Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Sinema > Uzak Doğu Dizi ve Film

Uzak Doğu Dizi ve Film Uzak doğu sinemasından seçmeler

My Girlfriend is a Gumiho / Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki

Sinema Kategorisinde ve Uzak Doğu Dizi ve Film Forumunda Bulunan My Girlfriend is a Gumiho / Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> ...

Like Tree2Beğenilenler

Yorum

LinkBack Tanıtım Araçları
Yayınlayan ^saHmatH
06 Eylül 2010
Thumbs up My Girlfriend is a Gumiho / Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki

İsim: 내 여자친구는 구미호 / Nae Yeojachinguneun Gumiho
İngilizce isim: My Girlfriend is a Gumiho
Türkçe isim: Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki
Tür: Romantik komedi
Bölüm sayısı: 16
Yayın kanalı: SBS
Yayın aralığı: 11 Ağustos 2010'dan 30 Eylül 2010'a.
Yayın günü ve saati: çarşamba&Perşembe günleri saat 21:5'de.

KONUSU:
Dae Woong 500 yıl boyunca hapsedilmiş bir dokuz kuyruklu tilkiyi serbest bırakır. Tilki bir anda güzel bir kadına dönüşür ve herkes onu Dae Woong'un kız arkadaşı sanıyordur. Fakat tilkinin insan olabilmek için birinin ciğerini yemesi gerekiyordur. Ya Dae Woong'un ciğerini yemek isterse?

Oyuncular
Lee Seung Ki - Cha Tae Woong
Shin Min Ah - Gumiho
No Min Woo - Park Dong Joo
Park Soo Jin - Eun Hye In
Sung Dong Il - Ban Doo Hong
Hyo Min - Ban Seon Nyun
Byun Hee Bong - (Dae Woong'nun büyükbabası)
Yoon Yoo Sun - Cha Min Sook (Dae Woong'nun halası)

Yönetmen: Boo Sung Chul
Senarist: Hong Mi Ran , Hong Jung Eun (My Girl, Hong Gil Dong, You're beautiful)

Kişisel yorumum: Yayınlanmadan önce dizinin ismini duyduğumda başrol oyuncularına yazık oldu demiştim (ki LSK ve SMA çok iyi oyunculardır) ama fragmandan itibaren bayıldım diziyeUzakdoğu dizilerinin ve filmlerinin sıkı takipçisi olarak son zamanların en eğlenceli dizisi bence...İzlediğiniz takdirde pişman olmayacağınızı umuyorum^^
not: ost'sinde en sevdiğim 3 parçanın indirme linkleri:

My Girlfriend is a Gumiho OST:

Genel Bilgi
Oyuncular
Lee Seung Ki
Shin Min Ah
No Min Woo
Park Soo Jin
Sung Dong Il
Hyo Min
Byun Hee Bong
Yoon Yoo Sun
Yönetmen
Boo Sung Chul
Süre
65dk
Resmi Site
http://tv.sbs.co.kr/mygumiho/

Ekran Görüntüleri

Tanıtım Araçları

Üye degerlendirmesi
Görsellik
40%40%40%
4,0
Müzik
55%55%55%
5,5
Konu Anlatımı
50%50%50%
5,0
Genel
50%50%50%
5,0
2 kullanıcı oyladı 49% averajla
Eski 06 Eylül 2010, 09:41   #1
heyheyleri tepesinde

çok yorgun

lafolya'ın Avatarı

Giriş Tarihi: 09 Eylül 2009
Favori Anime: darker than black,loveless
Standart İlgi: My Girlfriend is a Gumiho / Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki

Güzel ve eğlenceli bir diziye benziyor. Türkçe altyazıları varmı ?
Eski 06 Eylül 2010, 09:55   #2
Ne düşünüyorsun?

----

Hei_(BK201)'ın Avatarı

Standart İlgi: My Girlfriend is a Gumiho / Kız Arkadaşım Dokuz Kuyruklu Bir Tilki

Altyazıları buradan ulaşabilirsiniz.
http://www.sarangni.info/mov/9001673...ine-tails.html

Ben en son 8. bölümü izledim. Dizi 6. bölümde başlıyor diyebilirim. İlk 5 bölüm komedi ağırlıklı gidiyor. 5. bölümden sonra gerçekleri öğreniyoruz ve 100 gün sonunu merak ve acı içinde bekliyoruz. Kızcağızımızın yani Gu Mİ Ho'muzun hiç bir şeyden haberi yok. Lanet olası veteriner söylemedi gerçekleri of offf... Bu arada ciğer meselesi dizide geçmiyor. Sadece baş karakter korkuyor zaten ilk bölümde ciğer meselesinin bir efsane olduğu anlaşılıyor. İleriki bölümlerde çıta yükseleşecekmiş gibi hissediyorum. Shin Min Ah'ımızı devamlı gülerken değilde ilerki bölümlerde ağlarkende göreceğiz büyük ihtimal. 8. bölümde pis yerde bitti. 9. bölüm çıksada izlesek .
바람이 불어온다 바람이 함께 늙는다
곱게 자람 꽃들도 다 별이되어 지는데
내 맘은 아직도 그 자리에...
BayHei_(BK201) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Eylül 2010, 11:48   #3
Ne düşünüyorsun?

Dans

yuuki_cross'ın Avatarı

Favori Anime: D.Gray-Man, FMA:bro, PandoraHearts, VampireKnight, LoveCom, KimiNiTodoke, Nana, Gundam00, Ouran, Ur
Favori Manga: Flowers of Evil, Dengeki Daisy, CUT, Running On Empty, KoukouDebut, Merupuri, TotallyCaptivated

Yeni sezon dramalarından biri bu gözümden kaçmış çok hoş duruyor. Min-wu Noh
karakteri ilgimi çekti çeviri 4.bölümdeymiş bitmesi uzun sürer tahminimce, bitince hemencicik izlemeyi düşünüyorum.
Bayanyuuki_cross Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06 Eylül 2010, 20:57   #4
i'm blue~

Ruhsuz

^saHmatH'ın Avatarı

Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2010

bende 9.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum fragmanını gördüm...ing. özette böyleydi konusu o yüzden bu kadar yazdım ki henüz izlemeyenler için detaylandırmadım^^
şu hala ile yönetmene katıla katıla gülüyorum...real actionama katılıyorum size bencede hüzünlenecek biraz dizi gerçi komedi romantik yazıyor türüne abartı üzeceklerini yada kötü sonu beklemiyorum...
link vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama 8.bölüme de dahil çevirildi online olarak
http://www.viikii.net/channels/goto/MyGirlfriend
burdan izleyebilirsiniz...
Eski 06 Eylül 2010, 21:44   #5
i'm blue~

Ruhsuz

^saHmatH'ın Avatarı

Diziden bir kaç fotoğraf:

Miho & DaeWoog
Spoiler:

Hoi Hoi...^_^

Miho & Fox Hunter ((cute, sexy...etc. hunter))
Spoiler:

gildareon bunu beğendi.
Eski 06 Eylül 2010, 22:54   #6
Ne düşünüyorsun?

----

Hei_(BK201)'ın Avatarı

Verdiğin linke baktım ama açamadım. Galiba açmak için ek program gerekiyor. Neyse ben raw izlediğim için sorun olmuyor.
바람이 불어온다 바람이 함께 늙는다
곱게 자람 꽃들도 다 별이되어 지는데
내 맘은 아직도 그 자리에...
Eski 06 Eylül 2010, 23:32   #7
Bir rahat edebilsem!

Düsünceli

painscream'ın Avatarı

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2009
Favori Anime: Code Geass, One piece, Hunter X Hunter

Merak ediyorum bu 9 kuyruk meselesi Japonlarda bir inanış mı? Naruto'nun dışında başka bir yerde daha gördüm galiba.
Baypainscream Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07 Eylül 2010, 14:40   #8
i'm blue~

Ruhsuz

^saHmatH'ın Avatarı

“ Alıntı ”

Verdiğin linke baktım ama açamadım. Galiba açmak için ek program gerekiyor. Neyse ben raw izlediğim için sorun olmuyor.
aaa!!!korece biliyormusunuz??wowww...süper!!!!!!!
ayrıca site için ek programı var yükledikten sonra sorunsuz izleniyor((söylemeyi unutmuşum))

“ Alıntı ”

Merak ediyorum bu 9 kuyruk meselesi Japonlarda bir inanış mı? Naruto'nun dışında başka bir yerde daha gördüm galiba.
9 kuyruklu tilki(gumiho) çok yaygın olan bir efsane aslında...
1000 yılda bir şekil değiştirerek insan gibi görünen ve insan şeklini korumak için insan karaciğer yemesi gereken efsanevi bir yaratık yani...
Eski 08 Eylül 2010, 12:12   #9
Ne düşünüyorsun?

----

Hei_(BK201)'ın Avatarı

Biliyorum ama daha geliştirmem lazım. Bu tarz dizilerde zorlanmıyorum ama IRIS Gibi dizilerde oldukça zorlanıyorum. Daha katetmem gereken çok yol var.

Kore dizilerinde karşıma oldukça geldi. Genel olaraktan dokuz kuyruklu tilki kız oluyor. Tabi bu kız büyüleyici güzellikte oluyor. Onun tilki olduğunu bilenleri öldürüyor ama sevdiyse bir erkeği onu öldürmüyor. Erkek tabi büyülenmiş bir şekilde aşık oluyor bu sırrı koruyacağım diyor. 100 gün yada 10yıl sırrı saklaması lazım diğer herkesten saklamazsa Gumiho insana dönüşme şansını kaybediyor. Genellikle söylüyor başkasına erkek olacak kişiler. Bir nevi Deniz kızının hikayesinin Kore versiyonu gibi. Birde bellirli süreden sonra erkeğin ölmesi gereken bir hikayeside var. Ben buna asyanın pamuk prenses ve deniz kızı karışımı bir hikaye olarak bakıyorum. Japonya'da durum nasıldır bilemiyecem.
바람이 불어온다 바람이 함께 늙는다
곱게 자람 꽃들도 다 별이되어 지는데
내 맘은 아직도 그 자리에...
Yorum

Etiketler
500, roman, son, türkçe

Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 19:38.