Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Manga Tartışmaları > Manga Tanıtımları ve İncelemeleri


Manga Tanıtımları ve İncelemeleri Mangalar hakkında genel bilgiler ve tanıtımları


Kagami no Kuni no Harisugawa

Manga Tartışmaları Kategorisinde ve Manga Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Kagami no Kuni no Harisugawa Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Orijinal boyut için tıklayın...

Like Tree5Beğenilenler

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Kagami no Kuni no Harisugawa
Yayınlayan CHOBiTS
02 Aralık 2011
Standart Kagami no Kuni no HarisugawaKagami no Kumi no Harisugawa
(Aynalar Dünyasındaki Harisugawa)
Bölüm Sayısı: 29
Yayın Tarihi: 9 Temmuz 2011
Türleri: Komedi, Okul, Romantizm, Doğaüstü Güçler, Ecchi, Shounen

Konu: "Erkekler nasıl ve nerede olursa olsun sevdikleri kızı izleyen yaratıklardır. Eğer bir gün gelirde sevdiği kızın tehlikede olduğunu fark ederse, onu kurtarmak için hayatını ortaya koymak, onun için en büyük mutluluktur." işte Harisugawa Tetsu'da böyle bir erkektir. Oda her zaman gözleriyle Satomi Mao adlı kızı izlemektedir.
Tetsu ilk okuldayken Mao'yu arabanın altta kalmaktan kurtarmış ve kendi ise yaralanmıştır.Böylelikle ikilinin arkadaşlıkları başlamıştır. Tetsu bu olaydan sonra Mao'dan hoşlanmaya başlamış ve onu gizliden korumaya başlamıştır.Ama Mao onun bu duygularından habersizdir.Tetsu'da ona açılıp reddelikmekten korktuğu için yavaş yavaş ilerleme yoluna gitmiş ve doğru zamanın gelmesini beklemektedir.Hatta Mao'nun özel bir liseye gideceğini duyduğunda o okula girebilmek için çok çalışmış ve başarmıştır. Mao oldukça çekici ve güzel bir kızdır ve okuldaki erkeklerden sürekli çıkma teklifleri almaktadır ama o hiç birini kabul etmektedir.Arasının tek iyi olduğu erkek Tetsu'dur ve bu yüzden diğer erkek öğrenciler tarafından onları birlikte görmek pek hoş karşılanmamaktadır.
Yine bir gün okul çıkışı Mao bir antikacıda eski bir ayna görmüş nasıl olduğunu anlamadan onu satın almıştır.Bu eski aynayı niye aldığını düşünürken yolun karşısında Tetsu'yu görür ona aynayı göstererek koşarken; Tetsu arkadan hızla gelen arabayı fark eder.Tetsu tüm güçüyle koşup Mao'yu yolun kenarına iter ama araba durduktan sonra ortada Tetsu'dan hiç bir iz yoktur.
Tetsu kendisini karanlık bir dünyanın içinde bulmuştur.Bu dünyada yaşayan ses giderken bu ayna ile ilgili bazı gerçekleri söylemiştir."Ruhun ölümle burun buruna geldiği için aynanın içine çekildin.Sana ayrılmadan önce bilmen gereken iki şey söylemem gerek" der. "İlki dış dünyaya sadece bu aynanın çerçeveleri arasından bakabilirsin. İkincisi ise bu aynanın büyüsünden sadece bir kişinin haberi olabilir." Bu cümlelerden sonra sesin sahibi eski tutsak ruh yok olur.
Mao eve gelince neler olduğuna şaşkın şaşkın düşünmektedir. Kendisini yine Tetsu'nun kurtardığının farkındadır ama Tetsu'ya ne oldu bundan hiçbir haberi yoktur.Çantasını yatağa atınca içindeki ayna dışarı çıkar ve bu anda Tetsu'nun dünyasında bir ışık belirir.Bu ışık dış dünyadan gelen bir penceredir.Işığa doğru koştuğunda Mao'nun odada kıyafetlerini değiştirirken görür.Bunu görünce ani bir şokla bağırır.Mao sesin nerden geldiğini araştırırken aynadan geldiğini fark eder.Aynayı eline alıp baktığında Tetsu'nun aynanın içinde olduğunu görür.Tüm olan biteni dinledikten sonra arkadaşlarından bunu bir sır olarak saklar ve birlikte aynanın gizemini araştırmaya ve Tetsu'yu o dünyadan kurtarmaya çalışırlar.Tetsu'nun şimdi ona sevdiğini söylemeden Mao'yu kendisine aşık etmesi gerekmetedir.
Aynayla ilgili bilgi:
Spoiler:
Aynanın adı aşk aynasıdır.Bir cadı tarafından aşık olduğu erkeğin kendisini sevmesini sağlamak için yapılmıştır.Ayna başka aynalarla görsel temasa girerse aynalar dünyasında yeni pencereler açılır ve içerdeki kişi bu aynalardan oradaki olup biteni izleyebilir.Aynanın içinde açlık, susuzluk yada uykusuzluk gibi gereksinimlere gerek yoktur. Aynadan çıkmanın tek yolu hapsolan kişinin tüm kalbiyle sevdiği kişiye aşkını ilan etmesidir.Ama iki tarafında hislerinin karşılıklı olması gerekmektedir.Eğer birinin hisleri karşılıksızsa hapsolan kişi yok olup gider.Bu yüzden doğru kişiyi ve doğru zamanı bulabilmesi için tek bir şansı vardır. Aynanın sırrını bir kişi bilebilir oda genelde aynanın sahidir.Eğer hapsolan kişi ile sahibi arasında duygusal bir bağ varsa ayna yüzeyine aynı anda dokunurlarsa 1 saatliğine yer değiştirebilirler. Bunun için en az birinin diğerini sevmesi gerekmektedir.Eğer aynanın içine ölümle burun buruna gelmiş başka bir ruh çekilirse içerdeki kişi kaza anına geri döner ve orada ölür.


Kendi görüşüm sıradan bir manga olarak başladım pek bir beklentim yoktu hatta 10. bölümde sıkılıp bıraktım.Ankara'da bir kafede sıkıntıdan geri devam edince; olayların gelişimi açısından oldukça begendim ve en sevdiğim mangalardan biri haline geldi.

Karakterler:
Harisugawa Tetsu:
Spoiler:
Başrolümüz Tetsu çocukluktan beri Mao'yu sevmektedir.Onu okuldaki ve dışardaki asılsız dedikodulardan ve tehlikelerden gizlice korumaktadır.Aynanın içine hapsolduktan sonra sevdiği kıza yakın olduğu için mutlu olsada onu sevdiğini söylemeden önce Mao'nunda kendisini sevdiğinden emin olmalıdır. Aynadan çıktığı durumlarda Mao'nun arkadaşı Saki ile karşılaşmış ve onu pek çok defa zor durumlardan kurtardığı için farketmeden Saki'nin kendisine aşık olmasını sağlamıştır.Saki'nin ona itirafından sonra hislerinde bölünmeler olmuştur.Aynanın içine hapsolana kadar Saki ile nerdeyse hiç konuşmayan biriyken. Hapsolduktan sonra farklı şekillerde yolları kesişmiş ve Saki'nin kişiliğini ve duygularını öğrendikten sonra kendisini böyle bir kızın sevdiği için Saki'ye hayran kalmıştır.Mao Satomi:
Spoiler:
Zeki, çalışkan ve güzel olduğu için okulun idolüdür.Erkeklerin onu rahatsız etmesinden bıkmıştır ve bu açıdan tek konuştuğu erkek Tetsu'dur.Tetsu'yu sevmektedir ama ikinci defa hayatını kurtarana kadar bu sevgi arkadaş sevgisiydi.Tetsu evden ayrılırken Tetsu'nun yanına aldığı resimde Saki Matsukawa'nın resmini görür (Aslında Tetsu arka plandaki Mao'nun resmi için saklamaktadır.Ama yer değiştirdikleri için aynanın içinden resmin sadece Saki'li kısmını görmüştür)Tetsu'nun sevdiği kızın Saki olduğunu düşünür ve aralarını yapıp Tetsu'yu aynadan çıkarmak için çalışmaktadır.Saki'nin aynadan haberi olduktan sonra bu sefer ikisi birlikte çalışmaya başlamıştır.Saki Matsukawa:
Spoiler:
Mao'nun en yakın arkadaşıdır ve genelde Mao'yu diğer erkeklerden korumaktadır.Başlarda bir yan karakter olarak giriş yapsada oda başrollerden biri olmuştur.Tetsu'nun içinde bulunduğu zor durumlarda yardım etmesinden sonra ona ilgi duymaya başlamıştır.Tetsu'nun Mao'dan hoşlandığını uzun zamandır bilmektedir.Bu yüzden Tetsu'ya yardım etmiştir. Tetsu'yu tam olarak sevdiğini anladığında itiraf etmiştir.Aşkına karşılık beklemediğini ve Mao'yu sevdiğini bildiği için en azından kendi duygularındna haberdar olsun deyip yinede yardım etmeye devam eder.Tetsu ve Mao'nun sırrını öğrendikten sonra kendisininde Tetsu'ya olan hislerinden dolayı oda 1 saatliğine yer değiştirebilmektedir.Daha olgun ve ağır başlı olduğundan Tetsu'nun hislerini anlar ve kendisi aynanın içine girerek ikisini yanlız bırakmaya çalışır.
VarOlanBiri, jinxleus, cyber_xx ve 1 kişi bunu beğendi.


Kagami no Kuni no Harisugawa

Favori

Üye degerlendirmesi
Hikaye Anlatımı
63.3%63.3%63.3%
6,33
Karakter
60%60%60%
6,00
Tasarım
56.7%56.7%56.7%
5,67
Genel
60%60%60%
6,00
Çizim (Artwork)
60%60%60%
6,00
3 kullanıcı oyladı 60% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 02 Aralık 2011, 22:56   #1
Doyamazsın demedim mi, demedim
mi...
 
enerji dolu
 
VarOlanBiri'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 23 Eylül 2009
Mekan: Mersin
Favori Anime: Slam Dunk,One piece,Code Geass,Air gear,City hunter
Favori Manga: Okumak bana göre değil:)
Mesaj: 1.587
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

Vay konusu oldukça ilginç, bir gün zaman bulursam okuycam bu seriyi
__________________


--OOO bir Mutlu Sonlar Katili --- **DON VOB **
Erdal'S Way....>>>>>

Zarar verir yerine ilham veririm,
karakterim bu hızlı karar veririm.

BayVarOlanBiri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03 Aralık 2011, 11:53   #2
Çoooook Dertim Var ÇooooooK
 
çok dertli
 
cyber_xx'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 14 Ekim 2009
Mekan: Evrendeki Bir Yer
Yaş: 32
Favori Anime: Erementar Gerad,Fate/stay Night, Kimikiss, Shakugan No Shana, Toradora, Otome Wa Boku Ni Koishiteru
Favori Manga: Merupuri , Parallel
Mesaj: 211
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

Ne yalan söyleyim izleyeçek bir anime yada okuyaçak bir manga kalmışmıdır diye umutsuzça bakınırken ilaç gibi geleçek bu manga. Birde türkçesi varsa süper ödesi olur. Bu arada tanıtım süper olmuş, her türlü ayrıntı vermişsin, eline sağlık.
__________________

Baycyber_xx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03 Aralık 2011, 12:31   #3
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.603
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

Bildiğim kadarıyla Türkçesi yok. Ben begendim ama zevk meselesi herkes beğenirmi artık okuyup karar vermek lazım.Tanıtımda acaba fazla mı bilgi verdim diye kafam karışık ama spoiler ne demek herkes biliyordur sanırım.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03 Aralık 2011, 18:22   #4
Unseen blade is the deadliest.
 
üşümekte
 
betten'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 04 Aralık 2009
Mekan: İstanbul
Favori Anime: One Piece, KHR
Favori Manga: The Breaker
Mesaj: 542
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

İnsanların çoğu böyle güzel mangaları çevirmek yerine one-shot takılmayı tercih eder. Nedenini bilmesem de bu tür mangaları one-shot lara tercih ederim. İnşallah ileride bu one-shot zihniyeti değişir de bu tür mangalar boşta kalmaz.
__________________

Spoiler:
Bayanbetten Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04 Aralık 2011, 11:31   #5
Çoooook Dertim Var ÇooooooK
 
çok dertli
 
cyber_xx'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 14 Ekim 2009
Mekan: Evrendeki Bir Yer
Yaş: 32
Favori Anime: Erementar Gerad,Fate/stay Night, Kimikiss, Shakugan No Shana, Toradora, Otome Wa Boku Ni Koishiteru
Favori Manga: Merupuri , Parallel
Mesaj: 211
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

“ Orjinal Gönderi : betten Mesajı Görüntüle

İnsanların çoğu böyle güzel mangaları çevirmek yerine one-shot takılmayı tercih eder. Nedenini bilmesem de bu tür mangaları one-shot lara tercih ederim. İnşallah ileride bu one-shot zihniyeti değişir de bu tür mangalar boşta kalmaz.
Nedeni belli değilmi, tembellik
__________________

Baycyber_xx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16 Şubat 2012, 14:22   #6
Ne düşünüyorsun?
 
yuppiii
 
darkness167'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Yaş: 25
Favori Anime: bleach
Mesaj: 2.167
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

geçen gün rastgele okumaya başladığım bir manga güzel bir konusu var
__________________
Baydarkness167 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24 Şubat 2012, 21:25   #7
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
rocker_tr'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: İzmir
Yaş: 37
Favori Anime: Naruto, One piece
Favori Manga: Historys Strongest Disciple Kenichi, Hajime no ippo
Mesaj: 236
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

Seri bitti. Umarım bir grup çevirirde okuruz. ^^
Bayrocker_tr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27 Şubat 2012, 16:12   #8
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.603
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

Bugün son bölümüde okudum ve sonunda bitti.Olmasada olur tarzı bir bölümdü ekstra desek daha iyi olur.
Bu arada sağdaki puanlamayı yapanlara anlam veremiyorum.Hiçmi objektiflikleri yok yoksa mangayamı garezleri var.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05 Ekim 2012, 22:25   #9
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 18 Ekim 2011
Yaş: 23
Favori Anime: Bleach
Favori Manga: Rosario Vampire
Mesaj: 2
Standart İlgi: Kagami no Kuni no Harisugawa

Arkadaşlar seriyi üstlendim.Edit + Çeviri olarak bu ay içinde bir sitede sunacağım (Reklam yapmak istemiyorum).Çıktığında mangatürk'ten Türkçe olarak okursunuz.Daha şimdiden iyi okumalar diliyorum
kamilexe bunu beğendi.
burakesan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
ankara, devam, doğaüstü güçler, ecchi, izlemek, kara, komedi, konu, manga, myanimelist, okul, resmi, roman, romantizm, tarihi, temmuz, yeni


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 09:20.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler