Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Fansub Takımları > Türk Fansub Takımları


Türk Fansub Takımları Dostlarımız tarafından yapılan fansub çalışmaları, en son haberler ve güncellemeler.


Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

Fansub Takımları Kategorisinde ve Türk Fansub Takımları Forumunda Bulunan Nippon no Yume (Japonya Rüyası) Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Bizlere: http://www.nipponyume.net/ veya http://www.nipponyume.com/ adreslerinden ulaşabilirsiniz... Not: Grubumuzda manga çevirisi yapılmamaktadır. İşte Projelerimiz: Highschool of the DEAD Komuro Takashi 17 ...

Like Tree5Beğenilenler

Cevapla
 
LinkBack Konu araçları
Eski 11 Nisan 2010, 16:32   #1
Nippon Yume
 
çok yorgun
 
bonjour'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Kocaeli
Yaş: 31
Favori Anime: Blue Seed, Clannad, Clamp
Favori Manga: Suzuka, Clamp
Mesaj: 202
Thumbs up Nippon Yume (Japonya Rüyası)

Bizlere: http://www.nipponyume.net/ veya http://www.nipponyume.com/ adreslerinden ulaşabilirsiniz...
Not: Grubumuzda manga çevirisi yapılmamaktadır.

İşte Projelerimiz:


Highschool of the DEAD
Komuro Takashi 17 yaşındaki bir lise öğrencisidir. Çocukluk arkadaşı olan Miyamoto Rei'ye uzun zamandır aşıktır. Ama Takashi'nin kararsız davranışları Rei'yi, Takashi'nin en yakın arkadaşı Hishashi'ye yönelmesine sebep olmuştur. İkisinin çıktığını öğrenen Takashi, dersleri eken ve sürekli somurtup, morali bozuk gezen biri haline gelmiştir.
Takashi yine dersleri astığı bir gün okul kapısındaki olaya tanık olur. Garip bir adam öğretmenlere saldırmaktadır. Endişelenen Takashi, Rei'yi ve Hisashi'yi de alıp okuldan kaçmaya karar verir. Ama bilmediği şey hayatlarını tehdit eden şeyin tahmin edebileceğindan çok daha hızlı yayılan bir hastalık olduğudur. Çok kısa süre içerisinde okul tam bir ölüm tuzağına dönüşecektir. Takashi ve onu izlemeyi seçen birkaç öğrenci daha okuldan kaçmaya çalışırken hastalık hızla dünyayı sarmaktadır.
Takashi ve arkadaşları bu felaketten canlı kurtulabilecekler midir?


Ichiban Ushiro no Daimaou (En Arka Sıradaki Şeytan Kral)(1080p ve 720p)
Sai Akuto klise yetimhanesinde büyümüş idealist bir gençtir. Uzun uğraşlarından sonra ülkenin en prestijli okulu Konstant Büyü Akademisine kabul edilir. Bu akademideki öğrencilerin büyük bir kısmı elit sınıftan gelmiş kişilerdir. Okul o kadar prestijlidir ki, oradan mezun olan herkese başkentte iş garantisi verilmektedir.
Hayali Baş Rahip olup, dünyayı değiştirmek olan Sai Akuto için bu okul, amacına ulaşmasında atacağı büyük bir adımdır. Okula giderken tren istasyonunda -küçük bir yanlış anlaşılmadan sonra- Hattori Junko adındaki kız ile tanışır. Birbirlerinden hoşlanan ikili hemen arkadaş olurlar.
Akuto okula geldiğinde garip bir sağlık kontrolüne tabii tutulur. Yata-Garasu adındaki büyülü yaratık sağlık durumlarıyla birlikte gelecekte ne tür bir meslek yapacaklarını da söylemektedir. Ve bugüne kadar tahminlerinde asla yanılmamıştır. Kontrol sırası Akuto'ya geldiğinde, kendine büyük bir güven içerisinde Yata-Garasu'nun karşısında durur.
Ama Yata-Garasu'nun cevabı, hiç de Akuto'nun beklediği gibi olmayacaktır...


Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi
Ookami Ryouko, Otogibana şehrinin en sert kızıdır. O kadar ki erkekler bile ona bulaşmaktan korkmaktadır. Ryouko uzundur, kaslıdır ve belki de şehrin en iyi dövüşçüsüdür. Ortağı Kırmızı Başlıklı Kız Ringo ise onun aksine küçük ve narindir.
Ryouko ve Ringo, Otogi Bankası adındaki kuruluşta çalışmaktadır. Bakmayın kuruluş dediğime, aslında Otogi Bankası öğrencilerin yardım isteklerini yerine getiren bir okul kulübünden başka bir şey değildir.
Ryouko bir gün evine dönerken karşısına garip görünüşlü Morine Ryoushi fırlar. Ryoushi, Ryouko'yu sevdiğini söyler ve çıkma teklif eder. Ama Ryouko bırakın kabul etmeyi aynı sınıfta olmalarına rağmen Ryoushi'yi hatırlamamaktadır bile. Ryoushi garip bir çocuktur. Genelde gözlerden uzak kalmayı seçer. Ama bunun sebebi asosyallik değil ilginç fobisidir. Ryoushi insanların kendisine bakmasından korkmaktadır. Ryouko karşısında korkudan tir tir tireyen bu çocuğu görünce onu ciddiye bile almaz. Ama Ryoushi kararlıdır. Ryouko'ya kendini kanıtlamak için Otogi Bankasına girer ve çeşitli görevlerde ona yardımcı olmaya çalışır.


Broken Blade (Kırık Kılıç)(1080p ve 720p)
Hikaye petrolün olmadığı bir dünyada, Cruzon kıtasında geçer. Cruzon'da yüzyıllardır insanlar özel bir yetenek ile doğmaktadır. Onlar bu yeteneğe "Büyü Gücü" adını vermiştir. Bu yetenek insanların Kuvartz mineralini kontrol edebilmesini, bükebilmesini sağlamaktadır. Dünyada hiçbir enerji kaynağı kalmadığı için insanlık üzerinde kontrol gücü olan tek şeye, Kuvartz'a dayalı bir yaşam sürmektedir. Makineler, arabalar, silahlar ve daha nice savaş araçları. Tüm teknoloji Kuvartz'a bağımlıdır. İnsanlar Kuvartz'ı işleyerek yarattıkları yapay dokuları, makinelerin ve araçların içlerine yerleştirerek "Büyü Gücü" ile çalıştırabilmekte, hareket ettirebilmektedir. Yani binevi her şey manueldir.
Rygart Arrow dıştan herkesle aynı görünen 25 yaşındaki bir çiftçidir. Ama onu diğerlerinden farklı kılan bir şey vardır. Kuvartz'ı hiçbir şekilde kontrol edememektedir. Yani "Büyü Gücü" yoktur. Bu yüzden Rygart sürekli etrafındakiler tarafından dışlanarak ve dalga geçilerek büyür. Oğlu için çok üzülen babası Rygart'ı -hiçbir makineyi kontrol edemeyecek olsa bile- askeri okula yazdırır. Rygart burada onu olduğu gibi kabul eden 3 arkadaşla tanışacaktır. Hodr, Sigyn ve Zess. Rygart tüm zamanını bu arkadaşlarıyla geçirmeye başlar ve kısa süre içerisinde "Bela Mıktanısı Dörtlüsü" olarak tanınırlar. Rygart "Büyü Gücü" olmamasına rağmen okulda başarılı olur ve iki rütbe yükselir. Ama parasal problemleri yüzünden okuldan ayrılmak zorunda kalır ve kardeşiyle birlikte çiftçi olarak yaşamaya başlar.
Babası öldükten bir yıl sonra, Rygart'a, eski arkadaşı Hodr'dan bir mektup gelir. Artık Krisnan kralı olan Hodr bir an önce başkente gelmesini istemektedir. Rygart bunun bir arkadaş buluşması olacağını düşünerek hiç beklemeden başkent Binonten'e doğru yola çıkar. Ama oraya vardığında bulacağı şeyler umduklarından çok farklı olacaktır. Cruzon'un belki de en güçlü olan ülkesi Athens ile Krisnan arasında savaş çıkmıştır. Ve abisi Athens kumandanı olan Zess, Krisnan'a karşı yani Hodr ve eski arkadaşlarına karşı da savaşmaya başlamıştır. Rygart henüz duyduklarının şokunu atlatamamışken Hodr ona daha şaşırtıcı bir şey gösterir. Antik çağlardan kalma, şimdikilerden tamamen inşaa edilmiş bir robot. Ama hala çalıştırılabilir durumda olmasına rağmen hiç kimseye tepki vermiyor ve hareket etmiyordur. Hodr, Rygart'tan bu robotu çalıştırmayı denemesini ister. Robot şaşırtıcı bir şekilde daha önce hiçbir makineyi kullanamamış olan Rygart'a tepki verir ve harekete geçer. Rygart neler olduğunu anlayamadan kendini savaşın ortasında bulur.
Şimdi Rygart eski arkadaşı Zess'le yüzleşmek zorunda kalacak ve belki de ülkesinin kaderini kökten değiştirecek bir savaşta önemli bir rol oynayacaktır...Duraklatılanlar
NOT: Bu serilerin BD sürümleri çıkmaya başladığından serilerin BD versiyonları verilecektir.


Angel Beats!
Ölümden sonraki hayatta geçen hikâyede, makul olmayan hayatlar sürmek zorunda kalan insanlar, öldükleri zaman kaderleri yüzünden Tanrı’ya isyan ederler. Yurippe adlı bir kız tarafından yönetilen isyancıların hepsi SSS’e(Shinda Sekai Sensen/Dead World Battlefront) aittir ve Tanrı’ya isyanlarında meleklere karşı olan savaşları anlatılır.


B Gata H Kai
Yamada liseye yeni başlamış dillere destan güzellikte bir kızdır. Liseye *başladığında yıllardır hayalini kurduğu şeyi gerçekleştirmeye karar verir. *100 tane erkekle seks yapmak. Her ne kadar hayatı boyunca sürekli okulun *idolü sayılsa ve erkeklerin ilgi odağı olsa da daha önce hiç erkek *arkadaşı olmamıştır ve cinsellikle ilgili hiçbir şey bilmemektedir. Yamada kütüphaneye gittiği bir gün Kosuda Takashi adında bir gençle *tanışır. Onun özelliklerine bakarak ilk eşi olabileceğine karar verir. *Yamada, Kosuda’yı sık sık tahrik ederek onunla seks yapmaya çalışacaktır. *Ama zamanla Kosuda’ya gerçekten aşık olmaya başlaması planlarında *değişikliğe gitmesine yol açacaktır.
Serinin içerdiği cinselliğin pek çok ecchi animeden farklı olduğunu *şimdiden söyleyeyim. Bu serinin tarzı için en doğru benzetme Amerikan *gençlik komedi filmleri olur.
Hotello, vademou ve ByTasarimci bunu beğendi.
Baybonjour Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11 Nisan 2010, 20:58   #2
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
 
Giriş Tarihi: 11 Kasım 2009
Mekan: ankara
Yaş: 27
Mesaj: 243
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

şimdiden kolay gelsin bol çeviriler...
smygon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13 Nisan 2010, 01:29   #3
Nippon Yume
 
çok yorgun
 
bonjour'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Kocaeli
Yaş: 31
Favori Anime: Blue Seed, Clannad, Clamp
Favori Manga: Suzuka, Clamp
Mesaj: 202
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

B Gata H Kai 2.bölüm eklenmiştir.
Baybonjour Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Nisan 2010, 01:40   #4
Ne düşünüyorsun?
 
None
 
ademania'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: Bursa - İstanbul
Yaş: 25
Favori Anime: Death Note
Mesaj: 1.030
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

Kolay gelsin arkadaşlar, çevirilerinizde başarılar dilerim
__________________
Bayademania Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03 Mayıs 2010, 01:35   #5
Nippon Yume
 
çok yorgun
 
bonjour'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Kocaeli
Yaş: 31
Favori Anime: Blue Seed, Clannad, Clamp
Favori Manga: Suzuka, Clamp
Mesaj: 202
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

Uzun bir aradan sonra Angel Beats! 2. bölüm eklenmiştir.

Kısa süre sonra güncele yetişeceğiz..
Baybonjour Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Temmuz 2010, 01:26   #6
Nippon Yume
 
çok yorgun
 
bonjour'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Eylül 2009
Mekan: Kocaeli
Yaş: 31
Favori Anime: Blue Seed, Clannad, Clamp
Favori Manga: Suzuka, Clamp
Mesaj: 202
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

Sitemiz açıldı arkadaşlar. Yeni bir proje ile sizlerleyiz...
Baybonjour Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Temmuz 2010, 07:25   #7
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.337
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

Gençler başarılar, site tasarımı çok hoş olmuş. Tam bir ekip olursanız güzel çalışmlar çıkaracağınıza eminim.
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Temmuz 2010, 09:08   #8
Ne düşünüyorsun?
 
yuppiii
 
darkness167'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Yaş: 25
Favori Anime: bleach
Mesaj: 2.167
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

site çok güzel ama geçici sitedeki projeler yok galiba
__________________
Baydarkness167 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Temmuz 2010, 02:14   #9
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Antares'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Mekan: İstanbul
Yaş: 26
Favori Anime: ADS!, Giant Killing, Paranoia Agent
Favori Manga: Hajime no Ippo, Slam Dunk
Mesaj: 320
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

Site açılmıyor sanırım, bir kontrol etmenizde yarar var.
__________________
Ve sâire

1
) Internette turluyorsunuz
2) Şu anda AMT'desiniz
3) İmzamı okuyorsunuz
5) Dördüncü maddenin eksikliğini fark etmediniz
6) Dördüncü maddeyi kontrol ediyorsunuz
7) Şu anda gülümsüyorsunuz
BayAntares Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Temmuz 2010, 07:56   #10
pazar akşamına kadar köydeyim
 
Bitkin
 
bedifeci'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2009
Yaş: 37
Favori Anime: slam dunk
Favori Manga: slam dunk ,naruto
Mesaj: 3.337
Standart İlgi: Nippon no Yume (Japonya Rüyası)

Başlıklarında eski adresleri yer alıyor ; her ne kadar en altında adres yazsa da farkedilmesi kolay degil. Yeni adresleri,
http://www.nipponyume.net/
__________________
Sitemizin Kalitesini Arttıracak Sizlersiniz
Kurallara daha dikkat edelim.
Yetkili üyelerimizle sorunlarınızı büyümeden paylaşalım
Teşekkürün bir ötesi vardır.
Paylaştığımız çalışmaları farklı bir upload sitesine yüklemek.
Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
Baybedifeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Cevapla

Etiketler
amerika, angel beats!, askeri, ecchi, japonya, komedi, manga, okul, yaşam, yeni, önemli


Şu Anda Bu Konuyu İnceleyenler: 1 (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Konu araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 06:10.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler