Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Anime Dışı > Oyun Tanıtımları ve İncelemeleri


Oyun Tanıtımları ve İncelemeleri Oyun tanıtımları yapıp tartışabileceğimiz alanımız


Rose Online

Anime Dışı Kategorisinde ve Oyun Tanıtımları ve İncelemeleri Forumunda Bulunan Rose Online Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Rose Online Evolution Geniş Çaplı Bilgi : 1-Jobs (Meslekler ) ve Özellikleri 2-Job Görevleri 3-Statlar ve Skiller 4-Item 5-Mob’lar (Monsters) ...

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Rose Online
Yayınlayan SeRKaN
26 Şubat 2010
Standart Rose Online

Rose Online Evolution Geniş Çaplı Bilgi :

1-Jobs (Meslekler ) ve Özellikleri
2-Job Görevleri
3-Statlar ve Skiller
4-Item
5-Mob’lar (Monsters) ve Haritalar1-Job (Meslek Seçimi)

Rose Online’da Genel olarak 5 Toplam olarak 13 tane Job vardır. Bunlar :

1-Visitor
2-Soldier
2.1 – Champion

2.2 – Knight
3-Muse
3.1 – Mage
3.2 – Cleric
4-Hawker
4.1 – Raider
4.2 – Scout
5-Dealer
5.1 – Bourgeois
5.2 – Artisan


Job Seçmek: Oyuna ilk başladğımzda Bulunduğumuz yer Adventurer’s Plain olacaktır. 1-15 level arası mobların (canavarların) bulunduğu bölgedir burası.Job seçebilmek için ilk önce lvl 10 olmalıyız.Rose Online Türkiye’de bu kolay ;) expler çapıldığı için 2-3 mob kesince kolayca lvl 10 üstü olabilirsiniz.

Level 10 olduk.Şimdi yapmamız gereken Junon’s Identification diye bir scroll almamız lazım.Aslında Fazla kafa karıştırmadan Quest almamız lazım diyim.Adventurer’s Plain’de ufak köy gibi bi yer vardır.Orası Adventurer’s Plain’in merkezidir.Bulmanız zor olmucaktır. Adv. Pl. (Adventurer’s Plain) merkezine geldiğinizde Mariard diye yaşlı bir adamla konuşmanız gerekmektedir.Görevi bu adamla konuşarak alıyoruz. Ve sonra Canyon City of Zant’a doğru yol alıyoruz.

Zanta geldiğimiz zaman merkezine gidiyoruz.Warren denen yaşlı bir adam var.Hemen Onunla konuşuyoruz ve 1st Job gibi bi seçenek olcak oradan jobumuzu seçiyoruz.


1- Visitor
Visitor Türkçe karşılığı Ziyaretçi Misafir anlamına gelir.Oyuna ilk başladığınız zaman visitor olarak başlarsınız.Visitor’un herhangi bir özelliği yoktur.

2-Soldier
Soldier Türkçe karşılığı asker olan bu meslek oyunun en güçlü karakterlerini oluşturur.Skilleri oldukça kuvvetlidir.PvP’de çok güçlüdür.eğer sizle eşit lvlli bir soldier size saldırdıysa kaçın. çünkü başka çareniz yoktur.Soldier 100’de 2 ye ayrılır.Ana Stat’ı Str’dir.Ek Olarak Dex ve Con’a verebilir.
2.1- Champion
Oyunda Genel olarak Atack Power’ı en fazla olan karakterdir diyebiliriz.Çok kapsamlı çok zengin skillidir.Two Hand Sword (Çift El Kılıç) Kullanır ve Genel olarak statları strdir.Eğer çok yavaş ise ki Champion çok yavaş olmaz Dex’e vermesi onu hızlandıracaktır.PvP’nin en güçlü karakterlerinden biridir.Ancak defansı çok fazla olmadığından çabukta ölebilirler.Ama Diğer job’lardan birazcık daha defansı yüksektir.Kasması zevklidir.
2.2- Knight
Oyunda Defansı En yüksek Karakter’dir.Tank’tır.PvP’de zor ölür. Bu Karaktere “Ölümsüz” denilebilir. Bu karakter One Hand Sword (Tek El Kılıç) ve Shield (Kalkan) kullanır. Atack Power’ı çok yüksek değildir.Kasması çok zevkli değildir bazen sıkıcı olabilir.Nedeni ise yavaş olduğu içindir.Oyunun En yavaş karakteri denilebilir.Yavaşlığa çözüm için Dex.Birde bu karakter’in Miss (Kaçırma) vuruşu fazladır.Bunun çözümü’de Con dur.Eğer Knight olacaksanız Statlarınızı çok iyi ayarlamanız gerekiyor.

3-Muse
Muse Türkçe Karşıtı Düşünceye Dalmak Aslında Büyücüyle Pek alakası varmı bilemiyorm Her neyse.
Janlamındadır Oyunun Magical (Büyülü) karakteridir Muse.Magical Atack Power’ı ve Magical Defansı yüksek ancak Fiziksel Defansı oldukça düşüktür ve hatta oyunun en düşük defanslı karakterleri arasındadır.Genel olarak statı Int’tirBu Meslek 100 Levelde 2ye ayrılır.
3.1- Mage
Oyunda Skilleri en fazla Atack’ı olan karakteridir.Magical Atack Power’ı En yüksek karakterdir.Kasması Zor’dur ama zevklidir.Buff’sız çabuk ölebilir.Defansı çok çok düşüktür ama Sağlam vurur.Pvp’de çabuk ölür ancak saldırdığı zaman elinden kurtulamazsınız.Sizi
kitler 2 snyede öldürür.Çok iyi Alan Skilleri vardır.Fire ile Ice olarak Skilleri Ayrılır.Fire Fakirdir ama sağlam olabilir.Ice sağlamdır ve zengindir.Genel olarak Stat’ı int’tir.Yalnız Mage’ler Staff kullandıkları için Str’yede verirler.Str belli puana kadar verilir.Gerisi int’e verilir.Str verdiği için biraz da olsa defansı artar.
3.2- Cleric
Oyunda en ihtiyaç duyulan karakterdir.Clericler Rose Online Evolution’le birlikte çok zenginleşmiştir.Birkaç vuruş skili dışında diğeleri buffdır.Int’i ne kadar fazla olursa buff’ı okadar yüksek olur.Bu yüzden Full Int önerilir.Buff’lı olduğu için Pvp’de ölmeden kurtulabilir.Magic Wand Kullanır.Kasması zor ve sıkıcıdır ancak sonucunda yüksek lvllere ulastıınız zaman rahatlarsınız.Party ile kasması en doğrusudur.Tek başına kasması imkansız derecede zordur.Çok Kolay Party bulabilir.

4-Hawker
Ana Stat’ı dex olduğu için Oyunun en hızlı karakteridir.Atack’ı ne çok yüksek ne çok azdır.Def’i de çok az olmasada yine azdır.Avantajı hızlı olmaktır.Ek Stat’ı Sen dir.Hawker lvl 100’de 2 ye ayrılır.
4.1- Raider
Bıçakçıdır.Çift El bıçak yada Katar kullanır.Atack Hızlı En fazla olan Karakter’dir.Çok hızlı öldürebilir.Kasması zevklidir ve kolaydır.Hoş skilleri vardır.Oyunun .PvP’de saldırması durumunda neye uğradığınızı
Jhavalı karakteridir şaşırabilirsiniz.Birdenbire ortaya çıkar ve size vurur.Hızla öldürür.Görünmezlik bir diğer avantajıdır.Stat’ları Dex ve Sen’dir.Sen Critical’i arttırmak içindir.Karakterin Hızlı vuruşuyla vuruşlarındaki Critical’i artar.Tek başına kasabilir.Party’le birlikte kasması zevklidir ama Party bulması o kadar kolay olmayacaktır.
4.2- Scout
Okçudur.Oyundaki En sinir bozucu ve en az hit yiyen yani en az kendisine vurulan karakterdir.Çok Hızlı güçlü ve sinir bozucudur .Kasması Çok zevklidir.Oyundan En Keyif alabileceğiniz karakterlerdendir.Pvp’de Uzaktan vuruşuyla Sinir Bozucudur.Çünkü Skilleri çok kuvvetlidir ve bayıltabilir.Ve en önemlisi Yavaşlatma skili olduğundan karşı tarafın sinirini bozar.Eğer bir scout saldırırsa yanınızda Prufy Scroll bulundurun.Ana Stat’ı Dextir ama Sen’ede verebilir.Tek başına rahat kasabilir.Scoutun Atack’ı normalden iyidir.Skilleri sağlamdır.En avantajlı karakter denebilir.Hız olarak avantajlıdır ve Scoutta hem görünmezlik hemde görünmezleri gören skilli vardır.Defansı normaldir.Pvp’de yakalanmadıkları sürece ölmezler.

5-Dealer
Satıcı Tüccar anlamına gelen Dealer Karakter’i Para Bakımında en zengin olabilecek karakterlerdir.Item Craft Eder ve Onları Satar.Genel Statı Con’dur.Silah veya Bozuka kullanır.Atack’ı normalden biraz daha iyidir.Defansı en düşük karakterlerden biridir.Dealer 100’levelde 2 ye ayrılır
5.1- Bourgeois
Dealer’in atack karakteridir.Atack Power’ı sağlamdır.Defansı düşüktür.Genelde bozuka kullanırlır. Drop rate'i arttıran skilli vardır yaratıklardan sürekli item düşürürler satar. npclerden alışveriş yaparken daha ucuza item alma ve daha pahalıya satma gibi skilleri de mevcuttur ayrıca yanlarına pet diyebileceğimiz asker çıkartırlar ve rahat kasarlar.Statları Con ve Str’dir.Ek olarak Sen’e de verebilir.Pvp’de kolay ölür bu yüzden Pvp karakteri değildir.Kasması zevklidir.Atack karakteri olduğu için Craft edemez.
5.2- Artisan
Dealer’in Vending Karakteridir.Vending yani satış anlamına gelir.Atack’ı çok değildir ve defansı azdır.Zaten Amacı Item Craft’tır yani Item Üretmek.Item üretip sattığı zaman çok zengin olabilir.Yan Karakter olarak kullanılır genelde.Pvp’ karakteri deildr.Statları Con Str dir.Ek Olarak Sen ve Cha ya verebilir.Cha verirse Item üretimindeki şansı artar…


2-Job Görevleri

Job Görevleri :
•Soldier Görevi : Warren’dan Soldier Mesleğini seçtiniz.Size Leonard ile konuşmanız gerektiğini söyliyecektir.Leonard’da orta yuvarlak’taki merdivenin başında sizi bekliyor olacaktır . Onunlada konuşunca size görev verecektir. Menüden Quest kısmına bakarsanız veya oyun içinde alt + q ya basarsanız görevler penceresi açılacak görevi orda bulacaksınız.Görev İngilizce olduğu için anlamaya bilirsiniz.Görevde 10 tane Arı tırnağı çıkarmanızı isteyecek.Bu yüzden sizin Honey Bee kesmeniz gerek.Merkezin dışında istemedğiniz kadar Honey Bee Bulabilirsiniz Honey Bee’yi tamamladıktan sonra tekrar Leonard ile konuşmanız gerekiyor.Leonard size tekrar görev verecek.3 Tane Pumpkin seed bulmanız gerekiyor.Bunun için de Valley of Luxem Tower’a gitmelisiniz.Orada Pumpkin bulup Pumpkin kesmelisizniz.Bu arada ufak bi not: Görevin bittiğini quest penceresinden anlarsınız.Görevi bitirdiğinizde tekrar Leonardla konusuyorsunuz.Sonra Warren ile konusuyorsunuz ve Soldier olmuş oluyorsunuz.

•Muse Görevi : Warren’dan görevi aldınız.Sizi Tryteh’e yönlendirecek.Merkezdeki NPC’lerden biri.Tryteh ile konuşup görevi alın.Görev’de 20 tane Flane Seed toplamanızı istiyecek.Flanae ****i Flanae’leri öldürerek toplayacaksınız.Bu mobları Breezy Hills’te yada Adv. Pl’de bulabilirsiniz.20 tane topladıktan sonra Tryteh’ile tekrar knusuorsunuz ve size bir görev daha veriyor.Sizden 5 Tane Pumpkin Seed isteyecek.Valley of Luxem Tower’a gidip Big Pumkin Kesiyoruz.Yalnız dikkat etmemiz gereken bi husus var muse’da sadece Big Pumkinden Pumpkin seed çıkar başka tür pumpkin kesmeyin! 5 tane Pumpkin seed cıkardıktan sonra Tryteh ile konusuyoruz.Son olarak Warren ile konusuosunuz ve Muse oluyorsunuz..

•Hawker Görevi : Warren’la konusuyoruz ve sizi Sharoon’a yönlendiriyor.Sharoon Valley Of Luxem Tower’daki nehrin arasında kalan yerde sizi bekliyor olacak.Sharoon’la konusun.Sizden 20 tane Crystal dew isteyecek. Bunun içinde Adv Pl’de Spotted Chropy öldürmenizi isteyecek.20 tane Crystal dew topladınız.Gidip Sharoon ile tekrar konusun ve son olarak Warren’ile konusuyoruz ve Hawker oluyoruz.

•Dealer Görevi : Warren’dan görevi aldınız ve sizi Crow’a yönlendirecek.Crow Merkezdeki saatin oralarda.Crow’la konusun.sizden 5 Sheep Skin ve 5 Small Metals isteyecek. 5 Sheep Skin’i Zan’ın dışında Zantın Kuzey doğusundaki Evin ordaki NPC’ile konusup alıyorsunuz. 5 Small Metal’i de Adv Pl’ye gidip Gemici Seyon ile konusuyorsunuz ve ondan alıyorsunuz.Tekrak Zant’a geliyoruz ve Crow ile konusuyoruz.Sizden 15 tane Needle Stings isteycek.Needle honey bee lerdenden Needle Stingsleri buluyoruz. Needle Honey Bee’ler Valley of Luxem Tower’da.15 tane stings topladıktan sonra Crow ile konusuyoruz ve son olarak Warren la konusuorz ve Dealer oluyoruz…


3-Statlar ve Skiller
•Statlar
STR: Strength (Kuvvet)

- Hp'yi arttırır
- Damage Arttırır
- Defans arttırır
- Ağırlık Kapasitesini arttırır


DEX: Dexterity (Yetenek)

- Yürüyüş hızını ve atack hızını arttırır.
- Katar,Bow,Dual Weapon'lara atack verir
- Dodge (Kaçış yani miss vurmayı önler) Verir.


INT: Intelligence (Zeka)

- MP verir
- Magical atack ve Magical Defansı arttırır.


CON: Concentration (Konsantrasyon)

- Hit (Vuruş) verir
- Item Craft (Item Üretimi) için Success (Başarı) olasılığı verir
- HP ve MP doluş hızını arttırır
- Silahlara Atack verir


CHA: Charm (Cazibe - Muska)

- Görevlerin Yapılışına olumlu yönde etki eder
- Görev bitişinden sonraki verilen ödülü olumlu yönde etkiler
- Mob öldürürken Mob'un Agresifliğini azaltır.


SEN: Sensibility (Hassasiyet)

- Item Kalitesini arttırır.
- Critical Atack'ı arttırır
- Skill Damage (Skill Vuruşu) arttırır.


•Skiller
Skiller çok önemlidir.Oyunda Skiller Parayla Alınır.Skillerinizi resetlerseniz zarara girersiniz.Bu yüzden skilleri dikkatli ayarlamanız gerekiyor.Belirli Skill tree (Skill Ağaçları) bulunuyor.Oradan Skillerinize bakabilirsiniz.

Skill Tree


4-Item
Bir çok çeşit item bulunur.Silah itemleri Etc itemleri Consumable (Tüketilen : yiyecek içecek gibi) itemleri gibi bir çok item bulunur.Item’de dikkat edeceğimiz en öncemli şey Qualitydir.Quality Kalite anlamına gelir.Kalite ne kadar yüksekse item de o kadar kalitelidir.Bu özellikle silah ve etc itemlerinde geçerlidir.Eğer bir Crafter yani Artisan iyi statlı bir silah üretmek istiyorsa kaliteli etclere ihtiyacı vardır.Itemler’in listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Item Listesi


5-Mob’lar (Monster’lar) ve Haritalar
•Mob’lar (Monster’lar)
Mob’lar yani Canavarlar Kasmak için kestiğimiz yaratıklardır.Mob Listesine aşağıdan Ulaşabilirsiniz…

Mob Listesi

•Haritalar
Rose Online’da 7 tane Dünya vardır.7 Dünya’dan şuan 3 tanesi yapılmış ve açılmış durumdadır.1. Dünya ilk doğduğumuz yer Junon Planet. 2. Dünya Luna 3. Dünya Eldeon. Bu Dünyalardaki Haritaları Aşağıdaki Linkten görebilirsiniz.

HaritalarAlintidir.


Rose Online

Genel Bilgi
Resmi Site
www.roseonlinegame.com
Oyun Türü
RPG

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Araçları

Üye degerlendirmesi
GenelYok
OynanabilirlikYok
GörsellikYok
0 kullanıcı oyladı Yok% averajla
Eski 28 Şubat 2010, 11:42   #1
Kendini birşey zannetmek?
 
çok yorgun
 
Anifly'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Aralık 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 31
Mesaj: 328
Standart İlgi: Rose Online

Görüntüler harika diğer online oyunum olmasa anında başlardım
Tanıtımın çok iyi serkan teşekkürler
BayanAnifly Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28 Şubat 2010, 11:46   #2
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
nasu'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 05 Şubat 2010
Mekan: Kocaeli
Yaş: 27
Favori Anime: One Piece, Gintama, Higashi no Eden
Favori Manga: One Piece, FMA, Beelzebub
Mesaj: 205
Standart İlgi: Rose Online

Rose Online güzel de gravityden çıkma efsane oyun Ragnarok Online tanıtımı da isteriz
Baynasu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28 Şubat 2010, 15:46   #3
Ah istanbul istanbul
 
Şeytan
 
SeRKaN'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 02 Eylül 2009
Mekan: Localhost
Yaş: 33
Favori Anime: Kenshin
Mesaj: 370
Blog Girişleri: 10
Standart İlgi: Rose Online

hmm ragnarok oynamadim.. bu bolumde oynadigim ve begendigim oyunlari tanitmaya calisiyorum (ordan burdan alintilar, (c)alintilar yaparak).. eger oynarsam ragnarok i da tanitirim tabi ki neden olmasin
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Anime List
BaySeRKaN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12 Mart 2010, 18:32   #4
Seni
 
Suspus
 
hione'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 01 Eylül 2009
Mekan: İstanbul/Ataşehir
Yaş: 34
Mesaj: 377
Standart İlgi: Rose Online

bu oyunu hala oynayan birileri varmı aramızda bişiler sormak istiyorumda ...
Bayhione Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
blue, font, forum, line, satış, türkçe


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 03:31.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler