh
Mesaj: 3.000
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Görüş yazmayacaktim aslinda zira suke ve Adem durumu çok güzel özetlemiş; ama gundam başlik açar da yazmamak olur mu. Dökelim bakalim içimizi.

Güven konusunu falan bir kenara atiyorum.

İnternet çoğu kişi tarafindan negatif anlamda bir "sanal alem" olarak tanimlansa da, kendisi aslinda biz insanlari, -kilometrelerce uzaklikta olan insanlari- , birbirine bağlayan ve bir araya getiren bir "sanal alem". Ve ben bundan hiçbir zaman şikayetçi olmadim. Biz insanlar olarak dünya üzerinde milyarlari bulurken, ben neden sadece okulun, iş yerinin, sokağin önüme çikardiği insanlarla kendimi kisitlayayim ki? Tamam, buralardan da gayet güzel dostluklar, muhabbetler hatta hayat arkadaşi bile çikabilir ama bu benim kendimi diğer tüm tanimadiğim insanlardan soyutlamami gerektirmiyor.

Ha ben tabii ki her önünüze gelenle konuşun edin demiyorum. İnternetin kullanişli olduğu kisim da burasi zaten, insanlari kategorilere bölüp sadeleştiriyor çok güzel bir şekilde. Mesela ben ne ariyordum? Benim gibi anime izleme hobisi olan insanlar mi? Hop geliyorum AMT foruma, kendim gibi bu hobiyi seven bir sürü insan buluyorum. Artik aralarindan hangisiyle anlaşip anlaşamayacağim benim sosyal becerime kalmiş. Bunu "gerçeklikte" yapamazsiniz, karşinizdakileri tek tek tanimaniz gerekir. Hem de öyle basit bir tanişma değil, huyuna suyuna kadar tanimaniz gerekir. Herkesi. Onlari, yüzleri, binleri. Ve bu sadece sizin yaşadiğiniz çevreyle sinirlanmiş bir insan grubu içinde olacak. Diğerlerinden haberdar bile olmayacaksiniz. Belki de ben biraz işin kolayina kaçiyorum, kimisine tek tek tanişmak daha zevkli gelebilir. Bilemem. Ama ben başka ülkelerde yaşayan insanlarla da bir şeyler paylaşmak istiyorum, onlari da tanimak istiyorum. Tek tek her ülkeyi de gezemem ya?

Benim okul yillarimdan taniştiğim, ortak zerre bir şeye sahip olmadiğim çok samimi arkadaşlarim oldu. Okul yillarimda yine ayni zamanda internetten de taniştiğim, çok samimi olmadiğim ama ortak birçok şey paylaştiğim insanlar oldu. Seneler sonra hangileriyle hala bir şekilde irtibat kuruyorum diye önüme aliyorum ve her seferinde internetten taniştiğim insanlar daha ağir basiyor. Belki de benim yaşadiğim çevrede bir hayir yoktu, belki de yanliş insanlarla taniştim. Belki de hayatin böyle olmasi daha iyidir kimileri için, daha "olduğu gibi" ve doğaldir. Ama en azindan benim için öyle değil.

Bilmiyorum ya, ben internet vasitasiyla çok güzel insanlar tanidim, nice şeyler deneyimledim. İyi veya kötü, bana hep ders çikarilasi şeyler kattilar. En güzel zamanlarimi yine internette taniştiğim insanlarla geçirdim. Yine bu insanlarla dişarida da buluşup beraber bir şeyler yapmak bana tarif edilemez derecede mutluluk yaşatti. "Gerçektekiler" yani okulumdan tanidiklarim vesaireler bir yerden sonra bana hep maske takan tuhaf insanlar gibi gelmeye başladilar. Hiçbir şeylerini gerçekten bilmediğim, bir konu hakkinda aslinda ne düşünür ne eder hiçbir fikrimin olmadiği bir grup kukla gibi gelmeye başladilar.

Sanirim benim durumumda yapilacak en iyi şey, internettekileri gerçeğin bir parçasi haline getirmek ve öyle yaşamak.

Paylaşmadan da edemiyorum:

bLueeekun, suke ve Stzake bunu beğendi.
__________________

Son Düzenleme UnderminE tarafından 21 Ağustos 2014 02:46 de yapıldı.
BayanUnderminE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Ağustos 2014, 03:01   #8
I LOVE CURRY RAMEN!
 
Meraklı
 
CloudT'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Temmuz 2010
Mekan: 宮城県 (Miyagi-ken)
Yaş: 27
Favori Anime: Shoujo Kakumei Utena, Sayonara Zetsubou Sensei, Gintama, Nichijou.
Favori Manga: Yotsubato!
Mesaj: 1.061
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Bana her yol mübah.
Aurora Borealis ve calieran bunu beğendi.
__________________
BayCloudT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Ağustos 2014, 05:41   #9
Kime?
 
Sersem
 
bakayalo'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 02 Ekim 2012
Mekan: Ankara
Yaş: 38
Favori Anime: NHK ni Youkoso!
Favori Manga: Love Hina
Mesaj: 1.277
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Bölüyorum: Benim için tanışmak İnternet'te, arkadaş olmak gerçek hayatta daha kolay.

Gerçek hayatta tanışmış olduklarım bilir: İnternet'teki davranış tarzım gerçek hayattakinden pek farklı değildir. Ama tanışma safhası hariç. Ben insanlara güvenmem, kendime hiç güvenmem; dolayısıyla adım atmak benim için her zaman zor olmuştur. Zaman zaman bozukluk seviyesine ulaşan obsesyonlarım var, bunlardan biri de beni etkileme potansiyeli olan yakın geleceği sürekli öngörme çabası. Duygusal olarak da pek fark ettirmesem bile çabuk etkilenen biri olduğumdan, beni en çok etkileyecek şeyler insanlarla olan ilişkilerim. Dolayısıyla insanlarla ilişkilerimi mütemadiyen öngörmeye çalışırım; gireceğim bütün diyalogları önceden modellerim, birkaç defa kendi kendime farklı versiyonlarını canlandırırım falan... ve her zaman hiçbir modelime ve canlandırmama uymayan diyaloglar gerçekleşir insanlarla aramda. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu veriyi de her seferinde modellemelerime girdi olarak alırım, dolayısıyla her diyalog benim için yüzde yüze yakın ihtimalle ters gidecek bir diyalogdur. Dolayısıyla diyalogu başlatmaktan kaçınırım, zira karşılık vermek her zaman hamle yapmaktan daha kolaydır.

Ama İnternet'te böyle olmuyor. Sebebi basit: Veriler çok kısıtlı. Gerçek hayatta görünüş, ses tonu, jestler, mimikler ve bakışlar diye özetleyebileceğim hayli yüklü bir veri yığını var. Bu verileri gerçek zamanlı analiz edip her şeyiyle yerinde hamleyi yapabileceğime ve umduğum tepkiyi alabileceğime kanaat getirmem imkânsıza yakın. Dolayısıyla iletişim başlatmak çok riskli. İnternet'te öyle değil. Yapacağım hamlenin muhatabıma iletimi, kullandığım kelimelerden ibaret. Kelimelerimi ve cümle kurgumu doğru seçersem, hamlemin yerinde olacağına kanaat getirebilirim. Eh, yılların redaktörüyüm; takdir edeceğiniz üzere, kelime seçme ve cümle kurma becerime güveniyorum. Geriye muhatabımdan bana iletilen veriler kalıyor. Orasını ayrı bir paragraf yapayım, zira çok yönlü.

İnternet'teki muhatabımdan albileceğim başlangıç verisi, muhatabımın daha önce yazdıklarından ibaret. Genellikle de ilişki belirli bir bağlama (AMT örneğinde anime ve mangaya duyulan ilgi) sahip olduğundan, muhatabımın bu bağlam haricinde neler yazdığı ile başlangıçta ilgilenmiyorum (büyük bir hata, ama hep yapıyorum bu hatayı, muhtemelen yapmaya devam da edeceğim). Bu kadar sınırlı başlangıç verisiyle yola çıktığımdan, potansiyel başlangıç hamlelerimi tasarlamam çok zor olmuyor. Her bir hamlenin muhatabımda nasıl bir izlenim uyandıracağını ve nasıl karşılıklar göreceğini de iyi kötü öngörebiliyorum. Nihayet, öngörümün dışına çıksa bile gelecek karşılık kelimelerden ve cümle kurgusundan ibaret olduğundan, kıvırmak kolay (ayıptır söylemesi, çok iyi kıvırırım ).

Arkadaş olmaya gelince aynı fark gerçek hayatta kolaylık sağlarken İnternet'te zorluk getiriyor. İnternet'te muhatabımdan edindiğim ve muhatabıma sağladığım kısıtlı veriler "arkadaşlık" denebilecek bir ilişkinin kurulmasına kolay kolay yetmiyor, yetse de bu epey zaman alıyor ve iletişim çeşitliliği gerektiriyor. Bağlamın belirli olması da arkadaş olmaya imkân verecek genelleme zeminini sağlamıyor. Gerçek hayatta ise bir insanı birçok yönüyle tanımak pek de uzun sürmüyor. Oturup beraber bir yemek yemek, çeşitli konulardan konuşmak ve konuşurken muhatabımın bakışlarını gözlemlemek benim için veri bombardımanı mesabesinde. Elde o kadar veri varken de güvenebileceğim insanı tespit etmek zor değil. Sonrası her iki tarafın vereceği emeğe bakıyor. Emek verdikçe arkadaşlık derinleşiyor, artan ve çeşitlenen verilerle duruma göre ya arkadaşlık seviyesinde kalıyor, ya tanıdıklık seviyesine iniyor ya da dostluk seviyesine çıkıyor.

En kısa bu kadar yazabildim. Sabrınız için teşekkür ederim
Squaw, UnderminE ve suke bunu beğendi.
__________________
Bay bakayalo şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21 Ağustos 2014, 13:53   #10
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Kirillov'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2014
Mekan: İstanbul
Yaş: 26
Favori Anime: Welcome to the NHK, Fullmetal Alchemist, One piece, Gurren lagann
Favori Manga: Gantz, Claymore
Mesaj: 23
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Yukarıda ki arkadaşlar konuyu güzel açıklamışlar. Ben iki durumda da zorluk çeken birisi değilim açıkçası ama şöyle bir şey var aynı iş yerinde veya okulda tanıştığım arkadaşlarımla aslında birbirimizi sevdiğimiz veya önemsediğimiz için değil de o mekanda bulunmanın zorunluluğundan dolayı arkadaş olduğumuzu farkettiğim çok olmuştur. Ama tabi internet pek öyle değil bir süre öncesine kadar özellikle anime forumlarında edindiğim arkadaşlarımla buluşur görüşürdüm, şehir dışından gelenleri İstanbul'da ağırlardım hatta konsere gittiklerim bile olmuştur. Askere gittikten sonra neredeyse hepsiyle irtibatı kesmek zorunda kaldım aslında birazda vefasızlığımdan dolayı aramadım diyebilirim. İnternette arkadaş olup yüz yüze görüşmenin tabi ki riski vardır ama benim görüştüğüm arkadaşlarım hep iyi insanlardı çok da güzel anılarım oldu hepsiyle.
BayKirillov Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
sohbet, tanışma


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 23:13.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler