Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime Dışı > Genel


Genel Hiçbir kategoriye sığmayan konu/mesaj larınızı bu bölümüme yazabilirsiniz.


Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Anime Dışı Kategorisinde ve Genel Forumunda Bulunan Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Kişisel bir yazı olacak bu, diğer yönden bir çok kişi ele almış zaten konuyu. Tek çocuk olduğum için arkadaşlık benim ...

Like Tree74Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 12 Eylül 2014, 20:27   #21
?
 
None
 
Stzake'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013
Mekan: Prontera
Yaş: 24
Favori Anime: NGE
Favori Manga: Berserk, Bleach, Tokyo Ghoul, TG:Re
Mesaj: 262
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Kişisel bir yazı olacak bu, diğer yönden bir çok kişi ele almış zaten konuyu.

Tek çocuk olduğum için arkadaşlık benim için hayatımın bütün evrelerinde en önemli konulardan biriydi. Belki de en önemlisi. Ufaklığımdan beri evde tek başımayken içimde hissettiğim o boşluğu, eksikliği arkadaşlarımla kapatmaya çalıştım. Yani arkadaşlarım, daha doğrusu 'dostum' denilecek insanlar benim için 'kardeş' oldular. Ve bu konuda çok şanslı olduğumu düşünüyorum.

İlk olarak 'gerçek hayat'taki bağlarımdan bahsedeyim. Şuan üniversiteyi okuduğum şehirde aynı evde kaldığım kişiyi ilk okuldan beri tanıyorum. Kendisiyle, orta okulda ve lisede aynı sınıftaydık. Ve aynı üniversiteyi okuyor, aynı evde kalıyoruz. Sadece aynı okullarda okumakla, aynı sınıfta olmakla olmuyor tabi bu işler. Hep beraberdik, bu yaşımıza kadar neredeyse her günümüz beraber geçti kendisiyle.

Benim, 'çekirdek grup' dediğim bir arkadaş grubum var bu sanal alemin dışında ve az önce bahsettiğim arkadaşta bu grubun bir parçası. Bu grubun içerisinde olan ve en az süredir tanıdığım insanı bile 4-5 senedir tanıyorum. Bu grup içerisinde de 6 kişi var. Şimdi siz onca zaman belirli insanlarla sürekli beraber olduğunuzda bu arkadaşlıktan çok daha öte bir şey oluyor. Bir aile diyebilirim bu çekirdek gruba. Hepimiz birbirimizin ailesini tanıyoruz ayrıca. Hatta ailelerimiz de birbirlerini tanımakta. Bizim sayemizde arkadaş oldu onlar da

Bu grup içerisindeki insanların hepsi de birbirinden farklılar. Ortak zevklerimiz elbette var. Ama ortak zevkler sadece tanışmayı, kaynaşmayı kolaylaştırıyor. Uzun süredir dağılmadan bu grubun hala var olmasının sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum ben. Sadakatin ve dostluğun önemi hepimiz için aynı olduğu için hala beraberiz bence.

Çekirdek grup dedim çünkü, bu insanlar şu yaşıma kadar yaşadığım hayatın neredeyse tamamında var oldular. Yanımızda yolcu misali bulunup, zamanı gelince giden insanlar çok oldu. Ama bu insanlar hep var oldular ve hiç ayrılmadılar birbirlerinden. Böyle isimlendirmemin bir sebebi de bu grubun dışında bir çok arkadaşımın olması. Özellikle memleketimde. Bu 'arkadaşlar' çok fazla yakınlık kurma gereği duymadığım, beraber oturup güzelce konuşabildiğim, eğlenebildiğim insanlar.

Gerçek hayatta arkadaşlık kurma konusuna gelecek olursak, zorlandığım bir konu değil bu. Zaten yukarıda bahsettikten sonra sizin de anlayacağınız gibi, bu insanların üzerine başka insanlarla yakınlık kurma gereği duymuyorum pek. Yeni insanlardan beklentilerim hiç olmuyor denebilir. Dürüst ve bir şeylerin anlamını kavramış olmaları benim için yeterli.

Gelelim sanal aleme. Özetle, bu ortamlarda uzun süredir takıldığım için, sanal alemde çok fazla insan tanıdım diyebilirim. Bir çok arkadaş grubuna girip çıktım. Onlarla tanışırken de kendimi hiç kasmadım veya bir şeylerden çekinmedim açıkçası. Pekte umrumda değildi çünkü bazı şeyler. İstediğim an, tek bir tuşla onlarla aramdaki bağı kopartabilirdim. Bazen kendim gibi davrandım onlara bazen de eğlence olsun diye kendimin dışına çıktım. Ama iki tane, benim için eşsiz dostluklar kazandırdı bu alem.

İlk olarak bir çoğunuzun STensei nick'iyle tanıdığıyla başlayayım.

Bu forum alemlerine girdiğim zamanlar 14-15 yaşlarında bir ergendim. İlk takıldığım forum aşırı dandirik bir forumdu diyebilirim. Benim yaşlarımda bir çok üyesi vardı. Ve bizden bir kaç yaş büyük olanlar, bu yaşlardaki üyeleri gerek haklı gerekse ego tatmini amaçlı aşağılamak veya ayar vermek için şekilden şekile giriyorlardı. O forumu düşününce aklıma hep, büyüklü ufaklı bir çok köpeğin bir çukura atılıp ölümüne dövüşmeleri geliyor nedense. Öyle iğrenç bir ortamdı yani. Ben de bu insanların ben ve benim yaşıtlarımı, bu ortamlara yabancı olan ve yaşı gereği 'ergen' olanları aşağılamalarına dayanamayıp "bir şeyler yapılmalı" diyerek, STensei'e ulaştım. O da benim yaşımdaydı. Ergen kafasıyla başlattığım bu hareketi şu sözlerle devam ettirdim "Bu insanlara karşı birlik olmalıyız" O da kabul etti. Çocukça bir hareket bana hayatımdaki en sağlam dostluklardan birini kazandırdı diyebilirim.

Bir iki sene sonrasında da, STensei sayesinde Undermine ile tanıştım. Çoğu kız gibi kendini kıymetli bir hazine gibi görüp şekilden şekile girmeyen davranışlarıyla ve zekasıyla kendisini sevdirdi. Oturup adam gibi her konudan adam akıllı konuşulabiliyordu kendisiyle yani.

Bu iki insan bu sanal alemde tanıdığım en değerli insanlar. Yukarıda bahsettiğim 'çekirdek grup'daki insanlardan hiç bir farkı yok benim için ikisinin de. Bu ortamda tanıştığım onca insan arasından bu ikisi çok kolay bir şekilde sıyrılıyor. Onlarla gerçekten çok fazla şey paylaştım. Sanırım bütün acılarımı, sevinçlerimi biliyor bu ikisi. Belki de beni, normal çevremde yaşayan insanlardan çok daha iyi tanıyorlar. Ama ne yazık ki ben onları hiç yüz yüze göremedim Hiç aynı ortamda bulunamadık. Umarım bir gün.

Hayatınızda hiç bir arkadaşınız için "Benim kaderimde bu insanla tanışmak vardı kesinlikle" diye düşündüğünüz oldu mu? Kadere inanmasanız bile? Şu zamana kadar yaşadığınız hayat bir hikaye olsa ve siz de ana karakteri, yan baş karakteri olarak düşündüğünüz bir insan? Çocukça gelecek ama bir Naruto-Sasuke veya Guts-Griffith gibi? Anlatması gerçekten güç olan bir bağ bu. Açıklamak için verdiğim örnekler bile tam olarak oturmuyor. Benim için bu insan STensei oldu işte. Gerçek hayatımda tanımadığım, anime ve manga ile ilgilenmesem belki de asla tanışamayacağım bi insan. Anlatması garip ve gerçekten zor olan bir bağ kurdum bu ortam sayesinde.

Neyse başlığın amacını oldukça saptırdım ve fazla özele girdim sanırım. Bitiriyorum yazımı.

STensei, 2012 senesinde yanılmıyorsam 2010'dan kalma bir resmimi alıp, şöyle bir şey yapıp, bana doğum günü hediyesi olarak sunmuştu.
Spoiler:

Aynı zamanda Deviantart'a da koydu bunu. Orada yazdığı yazının son bir kaç cümlesiyle sonlandırıyorum yazımı.

Yazının orjinali İngilizce olduğundan, Türkçeye çevirirken biraz garip gelebilir

"Yaşadığımız yerler birbirine uzak olduğundan onun için çok fazla şey yapamadım. Evet, beş-altı senedir 'boktan internet arkadaşlığı'mız var. Kulağa basit geliyor biliyorum. Ama ben, insanların "zihin"lerinin en çok konuştuğu ortamın bu olduğuna inanıyorum. O yüzden basit olduğunu düşünmüyorum. Saatlerce veya yıllarca internet üzerinden konuştuğumuz insanların anlamsız veya değersiz olduğunu düşünmüyorum.

İnternet ortamındaki insanları oyunlardaki NPC'ler olarak görmeyin. Evet, kendileri hakkında çok kolay yalan söyleyebilirler ama bazen "gerçek hayat"taki arkadaşlarınızdan çok daha "gerçek" olabilirler."
__________________
'
"Kendi sorunlarını çözemeyen bir kişinin, kusurlarının acısını başkalarına çektirmeye hakkı yoktur."

Son Düzenleme Stzake tarafından 12 Eylül 2014 20:34 de yapıldı.
BayStzake Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12 Eylül 2014, 21:03   #22
Çok Kişisel
Dikkat ısırır!.. Şaka
yapmıyorum...
 
Asabi
 
Aurora Borealis'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 27 Kasım 2009
Mekan: İst.
Yaş: 37
Favori Anime: G.İ.T.Shell, Skip Beat!, Attack on titan.
Favori Manga: Skip Beat!, Attack on titan.
Mesaj: 2.620
Blog Girişleri: 54
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

@Necromancer yazdıklarını okudum da cidden sen baya büyümüşsün Zaten bir çok konuda sanal veya yüz yüze sohbet ettiğimiz için görüşlerini yaşına göre takdir ederdim ancak cidden büyümüşsün. Şimdi diyeceksin ki; 'Abla ben hep böyle idim.' değildin.. Müziğin gibi sen de artılarla büyümüşsün.

"zira kendinizi başka bir karakter olarak tanıtıyorsanız/davranıyorsanız arkadaş edinmenin mantığı ne ?"
mantığı yok? korku...
haha bu konuyu tartışmıştık hatırladın mı?

@Stzake; Şanslı birisin. Eminim ki sende bu şansının farkındasındır. Benim 14 yıllık teee orta okul yıllarında başlayan arkadaşlığım aynı evde yaşamaya başladığımda bitti. Ünv. Kazanıp İstanbul'a geldiğimde en büyük tesellim idi. Ama 14 yılın sonunda insanların içindeki farklı boşluğu, açlığı dolduran başka bir şey olunca insanlar en iyi arkadaşlarını gözlerini kırpmadan siliyormuş. Bu yüzden kızların dostluğuna inanmıyorum.

@esaklan987 ön yargı derken neyi kast ediyorsun. Şundan soruyorum? Bazen insanlar seçici olmak ile ön yargıyı karıştırabiliyorlar.
esaklan987 bunu beğendi.
__________________
The past will often attack the present with the pain of your memories..
Yanıma keyfimin kahyasını, paşa gönlümü ve tepemin tasını alarak burnumun dikine gitmeye bayılıyorum...
BayanAurora Borealis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12 Eylül 2014, 22:49   #23
Banned
...
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 30 Haziran 2013
Yaş: 29
Favori Anime: Yok
Favori Manga: Yok
Mesaj: 53
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Tabii ki gündelik hayatın içerisinde yüz yüze yeni insanlarla tanışmak çok daha kolay ama her ikisininde bir zorluğu yok denilebilir.İnternet yani sanal platform üzerinden kurulan arkadaşlıkların muhtemelen bir diğer sebebi kişilerin sosyal hayatlarının bir noktasındaki problemden kaynaklanabileceği olasılığı da vardır sanırım.Her ikisi de normaldir ama bunun bir anime forumu içerisinde geçtiğini düşününce insan şöyle düşünmeden edemiyor,yani sosyal hayatın eksikliği ile açığı internet ortamından tanışılan kişilerin arkadaşlığı ile kapatılması gibi bir durum söz konusuysa göreceli bir kavram.Giriş cümlesi sosyal hayat sonrası internet ve diğer kurulan cümle üzerine kişi analizine yoğunlaşmak gerekmiyorsa bile doğru yorumladığımı tahmin ediyorum.
suke bunu beğendi.
BayHellworld Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2014, 03:45   #24
Ne düşünüyorsun?
 
ölü gibi
 
esaklan987'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014
Favori Anime: Ashita no Joe, Akage no Anne, Rose of Versailles, Ginga Eiyuu Densetsu, Ginga Tetsudou 999
Favori Manga: Ashita no Joe, Rose of Versailles, Maison Ikkoku, Kubikiri Asa, Hokuto no Ken
Mesaj: 442
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

@Aurora Borealis Seçici olduğumu düşünmüyorum, belki de öyleyimdir İnsanlar kendini bazen eleştiri altında kalmamak için oldukları kişi gibi göstermiyorlar, insanların iyi niyetini pek göremiyorum. "Seni Düşünüyorum" ayaklarına yatıp ta kendi çıkarları için savaşan kişileri görüyorum genelde (herkes için geçerli değildir elbette bu durum). Ya iyice ruhsuzlaştım yada insanların iyi niyetini anlayabilme vasfından yoksunum, şunun da farkındayım, eğer bu şekilde devam edersem yalnız kalmaya mahkumum. Bilemiyorum... hayatımda yalnızlıktan aldığım keyfi hiçbir şekilde alamıyorum, belki de yalnızlığı sevdiğim için beynim bir şekilde savunma durumuna geçiyor. İnsanların kendini anlayıp konuşmasından pek hoşlanmam zaten, güven o kadar basit bir şey değil bence.
esaklan987 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2014, 04:08   #25
Ne düşünüyorsun?
 
Sevimli
 
necromancer'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 20 Aralık 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 28
Favori Anime: Ghost in the shell,Mirai nikki,Naruto,To aru no majutsu no index,Bakemonogatari,One outs
Favori Manga: Gantz,Assasination classroom,Breaker
Mesaj: 260
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

“ Orjinal Gönderi : esaklan987 Mesajı Görüntüle

@Aurora Borealis Seçici olduğumu düşünmüyorum, belki de öyleyimdir İnsanlar kendini bazen eleştiri altında kalmamak için oldukları kişi gibi göstermiyorlar, insanların iyi niyetini pek göremiyorum. "Seni Düşünüyorum" ayaklarına yatıp ta kendi çıkarları için savaşan kişileri görüyorum genelde (herkes için geçerli değildir elbette bu durum). Ya iyice ruhsuzlaştım yada insanların iyi niyetini anlayabilme vasfından yoksunum, şunun da farkındayım, eğer bu şekilde devam edersem yalnız kalmaya mahkumum. Bilemiyorum... hayatımda yalnızlıktan aldığım keyfi hiçbir şekilde alamıyorum, belki de yalnızlığı sevdiğim için beynim bir şekilde savunma durumuna geçiyor. İnsanların kendini anlayıp konuşmasından pek hoşlanmam zaten, güven o kadar basit bir şey değil bence.
yakın bir arkadaşım da tamamen seninle aynı düşünüyor (hatta neredeyse o senmisin acaba diye düşünücektim)
insanlara kolayca güvenmiyor, iyi niyetlerini anlayamıyor, yanlız kalmaktan keyif alıyor olabilirsin bunların hiçbiri bana sorarsan ''negatif'' olarak görebileceğimiz şeyler değil haliyle ''yanlız kalmaya mahkumum'' düşüncesini at bence kafandan
hayat görüşün/beklentilerin/davranışların istediği kadar değişik olabilir ama birşeye negatif açıdan bakmakla onu negatif olarak yaşamak arasında fark var bütün bu söylediğin özelliklerini gerçek hayatta ''negatif'' olarak yaşıyorsan ozaman dediğin gibi yanlızlık sonunda varabileceğin nokta olabilirki bununda iyimi kötümü olacağı senin bakış açına bağlı olan birşey.. uzun yazdım sanırım toparlamak gerekirse: kişisel özelliklerini yaşadığın şeylere negatif olarak aktarma yoksa bir süre sonra bu sürekli çoğalan bir bunalım yumağına dönüyor yazının başında bahsettiğim arkadaşım bunu yapıyor ve sürekli herşeyin bunalımını yaşıyor.
esaklan987 bunu beğendi.
Baynecromancer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2014, 04:20   #26
Ne düşünüyorsun?
 
ölü gibi
 
esaklan987'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014
Favori Anime: Ashita no Joe, Akage no Anne, Rose of Versailles, Ginga Eiyuu Densetsu, Ginga Tetsudou 999
Favori Manga: Ashita no Joe, Rose of Versailles, Maison Ikkoku, Kubikiri Asa, Hokuto no Ken
Mesaj: 442
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

Yok ya, o kadar değil Bunalımda olduğumu falan zannetmiyorum Negatif bakmak benim için zevk gibi bir şey, bilemiyorum. Yani... şöyle bir tutum sergileyemem: Yarın güzel bir gün, her şey çok daha iyi olacak Bu tutumdan nefret ederim, gerçekleri kabul etmek sanırım biraz negatifliğe giriyor. Neysem oyum, fazlası değil Olduğu gibi bakmaktansa neden farklı bir açıdan bakmak zorundayım ki? Hayatımda şöyle bir tutum da takınmam: Ben mutlu olmayı hak eden bir insan değilim falan değil Mutluluğumu kendimle paylaşmayı severim, beni benden daha iyi kim anlayabilir? Ne evlilik, Ne Aile Beni zeka seviyesi, güzelliği ile etkileyecek ne bir bayan olduğunu zannediyorum ki yalnızlığımdan feragat ettirsin, ne ailem ile bir şeyler paylaşacak kadar sevinmek zorunda oluyum ki yalnızlığımı bırakabileyim Bence benim ki bunalım falan değil Ha, yalnızlığı sevmek bunalımsa o zaman kesinlikle bunalımdayım, bunda hemfikiriz. Pişman falan değilim, yalnızlık benim baştacım, kimseye vermem, kimsenin alabileceğini de zannetmiyorum zaten İnsanı bu kadar güzel hissettirebilen bir şey daha yapılmadı bence Allah'a bakarsanız en güzel şeyin onda olduğunu görürsünüz (yalnızlık) gibi iğrenç bir espri yaparak burada son veriyorum
esaklan987 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2014, 04:38   #27
Memento mori
 
None
 
suke'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 17 Ekim 2009
Favori Anime: Keijo!, Ninja Slayer, Danganronpa
Favori Manga: I Am a Hero, Chikan Otoko, Houkago Play
Mesaj: 751
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

@esaklan987: Yatmadan önce yazasım geldi valla. Büyük konuşma bence, gençsin daha. Çok olumsuz düşünüyorsun. Karşına biri çıkar elbet, feleğin şaşar. Yalnızlık için şimdi böyle düşünüyorsun elbette ama güzel şey değil yalnızlık, sadece bu işin gençlik değil yaşlılığı da var. İyi zamanları var kötü zamanları var, şu an burada bir şeyler paylaşabiliyorsan zaten yalnız değilsin, ama benim demek istediğim şey ayrı tabi. Yalnız yaşayacağına dair plan yaparsın, sonra dediğim gibi biri çıkar karşına planlarını gözden geçirmek zorunda kalırsın. İnsan bazı bazı yalnız kalma ihtiyacı hissediyor, ama bunu uzun yıllara vurduğunda çok da hoş olmadığı anlaşılıyor. Yalnızlık Allah'a mahsustur diyerek, bayık esprine bir başka bayık espriyle yanıt vereyim ve mesajımı bitireyim.
esaklan987 bunu beğendi.
__________________

Danganronpa LN Çevirileri >>> Forum / Blog
MyAnimeList
Steam
Twitter
suke Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2014, 04:57   #28
Ne düşünüyorsun?
 
Sevimli
 
necromancer'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 20 Aralık 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 28
Favori Anime: Ghost in the shell,Mirai nikki,Naruto,To aru no majutsu no index,Bakemonogatari,One outs
Favori Manga: Gantz,Assasination classroom,Breaker
Mesaj: 260
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

şu konu yüzünden yatamadım yarın 9 da kalkmam lazım şimdi yatıyorum yarına konuyu dağıtmayın yazıcam hahahah
UnderminE ve esaklan987 bunu beğendi.
Baynecromancer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2014, 06:45   #29
?
 
None
 
Stzake'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 16 Aralık 2013
Mekan: Prontera
Yaş: 24
Favori Anime: NGE
Favori Manga: Berserk, Bleach, Tokyo Ghoul, TG:Re
Mesaj: 262
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

@Aurora Borealis
Biliyorum arkadaşlık, dostluk konusunda oldukça şanslıyım. Bizim de bir çok tartışmamız oldu. Uzun süredir tanıdığın bir insanla aynı evde yaşamak gerçekten çok farklı bir deneyim. Ama biz üstesinden gelmeyi başarabildik. Dostluğumuz daha üstün geldi diyebilirim. Ve evet, son söylediğine de katılıyorum. Erkeklerin kendi aralarındaki dostluk, kadınların kendi aralarındakinden çok daha iyi bence de.

@esaklan987
İnsanoğlu yalnız var olamayan bir canlı diye düşünüyorum. Daha doğrusu yalnızken "eksik" bir şekilde varlığını sürdüren. Doğamızda sosyal olmak var bizim. "Ben kendi kendime yetiyorum yahu" diyen biri emin ol yalan söylüyordur. Böyle bir şeyin imkanı yok. Biraz bel altı olacak ama, insan en doğal, en temel ihtiyacını bile kendi kendine giderirken bir şeyler hep eksik.

İnsanın çevresindeki olumsuzlukların, gerçeklerin farkında olması kesinlikle negatiflik değildir. Bu konuda çok çektim açıkçası. Çevremdeki insanlar bu yüzden çok kafama vurdular diyebilirim. Sana şunu söylemek istiyorum; farkında olduğun gerçekliklerin olumsuz olması senin negatif biri olduğunu göstermiyor. Sen sadece bunları görüyorsan olumsuz, negatif biri oluyorsun. Yarının güzel bir gün olacağı olasılığının gerçekten var olduğunu inkar ederek. Bir gerçeği görürken, diğerini göremeyerek veya görmezden gelerek. Benim benzer bir kafa yapısı içerisindeyken kendi kendime çıkardığım ders buydu.

Mutluluğun da bireyin kendisiyle paylaşarak yaşayacağı bir şey olduğuna da inanmıyorum. "Kendinle paylaşmak" diye bir şey olduğuna da. Kendinle paylaşamazsın ki bir şeyi. Ve klişe ama, mutluluk gerçekten de paylaşıldıkça vardır bence.

Evangelion'da da geçiyor, bireyi en iyi yine kendisinin anlayacağı. İlk zamanlar bu sözü oldukça doğru bulsam da şu sıralar pekte öyle olduğunu düşünmüyorum. Bireyi en iyi anlama fırsatına sahip olan yine bireyin kendisidir bence. Arada fark var. Çünkü, sen kendi içinde bir şeyler hissedip, bunun farkında olup ama bunun ne olduğunu anlayamayabilirsin. Veya bu hislerin nedenini. Hatta kendi davranışlarını bile anlamlandıramayabilirsin. Oysa benzer evrelerden geçmiş birisi sana bunları isimlendirmede, anlamada hatta bu sorunları gidermede yardımcı olabilir.

Yaşın yazmadığı için bilmiyorum ama yukarı aşağı aynı yaşlardayız gibime geliyor. 20'sinin başlarında veya ortalarında bir insan için yalnızlıktan zevk almak, bundan memnun olmak günahtır günah Bir insanın hayatı boyunca sosyalliği doya doya yaşayabileceği en iyi yaşlardayız bence.

Ve son olarak kadınlardan kısaca bahsedeyim. Emin ol, dünya üzerinde seni senden alacak hatunlar mevcut. Gerek fizik, gerekse zeka/karakter olarak. Ve yine emin olabilirsin ki bu özelliklerin tek vücutta toplanmış halleri de mevcut. Ve bu kadınların hiç biriyle, şuanda yaşadığın hayatta veya kendinde ufacık bile olsa bi değişiklik yapmadığın sürece tanışamayacaksın. Bireyin hayatındaki değişikliklerin, o hayatın öznesinde bir değişiklik olmadıkça yaşanması çok zor diye düşünüyorum. Bu olmadan her şey standart ve loop halinde devam eder.

Nedense sana şu parçayı dinletmek istedim

UnderminE, suke, Tolip ve 1 kişi bunu beğendi.
__________________
'
"Kendi sorunlarını çözemeyen bir kişinin, kusurlarının acısını başkalarına çektirmeye hakkı yoktur."

Son Düzenleme Stzake tarafından 13 Eylül 2014 06:48 de yapıldı.
BayStzake Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Eylül 2014, 07:30   #30
Ne düşünüyorsun?
 
ölü gibi
 
esaklan987'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014
Favori Anime: Ashita no Joe, Akage no Anne, Rose of Versailles, Ginga Eiyuu Densetsu, Ginga Tetsudou 999
Favori Manga: Ashita no Joe, Rose of Versailles, Maison Ikkoku, Kubikiri Asa, Hokuto no Ken
Mesaj: 442
Standart İlgi: Tanışma: İnternet vs Gerçek Hayat

@Stzake İlk olarak ilgin için çok teşekkür ediyorum, bu kadar yazıldığına göre sanırım benim durum biraz vahim!

Bilemiyorum ya, hani şöyle bir durum da değilim: Of! Çok yalnızım, öleceğim, kimsem yok, kimseyi sevemem Özellikle ailem bambaşka, gösterdikleri ilgi kimsede yok, çok şanslıyım. Allah onlardan razı olsun. Hayata karşı biraz yorgunum sanki, zayıflığım yüzünden hastane hastane dolaşmam, aile içi kopukluklar, dış kopukluklar, sürekli yanlış anlaşılmam, kendi kendime olan çelişkilerim... bunlar beni yoruyor, yaşıma göre sanki biraz tükenmiş gibiyim, inanır mısın bu yaşta saçımda ak çıktı, saçmalığa bakar mısın? Bu sene Amerika'ya gideceğim, ne bir heyecan, ne bir bir şey, yani... iyidir herhalde diyorum

Bayanlara gelirsek, güzel/zeki bayanlar her zaman vardır, kabul ediyorum. Bayanlarla uğraşacak halde değilim sanırım, heyecan yok, yorgunum ya Kafamın sakin kalmasını, kendi kendimi dinlemeyi sevdiğim için yalnızlığı bu kadar çok seviyorum. Mesela arkadaşlarımla genelde PES oynarız, 5 kişi ile oynamaktan zevk almam da kendim oynamaktan zevk alırım. Web sitesi tasarım/programlaması için bir çok iş yerinden teklif geldi hala freelance olarak çalışıyorum yada tatile gidilir, ben tatile gitmek istemem, evde farklı şeylerle uğraşırım, yalnızlığımın keyfini çıkartırım. Düşünce yapımız tamamen farklı dediğim gibi, yalnızlığı seviyorum, kendi kendime kalmayı seviyorum, bilmiyorum ileride belki pişman olacağım, çoğu şeyde böyle oldu Sürekli gelişiyoruz ancak şu anki düşünce yapımla sosyallik falan... Bazı tanıdığım kişiler olmadığı sürece etkinliğe katılan bir insan bile değilim İnternet ortamında durum böyle değil, sürekli aktifimdir, sanallık beni buna teşvik ediyor sanırım, durumum vahim olabilir belki ama sanırım seviyorum yalnızlığı ya, hani... umarım pişman olmam, çoğu şeyde olduğu gibi ki büyük ihtimalle bundan da pişman olacağım. İnsanlar hata yapa yapa gelişiyor ya keşke o pişmanlık sırasındaki his de kaybolsa...
esaklan987 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
arkadaş, sohbet, tanışma


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 11:28.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler