Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime Dışı > Müzik


Müzik Müzik dünyasındaki gelişmeler, en son haberler ve yeni albümler.


Kate Covington Röportajı ve Yeni Albüm

Anime Dışı Kategorisinde ve Müzik Forumunda Bulunan Kate Covington Röportajı ve Yeni Albüm Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Kate Covington - katethegreat19 "Şarkı söylerim, söz yazarım, aranjman yaparım. Ayrıca keman, harp, piano, davul ve çeşitli enstrumanları çalabilirim. Arada ...

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 01 Ekim 2009, 14:54   #1
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart Kate Covington Röportajı ve Yeni Albüm

Kate Covington - katethegreat19"Şarkı söylerim, söz yazarım, aranjman yaparım. Ayrıca keman, harp, piano, davul ve çeşitli enstrumanları çalabilirim. Arada sırada, ilham perisi indiği zaman grubumla anime müzik videoları yaparım. Umarım yorumladığım parçaları seversiniz!!"

İnternet üzerinde katethegreat19 olarak bilinen Kate Covington, çeşitli animeler ve Final Fantasy adlı oyun serisinin müziklerini yorumlayan amatör bir müzisyendir. Şarkı sözlerini kendisi yazar, tüm enstrumanları kendisi çalar ve tüm kayıt/aranjmanları kendisi yapar.

Bunların yanı sıra, keman, piano, gitar, lir ve lut gibi çok çeşitli enstrumanlar çalabilmektedir. Odasının bir parçası olan eşya dolabını kişisel stüdyo olarak kurmuştur ve tüm kayıtlarını orada yapmaktadır. Yakın zaman içinde başlarda hobi olarak yaptığı işi daha da ciddi yapmaya başlamış ve bu dolabı ses geçirmez bir kayıt stüdyosu haline getirmiştir. Genellikle anime ve Final Fantasy'nin müziklerinden esinlenen Kate herhangi bir ses eğitimi almamıştır. İlk albümünü 2009 yılı içerisinde çıkarması beklenmektedir.

"Hayatım boyunca müzik ile iç içeydim. Müziğe iki yaşımda başladım ve klasik kemanımla pek çok yarışma kazandım. Bunun yanında, dinlenmek için genellikle bilgisayar oyunları oynardım. Özellikle de Final Fantasy'leri. Onaltı yaşıma geldiğimde, ben de oyunlar için müzik yazmak istedim ve bu niyetle piano ile beste yapmaya başladım. Parçalar yazmaya başladım. Şarkı söylemeye başladım. Ondan sonra amacım, şarkıcı/besteci olmak şeklinde değişti, ama hala günün birinde bir oyun için müzik bestelemek istiyorum." - Kate

Kate Covington'a ait çeşitli internet siteleri aşağıda olduğu gibidir. Özellikle youtube adresinden yaptığı tüm çalışmalara ulaşabilirsiniz.

http://katethegreat19.blogspot.com/
http://www.youtube.com/katethegreat19
http://katethegreat19.deviantart.com

Yakın zaman içinde ünlü remix sitesi OCRemix'e de kabul edilmiştir. Aşağıdaki adresten Kate'in Final Fantasy IX'dan General Beatrix'in tema müziği olan "Protecting My Devotion" adlı parça için yaptığı yorum olan "Rose of May" adlı parçası hakkındaki yorumlara ulaşabilirsiniz.

http://www.ocremix.org/remix/OCR01859/

Yorumladığı parçalardan bazıları aşağıda olduğu gibidir.

The Place I'll Return to Someday - Final Fantasy IX
Rose of May - Final Fantasy IX (Protecting My Devotion)
Aerith Theme - Final Fantasy VII
Melodies of Life - Final Fantasy IX
Suteki da ne - Final Fantasy X
Hymn of the Fayth - Final Fantasy X
You're Not Alone - Final Fantasy IX
Itsu mo Nando Demo - Spirited Away
Lilium - Elfen Lied


Tüm parçalarını indirmek isteyenler için Kate'in kendi verdiği mediafire linki aşağıdadır.
http://www.mediafire.com/?zmmondiwigm

Kate Covington Röportajı

Türkçe
Spoiler:
Müzik ile nasıl ve ne zaman ilgilenmeye başladınız?

İlk enstrumanımı hatırlayamayacak kadar küçüktüm. Annem bir keman öğretmeniydi ve bana çok küçük yaşta öğretmeye başladı, yaklaşık 2 yaşlarımda.


Hangi enstrumanları çalabiliyorsunuz?

~ Keman, harp, piano, gitar, ukulele, blokflüt ve çeşitli vurmalı çalgıları çalabiliyorum. Ama kendimi yalnızca kemanda çok iyi olarak görüyorum. Gerisini onun kadar iyi çalamıyorum, ama umarım ki zamanla hepsini kemanda olduğu kadar özgüven ile çalabileceğim.


Çalmayı öğrenmek istediğiniz başka enstrumanlar var mı?

~ Kesinlikle. Daha yeni bir rönesans lütü yaptırdım ve onu öğrenmeye can atıyorum! Ayrıca ağaçtan yapılmış nefesli ve vurmalılardan daha fazla enstruman toplamak istiyorum, mesela bir vielle ve bir rebec. ^_^


Günlük yaşantınızın ne kadarını müziğe ayırıyorsunuz?

Yeme, uyuma ve ailemi ziyaret ettiğim zamanları çıkarırsanız neredeyse tamamını. Müzik benim hayatım ve sadece müzik ile ilgilenebilecek bir durumda olduğum için de kendimi çok şanslı görüyorum.


Pekiyi ya anime? Sıkça anime izler misiniz?

~ Animeleri çok seviyorum. Animelerin (ve ayrıca RPG oyunları) benim için yepyeni bir müzik türü oldu, ve bana kendi bestelerimi yazma yolunda ilham verdi. Hikayeleri de büyük ilham kaynağım oldu. Eskiden olduğu kadar anime izleyecek vaktim artık pek yok, ama hâlâ istekli bir hayran olduğumu ve yeni serileri güncel olarak takip etmeye çalıştığımı söyleyebilirim. Evde, DVD ve VHS olarak geniş bir anime arşivim var.


Hoşlandığınız belirli bir Japon müzisyen var mı acaba?

Sayamayacak kadar çok var aslında, Japonya'da harika besteler ve müzisyenler var. Ama en sevdiklerimi belirteyim: Final Fantasy'lerin bestecisi Nobuo Uematsu; Chrono Cross/Xenogear'ın bestecisi Yasunori Mitsuda; solist ve besteci Kokia ve solist Origa. Bu müzisyenler bana hedeflerime varmadan önce hâlâ ne kadar çok yol kat etmem gerektiğini hatırlatıyor. ha ha.


Bir Final Fantasy hayranı olduğunuzu görüyorum. Final Fantasy geçmişinizden bahsedebilir misiniz? En ince ayrıntıya kadar girmekten çekinmeyin ^_^

İlk oynadığım FF, VIII idi. Playstation'umu ilk kez aldığım zamanı hatırlıyorum, sonrasında FFVIII afişlerindeki şahane sanatı gördüm. Harika bir oyun gibi görünüyordu ve satın alıp eve götürdükten sonra başından kalkamadım. Bitirdikten sonra oyunun önceki bölümlerini aramaya başladım, VII (bu da muazzam bir deneyimdi) ve FF Anthology ile piyasaya sürülen VI'yı buldum. IX da çok güzeldi. Bütün bu oyunları unutulmaz müzikleri ile kendisine hayran bıraktı. Bugünlerde, FF I-X arasını yaratan orijinal takım, çalışmalarını denetlemek için bir komite kurulduktan sonra SquareEnix'ten "emekli" oldu. Orijinal takım, her sanatçının yapacağı gibi, şirketi terk edip yeni bir şirket kurdular. Yeni Final Fantasy'leri de sabırsızlıkla bekliyorum, ama bundan sonra daha çok orijinal FF takımının kurmuş olduğu Mistwalker Studios'un gelecek oyunlarını izliyor olacağım.


Anime veya manga? Daha çok hangisini tercih ediyorsunuz?

~ Bu kesinlikle kolayca cevap verebileceğim bir soru değil! Ama son zamanlarda, müzik ve sesleri hayalgücünüzün sağlaması gereken manga, bana daha çok şey verdi.


Neden anime izliyor veya manga okuyorsunuz?

~ Genellikle çok çalıştığım bir günün stresini atmak için. Ayrıca karakterlere ne olacağını da merak ediyorum, haha.


En sevdiğiniz anime/manga hangileri?

~En sevdiğim manga "Fruits Basket" ve en sevdiğim anime de muhtemelen "The Slayers" (tv serisi).


En sevdiğiniz tür hangisi?
~ Romantizm/Fantazi/Macera/Korku/Komedi? Karar veremiyorum...


Sizce anime/manga Japonya'da olduğu kadar dünyada da popüler olabilecek mi?

~ Bence kesinlikle olacak! Son on yıl içinde büyük değişimler gördüm. Daha önce içinde adı sanı belli olmayan bir manga bulunan bir raf, şu anda yerini büyük kitapçılardaki çok sayıda manga raflarına bırakmış durumda. Artık insanlar manga okumaya tuhaf bir şey olarak bakmıyorlar ve neredeyse herkes "manga"nın ne olduğunu biliyor. Başarılı bir şekilde birleştirildi ^_^


Animeleri internet üzerinden mi izliyorsunuz, yoksa DVD satın almayı mı tercih ediyorsunuz?

~ DVD satın almayı çok seviyorum. Ayrıca OST'leri de indirmekten ziyade satın almayı tercih ediyorum. Elimde fiziki bir kopyası olması hoşuma gidiyor.


Anime ve mangayı, Amerika'da yayınlanan çizgi film ve çizgi romanlar ile nasıl kıyaslıyorsunuz?

~ Kıyaslamıyorum. Amerika'da, çizgi filmler ya komedi yada süper kahraman konulu sadece. Sanki animasyon ile drama yapabileceğimizin ve sürekli şapşallıklar ve aptallıklar ile olmak zorunda olmadığının farkında değiliz. Eskiden Amerikan çizgi filmlerinden zevk alırdım ama yıllardır animeye maruz kaldığım için şımardım. Gerçekten de kıyaslanamayacak kadar farklılar.


Başka anime parçalarını da yorumlamayı düşünüyor musunuz?

Düşünüyorum! Sevdiğim ve yorumlamak istediğim pek çok şarkı var ve onlardan bazıları da sesim için uygun.


En sevdiğiniz anime parçası ve OST'si hangileri?

En sevdiğim anime OST'si Escaflowne'ninki, gerçekten çok güzel ve Yoko Kanno da büyük bir besteci. En sevdiğim oyun OST'si ise sanırım Chrono Cross'tan.


Japoncanız kulağa oldukça doğal geliyor. Japonca öğrenmeyi düşünüyor musunuz? Yoksa zaten Japonca konuşabiliyor musunuz?

~ Aslında pek Japonca bilmiyorum. Sözleri düzgün telafuz etmeme yetecek kadar ve birkaç tane de kelime biliyorum sadece. Ancak bu dili öğrenmeye çok meraklıyım ve bu benim hayatımdaki hedeflerimden birisi.


Albümünüzün çıkışını merakla bekliyoruz. Gelecek için düşünceleriniz neler? Yorum yapmaya devam edecek misiniz, yoksa kendi parçalarınızı da besteleyecek misiniz?

Ben de albümümün çıkmasını merakla bekliyorum. Söz ve bestesini bizzat yazmış olduğum 12 parçadan oluşuyor. Benim için çok özel bir albüm ve herkesle paylaşacağım için çok heyecanlıyım. Ama albümün çıkışından sonra da yorum parçaları düzenlemeye devam edeceğim. Yıllardır kendimi bestelerimi yazıyorum ve ayrıca yorumlar parçaları yazıyorum, yani aslında kayıt için daha iyi ekipman satın alabilecek olmamdan başka pek bir şey değişmemiş olacak.^_^


Türkiye'deki hayranlarınıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

~ Bu kadar uzaklardan dahi çalışmalarımı takip ettiğiniz ve beni desteklediğiniz için çok teşekkür ederim. Harika bir tarihi olan güzel bir ülkede yaşadığınız için hepiniz çok şanslısınız. Bir gün oraları ziyaret etmeyi çok isterim.İngilizce
Spoiler:

How and when did you become interested in music?
I was too young to remember my first instrument. My mother was a violin teacher and starting teaching me very early, around age 2.

Which instruments can you play?
~I can play the violin, harp, piano, guitar, ukulele, recorder, and various hand-drums. But I only consider myself very good at the violin. The rest I can't play nearly as well, but in time hopefully I can play them with the same confidence as I do the violin,

Are there any other instruments that you would like to learn to play?
~Definitely. I have just had a rennaisance lute made and am looking foward to learning that! I would also love to collect more of the woodwinds and percussion family, and perhaps a vielle and rebec as well ^_^

How much time of your daily life do you spend for music?
Almost all of it, save the time spent eating sleeping and visiting with my family. Music is my life, and I feel very lucky to be in a situation where I can pursue it singlemindedly.

How about anime? Do you watch anime often?
~I love anime very much. You could say that anime (and RPGs as well) opened up a whole new sort of music for me, and even inspired me to start composing music myself. The stories inspired me greatly as well.
I don't have as much time to watch anime as I used to, but I am an avid fan still and try to keep up to date on new series. I have a large collection of anime at home on DVD and VHS.


Is there a specific Japanese musician that you like very much?
There are too many to count really, so much amazing music an musicians from Japan. But I will name my chief favorites: Final Fantasy's composer, Nobuo Uematsu; Chrono Cross/Xenogear's composer, Yasunori Mistuda; the singer/songwriter Kokia, and the singer Origa. Those musicians remind me of how far I still need to go before my goals are reached, ha ha

I see you are also a Final Fantasy fan. Can you tell us about your history with Final Fantasy? Feel free to go into every detail. ^_^
My first FF was VIII. I remember getting my playstation the first time and then seeing the beautiful art on FFVIII advertisements. It looked like an amazing game and once I got it home I couldn't stop playing it. I finished it, and started looking for the earlier installments, VII (another monumental experience) and VI which had just been released in the FF Anthology. IX was gorgeous as well. All of the games entranced me with their haunting soundtracks. Nowadays the team that made the original FF's I - X are "retired" from SquareEnix after a commitee was put over them to micro manage their efforts. The original team, like any artist would, abandoned ship and started anew. I am looking foward to the new Final Fantasies, but I will mostly be watching the future games of Mistwalker Studios which is the company the original FF team has formed.

Anime or manga? Which one do you prefer?
~That's definitely not something I can answer with ease! But lately manga, where your imagination must supply the soundtrack and voices, has done more for me.

Why do you watch anime or read manga?
~Mostly to unwind after a hard day's work. Plus I care about what happens to the characters, ha ha

What are your favorite anime/manga?
~My favorite manga is "Fruits Basket" and my favorite anime is probably 'The Slayers' (tv series)

What is your favorite genre?
~Romance/Fantasy/Adventure/Horror/Comedy? I can't decide...

Do you think anime/manga will ever be popular in the world as they are in Japan?
~I definitely think so! I've seen the great transformation in the last ten years. What was one small single shelf of non-descript manga, has become a whole rows of manga manga manga in majore bookstores. It isn't considered weird to read it anymore and almost everyone knows what "manga" is. It's been integrated successfully ^_^

Do you watch anime online or do you prefer buying DVDs?
~I love buying DVDs. I also prefer buying soundtracks over downloading them. I like to own physical copies.

How would you compare anime/manga to cartoons/comics aired/published in the United States?
~no comparison. In the US, cartoons are comedy or superhero based only. It's like we're unaware that we can also create drama with animation, and it doesn't need to be silly or goofy all the time. I used to enjoy american cartoons but after being exposed so many years to anime, I'm spoiled.
They really are too different to compare.

Do you intend to cover more anime music?
I do! There are many songs I love that I want to cover, and of those there are a few that are just right for my voice.

What's your favorite anime music and soundtrack?
My favorite anime soundtrack is the Escaflowne soundtrack, It's just beautiful and Yoko Kanno is a master composer. My favorite game soundtrack is probably from Chrono Cross.

Your Japanese sounds very natural. Are you interested in learning Japanese? Or do you already speak Japanese?
~I don't actually know much Japanese at all. Just enough to help make the sounds and a few words here and there. However I am very interested in learning the language and it is one of my life goals.

We are looking forward to your album release? What are your intentions for the future? Are you going to keep doing covers or will you compose your own songs too?
I am also looking foward to my album's release. It is comprised of 12 original songs that I have composed both the music and lyrics to. It's a very special album to me and I'm so excited to share it with everyone. But I will keep arranging covers even after my album's release. I've been writing my own music for years, and doing the covers also, so nothing will really change aside from finally being able to afford better equipment for recording, ^_^

Is there something you would like to say to your fans in Turkey?
~Thankyou so much all of you for following my work and supporting me even from so far away. You are all lucky to live in such a lovely country with such a wonderful history. I would very much love to visit someday.
Eklenmiş Resim
Dosya Tipi: jpg katethegreat19.jpg (15,4 KB, 123 görüntülendi)

Son Düzenleme Susano'o tarafından 03 Mayıs 2011 14:25 de yapıldı.
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Ekim 2009, 16:24   #2
Ne düşünüyorsun?
 
Alayci
 
Madman's Knowledge'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Hunter's Dream
Yaş: 34
Favori Anime: Mobile Suit Gundam 00, Kaiji, LOGH, Seirei no Moribito, Fafner
Favori Manga: Berserk, Biohazard: Marhawa Desire, Claymore, Hetakoi, The Breaker
Mesaj: 2.860
Standart İlgi: Kate Covington

İnanılmaz bir ses kesinlikle. Sesi sizi dinlendirip çok başka yerlere götürüyor. Tabiri caizse kadife gibi bir sesi var.
Elfen lied açılış parçası olan Lilium'u harikulade yorumlamış ki çok zor bir şarkıdır bana göre. Ayrıca Rose of May şarkı ve aranjman olarak da oldukça başarılı.
Ben Kate'in şimdiden fanıyım o nedenle röportajını bekliyorum en kısa zamanda Susano'o.
Madman's Knowledge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01 Ekim 2009, 16:32   #3
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Kate Covington

Rose of May, sözleri olarak FF9'dan Beatrix'i çok güzel yansıtmış gerçekten. Müzik olarak kullandığı tema oyunda biraz daha hızlı ama, bu yavaş hali de çok güzel olmuş gerçekten.

Bu arada her ne kadar Japonca şarkılar söylüyor olsa da, zerre Japonca bilmediğini söylüyor. Buna rağmen Japoncası o kadar net anlaşılıyor ki, dikkatli dinlemezseniz Japon olmadığını anlamak zor.:birnumara:
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ocak 2010, 01:42   #4
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Kate Covington

Soruları gönderdim, en geç 2 hafta içinde cevap gelir diye tahmin ediyorum. Cevapları buradan yayınlarım.

Bu arada albüm çalışması tamamlanmış. Ancak, telif haklarını almak için uğraşıyormuş. Bekletiyorlarmış. Bakalım, 2010 yılında çıkma ihtimali yüksek.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ocak 2010, 21:00   #5
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Kate Covington

En sevdiğim şarkılarından birisi "You're Not Alone". Şarkı sözlerini çıkardım. Buyrun.

You're Not Alone

Spoiler:
Lost in darkest blue
Endless labyrinths weaving through
Will you stagger on,
With no star to light your way?

Share with me your tears
All your troubles and deepest fears
I remember when
You chased all my shadows away

Won't you take my hand?
Come away with me from this land
Let me give to you
All that you have given to me

Fly horizon bound
Find the moon behinde darkening clouds
Even far apart,
Know our souls together will be.

When the storm draws nigh
Dreams will shatter before your eyes
Know that you're not alone
When the battle starts
I will comfort your restless hearth
You'll know that you are home

When your star stops shining
Endless vines around you winding
Know that you're not alone
I will give my all
So your tears will no longer fall
Down, down on sorrow's stone.

Look into my eyes
All eternity you will find
In this fragile heart,
Know that you will always belong

Shout into the night
Show the darkness that you will fight
Hopeless you may feel
But inside I know you are strong

Keep me in your heart
So we'll never be far apart
Let the bonds of love
Break these chains imprisoning you

Always you will find
Shadows lingering close behind
Lift your spirits now,
We shall be together soon.

When the storm draws nigh
Dreams will shatter before your eyes
Know that you're not alone
When the battle starts
I will comfort your restless hearth
You'll know that you are home

When your star stops shining
Endless vines around you winding
Know that you're not alone
I will give my all
So your tears will no longer fall
Down, down on sorrow's stone.

Know that you're not alone.


Bunun yanında fan videosu da iyi gider.

__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ocak 2010, 21:11   #6
Ne düşünüyorsun?
 
Dans
 
yuuki_cross'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Favori Anime: D.Gray-Man, FMA:bro, PandoraHearts, VampireKnight, LoveCom, KimiNiTodoke, Nana, Gundam00, Ouran, Ur
Favori Manga: Flowers of Evil, Dengeki Daisy, CUT, Running On Empty, KoukouDebut, Merupuri, TotallyCaptivated
Mesaj: 691
Standart İlgi: Kate Covington

Vaayy ff in harika şarkılarını yorumlayan ablamız kendileriymiş demekki, bilmiyordum. Mehmet Suteki da ne parçasını rikki yorumlamamışmıydı, yanlış biliyor olabilirim tabi.
Bayanyuuki_cross Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ocak 2010, 21:19   #7
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Kate Covington

“ Orjinal Gönderi : yuuki_cross Mesajı Görüntüle

Vaayy ff in harika şarkılarını yorumlayan ablamız kendileriymiş demekki, bilmiyordum. Mehmet Suteki da ne parçasını rikki yorumlamamışmıydı, yanlış biliyor olabilirim tabi.

Sahne ismi Rikki, Amami Adasından bir şarkıcı. Pek tanıyanı da yok, en ünlü şarkısı da Suteki da ne [FFX]. Gerçek adı Ritsuko Nakano. Ben çok severim kendisini. Hatta Japonca sitesini falan takip ediyorum. Geçen yıl iki çocukları oldu. Günlüklerini okuyorum da Neyse, ondan sonra müziği bırakacaktı, yani öyle söylentiler vardı. Son durum nedir bilmiyorum. Albüm haberini de almadım.

Bu kız ise genel itibariyle FF, ama arada sırada da anime parçaları yorumluyor.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ocak 2010, 21:28   #8
Yaramaz işler memuresi :p
 
Ruhsuz
 
nerusa'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ekim 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 31
Favori Anime: Sailormoon, Magic Knight Rayearth, Fate Stay Night, Special A,Loveless
Favori Manga: Dengeki Daisy, Merupuri
Mesaj: 135
Blog Girişleri: 4
Standart İlgi: Kate Covington

Lilium'u özellikle beğendim; parçalar çok soft, insana huzur veren bir tınısı var hatun'un... İlk defa burda duyuyorum ben de Kate'i... Ama iyi ki tanımışım Bayıldım. Tanıtım için teşekkürler Susano'o ;)
__________________
.................................................. ..........Bayannerusa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Ocak 2010, 22:48   #9
back in black
 
Acımasız
 
Susano'o'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Mekan: Zanarkand
Yaş: 34
Favori Anime: Seirei no Moribito
Favori Manga: Vagabond, RuroKen
Mesaj: 1.807
Blog Girişleri: 5
Standart İlgi: Kate Covington

Bir şey değil Nerusa. Lilium da harika bir parçadır. Yorumu da çok hoş olmuş bence de. Zaten kendisini çok severim. Yakında röportajını da ekleyeceğim.
__________________

Spoiler:

人の精神の本質はその意識と潜在意識の戦いで定められる事であり。
BaySusano'o Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09 Ocak 2010, 16:22   #10
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
 
Giriş Tarihi: 02 Kasım 2009
Mekan: Bursa
Yaş: 35
Favori Anime: Berserk,Fma,Maison İkkoku,Cobra,GTO,NGE,Slam Dunk,Wolf's Rain,Kenshin
Favori Manga: Vagabond,Berserk,Gantz,Slam Dunk,Blade of Immortal,Kenshin
Mesaj: 92
Standart İlgi: Kate Covington

You're Not Alone parçasını sanırım bu gün 5 kere dinledim...tanıtım için teşekkürler.
BayYusaku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
amerika, blue, devam, drama, film, forum, history, japonca, japonya, komedi, korku, live, macera, müzik, oyun, roman, romantizm, rpg, süper kahraman, tarihi, türkçe, yarışma, yeni


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 20:11.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler