Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime/Manga/Visual Novel Sohbet > Manga Tartışmaları > Manga Tanıtımları ve İncelemeleri


Manga Tanıtımları ve İncelemeleri Mangalar hakkında genel bilgiler ve tanıtımları


Iinazuke Kyoutei

Manga Tartışmaları Kategorisinde ve Manga Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Iinazuke Kyoutei Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Manga Adı: Iinazuke Kyoutei (Gelin Adayları) Bölüm Sayısı: 4+ Devam Ediyor Yayın Tarihi: 4 Temmuz 2012 Aylık çıkıyor Yazar ve ...

Like Tree6Beğenilenler
  • 6 Yazan CHOBiTS

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Iinazuke Kyoutei
Yayınlayan CHOBiTS
08 Ekim 2012
Standart Iinazuke KyouteiManga Adı: Iinazuke Kyoutei (Gelin Adayları)
Bölüm Sayısı: 4+ Devam Ediyor
Yayın Tarihi: 4 Temmuz 2012 Aylık çıkıyor
Yazar ve Çizer: Fukudahda
Çeviri Durumu: 4 bölüm İngilizce çevirisi mevcut, Türkçe çevirisi henüz bulunmuyor
Türleri: Komedi, Okul, Romantizm, Ecchi, Harem

Konu: Kaneda Wataru çok küçük yaştayken ailesi boşandığından beri annesiyle yaşamaktadır ama orta okuldan beri annesi yurt dışında çalışmaktıdır ve fazla birbirleriyle görüşmemektedir. Wataru orta okuldan beri sınıf arkadaşı da olan Tomo 'nun evinin yanındaki pansiyonlarından bir oda kiralamıştır. Sabah kahvaltıları birlikte yapıp beraber okula gitmektedirler.
Wataru'nun babasıyla ilgili hatırladığı tek şey boşanmadan önce büyük bir konakta oturduklarıdır ve o günden beridir babasını görmemiştir ve annesinin soy adını almıştır. Annesine daha fazla yük olmamak için evinde part-time oyun programcılığı yapmaktadır. Tomo'nun odasının balkonu Wataru'nun penceresine çok yakın olduğundan sürekli onu ziyaret etmekte, oyun oynamakta ve sabahları kaldırmaya bile gelmektedir (Tipik osananajimi hesabı).Wataru pencereden gelmenin tehlikeli olduğunu söylesede Tomo buna pek aldırış etmemektedir. Son zamanlarda Tomo, Wataru'nun kiralık ev ilanlarına baktığı için endişelenmektedir.Ayrılmayı mı düşünüyorsun diye sorduğunda buranın kirasını ve yemek masraflarımı annem gönderiyor ona daha fazla yük olmak istemiyorum der.Tomo Wataru'yu sevmektedir ama bunu kendine dahi itiraf edememiştir.
İkilinin İsokawa, Fubuki ve Miyako ile birlikte 3 kız 2 erkekten oluşan samimi bir arkadaş grubu bulunmaktadır. 2. sınıfa başlayacakları okulun ilk gününde grubun dördü F sınıfına düşmüş sadece Miyoko E sınıfına düşmüştür. Tomo üzülme beden derslerini iki sınıf ortak işliyor diye teselli eder. Sınıf öğretmenleri ve öğrenciler tanışırken öğrencinin biri duvar kenarı 3 sıranın boş olduğunu söyler.Öğretmen onları dert etmeyin yakında gelirler der.
Dersler bitip eve gitme vakti geldiğinde Wataru gece program yazdığı için hala uyumaktadır. Tomo uyuması için eve gitmesini söylerken sınıfa sivil kıyafetli 3 kız koşa koşa gelirler. Wataru'nun bu sınıfta oldukları görüp teyit ettikten sonra büyük bir sevinçle grubumuzun sırasına yaklaşırlar. Kızların gözleri sevinçten dolu doludur. Kızlardan sarışın olanı Wataru'ya yaklaşır ve ne olup bittiğini anlamadan dudaklarından öper. Başta Tomo olmak üzere herkes şaşkına dönmüştür. Uzun boylu turuncu saçlı olanı araya girer ve Wataru'dan özür diler. Sonra sarışını yanına çeker ve nasıl bir his olduğunu sorar. Harika olduğu cevabını alınca oda Wataru'nun dudaklarına yamulur. Herkes gibi Wataru hala şoktadır. Ondan sonrada kısa boylu sevimli olan kızda Wataru'yu öper. Tomo, Wataru'ya kızar neden öpüşüyorsun diye ama Wataru zorla öptüler der.Sonra kızlar biz Wataru'yu istediğimiz için buradayız derler. Sonra kızlar kendini tanıtır. Sarısın olan Tamayo Ougi, Uzun boylu turuncu saçlı olan Rika Aikyou, ve kısa boylu sevimli olan ise Sanae Mayuzumi olduklarını söyler. Ayrıca Rika bu öpücüğün onlarında ilk seferleri olduğunu belirtir ve Sanae görüşmeyeli çok uzun zaman oldu der.Wataru kim oldukları sorar çünkü hiçbirini hatırlamıyordur. Tamayo çantasından karton kapaklı bir dosya çıkarır ve Wataru'ya uzatır. Bu bizler için çok önemli der. Dosyanın kapağında Nişan Sözleşmesi yazmaktadır. Sonra kızlar biz senin gelin adaylarınız der. Wataru dosyaya bir kez bakar ve hemen kapatır bir dahada açmaz ve aldığı gibi eve gider. Tomo'da dahil kimseyle konuşmaz.

Ertesi gün o 3 kız sınıfa transfer olurlar ve boş sıraların sahipleride böylece belli olur.Herkes hayran hayran bakarken kızlar kendilerini tanıtırlar.Kızlar köşedeki sıralar yerine Wataru'nun sağ, sol ve ön tarafındaki sıralara geçerler. Arkasında da durumdan rahatsız olan Tomo oturmaktadır. Wataru öğle arası kızlara durumun aslını sormak için okulun arka bahçesindeki bankta bekler. Tomo ve diğerleride gizliden arka taraftaki heykelin arkasına saklanıp onları izlemektedir.
Kızlar gelir gelmez eteklerini kaldırlar ve burası çok rüzgarlı der biri. Wataru ve diğerleri yine şaşırmıştır. Tamayo heykelin ardındaki Tomo'yu fark eder ama bozuntuya vermeden devam eder. Wataru kızlara dosya içindeki resmi gösterir. Resimde 3 küçük kız ve bir erkek vardır. Resmin üstünde de büyüdüğüm zaman ben Wataru Yukimizo, Tamayo, Sanae ve Rika ile evleneceğim diye yazmaktadır. Yazı ve resimdeki çocuk kendisine benzemektedir ama hala hatırlamamıştır. Kızlar çocukken sizin evin bahçesinde oynardık derler. Wataru bu Yukimizo Wataru kim der ve kızlar kendisi olduğunu söyler. Yukimizo babasının soyadı olduğunu belirtirler. Sen Yukimizo grubunun oğlusun der ve Wataru gerçek olacağını düşünemeyecek kadar şaşkına döner. Arkadan Tomo ve diğerleri kızların soyadlarını düşününce onlarında Japonya'nın ileri gelen ailelerinden olabilecekleri fikrine kapılırlar. Babası yıllardır görüşmesede tek oğlu Wataru'yu sürekli takip ettirmektedir. Saygın ailelerden gelen bu kızları oğlunun eş adayı olarak onaylamıştır. Kızlar mezun olunca aramızdan biriyle evleneceksin bu yüzden seçimini iyi yapmasını söyler. Wataru'nun aklında evlenmek gibi bir düşünce yoktur. Kızlar serçe parmaklarına taktıkları yüzükleri gösterir ve Wataru mezun olurken hangisinin yüzüğünden takacağını merak etmektedirler. Wataru resmin diğer tarafındaki sözleşme maddelerini sorar. O sırada İsokawa ortaya fırlayarak maddelerden birinde yazan evlenene kadar saflığımızı koruyacağız sözünü sorar. Wataru nerden çıktın demeye kalmadan Tamayo arkadaki diğer iki kızın adlarını söyler ve herkes deşifre olur.
-İsokawa bu demek oluyorki sizler....?
-Tamayo evet hepimiz hala bakireyiz der.
İsokawa hepsi bakireymiş diye aptal aptal sırıtırken Fubuki'nin yanağını sıkması onu kendine getirir. Sonrasında kızlar ayrılır ve bizim grup evin yolunu tutarlar. Arkadaşları ve kendide hala Yukimizo grubunun oğlu olduğu için şaşkın şaşkın konuşarak evlerine giderler. Odasına girip yatağına uzanan Wataru sözleşmeyi okuyup resme bakarak hala hatırlamaya çalışmaktadır. Bu sırada camdan Tomo onu izlemektedir. Camı açıp içeri girecekken ayağı kayar ve pencerede asılı kalır ve Wataru'dan yardım ister.Wataru asılı kalan ve düşmek üzere olan Tomo'yu var gücüyle çeker.İkisi birlikte yatağa düşerler ve kazara dudakları buluşur. İkiside kızarır ve Tomo yardım ettiğin için teşekkür eder ve öpüşmenin verdiği şaşkınlığın etkisiyle dudağını tutar. Üstünden kalktığında Wataru, kızı çekerken kilotu ve sütyeninin açıldığını görür.Tam o sırada kapı zili çalar. Bu arada kendine gelen Tomo üstünü başını fark edip düzeltir.
Kapıyı açtığında gelin adaylarını görür. Kızlar komşu odalara taşındıklarını ve ziyarete geldiklerini söyler. İçeride Tomo'yu görünce kızlar, bize göz kulak olman dileğiyle ev sahibemiz der.

İyice şakına dönen Tomo babasından hesap sormaya gider. Ailesi boş odalar dolduğu için çok mutludur ve 2 yıllık kirasıda ödenmiştir.Bir şey yapamayacağını anlayan Tomo sizlerle mücadeleye hazırım der ve savaş tekliflerini kabul eder. Ailesi ne demek istediğini anlamasada Wataru hariç tüm kızlar bunun bir mücadele olduğunun farkındadır.
Böylece Tomo, Wataru'yu etkilemek için cesur davranışlardan çekinmeyen bu kızlarla zorlu bir mücadeleye girişir.


Yeni çıkan bir manga fazla bölüm yok ama çizimleri ve karakterleri çok güzel. Hikaye de biraz Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru adlı seriye benziyor.Kapak resmine bakarsak hala kızlardan biri kayıp oda yakında dahil olur. Bu türü seviyorsanız zevkle okuyacağınıza eminim.
jinxleus, crows005, vampiregirl ve 3 kişi bunu beğendi.


Iinazuke Kyoutei

Favori

Üye degerlendirmesi
Hikaye AnlatımıYok
KarakterYok
TasarımYok
GenelYok
Çizim (Artwork)Yok
0 kullanıcı oyladı Yok% averajla

Tanıtım Araçları

Eski 08 Ekim 2012, 19:59   #1
Denizden "Key" çıksa
izlerim.
 
Acımasız
 
jinxleus'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 23 Eylül 2009
Favori Anime: Denizden "Key" çıksa izlerim, Utawarerumono, Sword Art Online
Favori Manga: Fruit Baskets, Mirai Nikki, The Breaker (aramızda kalsın shoujo mangalar)
Mesaj: 427
Standart İlgi: Iinazuke Kyoutei

Bir iki seneye animesini yaparlar, bizde izleriz.
Bayjinxleus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ekim 2012, 20:04   #2
Aile baskısı devam ediyor
atanana kadar sınava çalış
bakısı atandıktan sonra
evlendirelim baskısı ne yapsam
acaba...
 
Düsünceli
 
CHOBiTS'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Malatya
Yaş: 31
Favori Anime: FSN All - FMP All - Utawarerumono
Favori Manga: FMP Sigma, Fruit Basket, GTO
Mesaj: 4.601
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: Iinazuke Kyoutei

Mangaka'nın Myanimelistte diğer çalışmalarına baktımda hentai içerikli hep.Sanırım artık normale dönmüş.
BayCHOBiTS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ekim 2012, 20:43   #3
Denizden "Key" çıksa
izlerim.
 
Acımasız
 
jinxleus'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 23 Eylül 2009
Favori Anime: Denizden "Key" çıksa izlerim, Utawarerumono, Sword Art Online
Favori Manga: Fruit Baskets, Mirai Nikki, The Breaker (aramızda kalsın shoujo mangalar)
Mesaj: 427
Standart İlgi: Iinazuke Kyoutei

Konuya bakarsan bu da az echi kokmuyor hani.
Bayjinxleus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ekim 2012, 21:56   #4
Kayıplarda...
 
Meşgul
 
MousassaKanjeri'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 28 Nisan 2012
Mekan: İstanbul
Favori Anime: One Piece, FMA, Steins;Gate, LovelyComplex, Lupin III
Favori Manga: One Piece, Beelzebub, Yankee-kun to Megane-chan, FMA, Magi
Mesaj: 575
Standart İlgi: Iinazuke Kyoutei

Klasik hentai ile meşhur olayım sonra doğru yolu bulurum mantığı.
BayMousassaKanjeri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Ekim 2012, 02:18   #5
Yine atanamayıp boş boş
takılıyor
 
ölü gibi
 
yondaime'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 04 Aralık 2009
Mekan: Askeriğide biter evde yatar
Yaş: 27
Favori Anime: Bakemonagatari, Darker Than Black,Naruto,Bleach,OnePiece, Dragon Ball, Rurouni Kenshin
Favori Manga: OnePiece, Naruto, Bleach, Claymore, D.Gray-Man, Onime no Kyo
Mesaj: 313
Standart İlgi: Iinazuke Kyoutei

“ Orjinal Gönderi : CHOBiTS Mesajı Görüntüle

Mangaka'nın Myanimelistte diğer çalışmalarına baktımda hentai içerikli hep.Sanırım artık normale dönmüş.
Yok be pek yolundan şaşmamış. adam için aynı tas aynı hamam hala.
Bayyondaime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
2012, devam, ecchi, izlemek, japonya, komedi, konu, manga, myanimelist, okul, oyun, resmi, roman, romantizm, son, tarihi, temmuz, türkçe, yeni, önemli


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 11:52.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler