Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Forum Genel > Görüş ve Önerileriniz


Görüş ve Önerileriniz Forum hakkındaki düşünceleriniz, önerileriniz ve isteklerinizi bu bölüme yazabilirsiniz.


Forum Sorunsalı

Forum Genel Kategorisinde ve Görüş ve Önerileriniz Forumunda Bulunan Forum Sorunsalı Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Zaten adminler ve moderatörler, hatta birçok üye arkadaş forumun ilk mesajdaki tabirle "çöpe " dönmemesi için yoğun çaba harcıyorlar. Ama ...

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 02 Aralık 2009, 14:16   #11
bir gün 36 saat olsa az daha
uyusam
 
Keyifli
 
eczmeltem'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Trabzon
Yaş: 32
Favori Anime: Itazura Na Kiss
Favori Manga: Bitter Virgin
Mesaj: 632
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Zaten adminler ve moderatörler, hatta birçok üye arkadaş forumun ilk mesajdaki tabirle "çöpe " dönmemesi için yoğun çaba harcıyorlar. Ama sitenin her bir üyesi de siteyi sahiplenip bu bilinçle devam edilmediği sürece asıl emekler "çöpe " gitmiş olur.
Schulcukka aslında çok güzel bir konuya güzel bir şekilde parmak basmış. Çünkü özellikle yeni siteye geçildikten sonra sohbet bölümü ve bazı ekstra bölümlerin olmaması kısmen tepki çekmişti.
Gene kuralların ve yaptırımların dengede olduğunu düşünüyorum. Ve zamanla daha da düzene girecektir. Düzeni, samimiyeti şekillendirecek olan gene üyeler. Çoğu kısımda başlık açımı her üyeye serbest. Sorumluluk büyük ölçüde üyeye bırakılıyor.
Yurtdışındaki siteler için daha çok fırın ekmek yememiz gerektiğinide düşünüyorum. Çünkü birçok animeci ancak serileri Türkçeye çevrildiğinde ve fansub gruplarının çalışmalarıyla izliyorlar. Biz animeci olarak belli bir seviyeye geldikçe ( bunu diyorum çünkü bu işin bile eğitim süreci gibi kişiyi geliştirdiğini düşünüyorum) bu sorunlar yavaşca aşılacak. Geçmiş seriler bitirilip daha çok güncel izlendikçe hep beraber yorum tartışma olayına daha çok girip daha çok keyif aldığımız günlerde gelecektir.
Ama çözemediğim bir şeyi de yazmak istiyorum. Kabul bazı serilerin bölüm bölüm geçtim , serinin üzerinden bile konuşmaya değmeyecek kalitesi var. Ama bir çok arkadaşın su içer gibi bir çok seriyi bitirip hiçbir yorumda bulunmaması garibime gidiyor. Yani yorum bu aynı dedikodu gibi, seriyi arkasından çekiştirmedikten sonra keyfi alınır mı? Ben de dertliyim bu konudan yoksa. Eskileri geçtim güncel takip edilen serilerde bile olmuyor. Artık kafamdaki soru işaretlerini susturmaya ben bile alıştım.
__________________
Bayaneczmeltem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Aralık 2009, 23:51   #12
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Birden aklıma diğer sitemizle bu yeni sitemizi karşılaştırmak geldi. Kendi açımdan karşılaştırdım ve diğer sitemizin daha iyi olduğuna karar verdim. Bazı forumlarda görülen şey yavaş yavaş bizim forumdada görülmeye başladı. Kastettiğim şeye genelde Hayalet Forum diyorlar. Yavaş yavaşta bu gelişiyor. İlk önce sohbet azalıyor sonra post atılmıyor daha sonrasında ise foruma kimse uğramıyor. Umarım yavaş yavaş gördüğüm bu şey okul vb. sebepler yüzündendir. Kısacası bu forumu canlandırmak lazım. Üyelere gelipte zorla post attıramayız tabikide ama birşeyler düşünüp, kararlaştırıp faaliyete geçirmeliyiz.
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 00:06   #13
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.337
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Arkadaşlar endişelerinizi anlıyor bir köşeye not ediyoruz. Sitemiz tam olarak tamamlanmadı ve özellikle bu aralar bütün yetkili kişiler çok yoğun.Bu yogunluğu üzerimizden atar atmaz bir takım planlarımızı devreye sokacağız ,bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kişisel not olarak şunları yazabilirim hormonlu bir şekilde büyümeyecegiz , mümkün olduğunca kaliteyi sitenin her yanına yaymaya çalışacagız.Bunun için sitenin gelecegini düşünenlerden sabır bekliyorum.

-Sitemiz yeni ve zamanı gelince çok aşama kaydedecektir.
-Hani bir söz varya yaptıklarımız yapacaklarımızın garentisi bize güvenin niye yazıyorumki zaten bunu bilen biliyor.
-Sitemiz katılımı esas alıyor.Üye sayısı degil, kalite önemlidir.

Herkese animeli günler.
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 00:10   #14
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Şahsen nicelik değil, nitelik taraftarıyım. Sitedeki sohbetlerin çokluğundan ziyade kalitesi daha önemli.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 00:14   #15
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Pardon Mehmet abi ama sohbetsiz nasıl bir kalite olabilir. Bu benim görüşümdür katılan olur katılmayan olur ama genede görüşlerimi belirtiyorum. Foruma girip şunu izledim, bunu indirdim, bunu bitirdim demekle forumun kalitesi düşmüyor mu sence? Hadi düşmesin diyelim o zaman forum monotonlaşır
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 00:37   #16
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Sohbetten kasıt geyik muhabbeti mi? Çünkü eksikliğini fark ettiğim şey bu. Kaliteli bir sohbet istiyorsak sevdiğimiz anime ile ilgili bir başlık açıp, bir tartışma konusu yaratılabilir. Ki benim bildiğim forumların amacı bilgi paylaşımı ve fikir alışverişidir. Dediğin gibi insanlara zorla mesaj yazdıramayız. İlgilerini çekecek bir konu bulup tartışmaya açmak lazım.

Bak mesela, benim Oniki Krallığı çevirmemdeki yegane amaç insanlarla paylaşıp daha sonra tartışabilmekti. Hatta bunun için bir sosyal grup, bir de anime tartışma forum başlığı açtım ama gel gör ki katılım yok denecek kadar az. İndirme sayısı 120 kişi ve tartışmak isteyen kişi sayısı 3-5... Ben bu insanlara yapacak birşey bulamıyorum. En karizma anime karakteri kimdir gibi bir konu ise bol bol rağbet görüyor. Burada forumun bir suçu yok. Kaliteli katılım istemek de yanlış bir şey değil, ama üyelerin çoğunluğunun talebine ayak uydurmaya çalışmak forumdaki kalite anlayışını ayaklar altına almak anlamına gelecekse, varsın sohbet olmasın. Forum denen şey chatroom değildir.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 03:21   #17
Çok Kişisel
Dikkat ısırır!.. Şaka
yapmıyorum...
 
Asabi
 
Aurora Borealis'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 27 Kasım 2009
Mekan: İst.
Yaş: 37
Favori Anime: G.İ.T.Shell, Skip Beat!, Attack on titan.
Favori Manga: Skip Beat!, Attack on titan.
Mesaj: 2.620
Blog Girişleri: 54
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Türkiyede malesef yukarda bir arkadaşta bahsetmiş çok yaygın bir anime kültürü yok. çok fazla takip eden yok. çok eskiden bir dönem bilgisayarla haşır neşir olmadığım zamanlarda televizyondan anime izlerdim. (mangamı o ne dönemi!.) benim çevrem de hele hiç yoktu. son bir kaç yıla bakıyorum da meraklısı olarak yanlız değilmişim be diyorum. mesela geçen okuduğum bir kaç manga ve animeden bir arkadaşıma o kadar çok bahsetim ki sırf meraktan bende hardskimi ödünç aldı henüz izleyip izlemediğini bilmiyorum ama berbat ingilizcemi geliştirmem için bana okumaya çalıştığım ingilizce mangalarını bastır gel beraber okuyalım sen çevirmeye çalış ben düzeltirim dedi eh buda bir şey en azından buda iyi dedim.

öncelikle çok farklı zevkleri olan az insanlar ve takipçiler bir arada. forumların henüz boş olması bundan. duyuldukça insanlar gelecektir.
forumlarda ki seviyeye gelince ee farklı zevklere sahip farklı yaş guruplarıda var 15 yaşımda izlediğim anime şimdi bana aman allahım ben bunu mu izliyordum dedirtebilir ancak 15 yaşımda o benim için çok değerliydi. burda sanırım buna dikkat etmek ve üyelerin ondan zevk aldığını hatırlayıp kırıcı eleştiri yapmamaya çalışmak bence önemli burda bir kaç konuda bunu gördüm. senin beğendiğini illa beğenecekler diye bir kural yok. sende onun sevdiğini seveceksin diye bir şey yok.

bir diğer konuda her ne kadar bazı konularda bir birimize ters düşsekte susano'o ya katılıyorum "forum denen şey catroom değildir". Ancak Blue-Dragonda "Foruma girip şunu izledim, bunu indirdim, bunu bitirdim demekle forumun kalitesi düşmüyor mu sence? Hadi düşmesin diyelim o zaman forum monotonlaşır" derken doğru bir tespitte bulunmuş bence. bu nasıl aşılır konu başlıklarını doğru ve yorum gerektirici düşündürücü ve tartıştıcı olması olabilir. sadece ne indirdiniz demek yerine ne indirdiniz neden indiridinzi ne buldunuz. saçma bir örnek olabilir ama ilk aklıma bu geldi işte.

bir diğer konu evet bir çok kişi sadece belki bir mangaya bakmak belki bir alt yazı indimek için üye oluyor sonra yok. gerçi bende bunu yapmadım değil bazı sitelerde farklı konularda ama bunu nedeni biraz bensem birazda o siteydi. sığ dar ve boş birazda sanırsam ciddiyetsizlik ve samimiyetsizlikten adminler, mederatörler, kurucular, editörler, yöneticiler,üyeler veya her kimseler adları işte buda biraz onlardan kaynaklandı bence işte burda kurallar, konu çeşitliliği, forum, forum içi etkinlikler vs..... devreye giriyo.. sorular şunlar gibi olur sitenin devamlılığında bir üye ne arar, neden kalmak ister,
bazen üyelik istemeyen herkese açık herkesle herşeyi paylaşan sitelere kendi isteği ile üye olanlar var o zaman dayatma ile kendi isteği ile gelen arasında ki fark takipçi ile takılmak için takılan farkı.. ha herşeyde tutar mı bilmem! ama benim böyle sıkı takip ettiğim bir iki sitem var.. belli bir sayıda üye alıp gerisini seçerek alanda var....

bölüm takipçisi olamak ve bölüm yayınlandığında o bölümle ilgili kritik yapmak türkiyede en son beklediğim şey çünkü 1. si türkiye anime yayınlanmıyor (MTV'yi konu dışı bırakıyorum) 2. si internetten biriktirilip indiriliyor 3. herkes yabancı yayınları günlük olarak günü gününe rahatlıkla takip edemiyor (gene bu dil sorunu) 4.su insan olmakla alakalı ki aşırı merkatan bekleyememek

diğer bir konuda şu Animesuki sitesi örnek verilmiş evet baya ii bir site ama dünyanın ortak dili (ingilizce) üzerine kurulu malesef çok katılımcı olmasının en büyük sebebi bu bence. kaldi ki birde o kaç yıllık bir site böyle bir kaç site daha var çok popüler eski ve uzun soluklu ama onlarda böyle başladı. burda unutulmaması gereken bu. onlar inanarak sevdikleri şey için inatla devam ettikleri için o kadar popüler oldular.kendime şunu soruyorum istediğimi almış olmama rağmen bu sitede kalıp halen bir şeyler neden paylaşıyorum. galiba ben bu sitede bir şey görmüşüm.
__________________
The past will often attack the present with the pain of your memories..
Yanıma keyfimin kahyasını, paşa gönlümü ve tepemin tasını alarak burnumun dikine gitmeye bayılıyorum...
BayanAurora Borealis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 11:04   #18
Whaaa??!!
 
Melek Gibi
 
bLueeekun'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Yaş: 26
Favori Anime: One Piece
Favori Manga: One Piece
Mesaj: 3.480
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Yanlış anlaşılmayı düzelteyim. Geyik muhabbetleri geri gelsin demek istemedim. Sohbet derken anime sohbeti
__________________
Twitter
BaybLueeekun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 16:33   #19
Bıraktım bu işleri. :(
 
Dans
 
Cynthia'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 05 Eylül 2009
Mekan: Detroit Metal City
Yaş: 22
Favori Anime: Lovely Complex
Favori Manga: Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE
Mesaj: 319
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

Bence yukarıda yazılan şeyler gayet doğru. Okul yüzünden haftalık anime takip edemiyorum ne yazık ki ama bazı Türk anime forumlarında takip ettiklerimi bölüm bölüm yazmıştım. Hatta takip ettiğim mangaları bile yazdığım oldu ama katılım yoktu. Dolayısıyla benim de ilgim azaldı. Sırf tartışma yapmak için haftalık izlediğim animeleri başkalarına öneriyorum. Ne yazık ki dediğiniz gibi Türkiye'de anime izlemek, "2 ayda 300 anime bitirdim"le başlar, Naruto-One Piece-Bleach üçlüsüyle biter (yanlış anlamayın sevene saygı duyarım, ancak bu üçlüden başka anime bilmeyen kişi sayısı oldukça fazla).
__________________
I find your lack of encoder disturbing, Aluminia.
BayanCynthia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Aralık 2009, 16:58   #20
Çok Kişisel
Dikkat ısırır!.. Şaka
yapmıyorum...
 
Asabi
 
Aurora Borealis'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 27 Kasım 2009
Mekan: İst.
Yaş: 37
Favori Anime: G.İ.T.Shell, Skip Beat!, Attack on titan.
Favori Manga: Skip Beat!, Attack on titan.
Mesaj: 2.620
Blog Girişleri: 54
Standart İlgi: Forum Sorunsalı

blue-dragon demek istediğini anladım o yüzden fikrine katıldığımı söylüyorum. sohbet animeile snrlı kalmasın ama baymasın seviyeside düşmesin :birnumara: biraz kafa patlatalım eğlenceli bir şeyler buluruz canlı yaratıcı muhakkak
__________________
The past will often attack the present with the pain of your memories..
Yanıma keyfimin kahyasını, paşa gönlümü ve tepemin tasını alarak burnumun dikine gitmeye bayılıyorum...
BayanAurora Borealis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
500, anime, bleach, devam, forum, naruto, son, türk, yeni


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 19:42.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler