Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Sinema > Uzak Doğu Dizi ve Film


Uzak Doğu Dizi ve Film Uzak doğu sinemasından seçmeler


Goong

Sinema Kategorisinde ve Uzak Doğu Dizi ve Film Forumunda Bulunan Goong Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> KÜNYE: İsim: Goong (Gung) Bilinen Diger İsimler: Palace / Princess Hours (MBC Global Media) / Imperial Household Türkçe İsim: Düşlerimin ...

Like Tree6Beğenilenler

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Goong
Yayınlayan Squaw
19 Mayıs 2012
Standart GoongKÜNYE:
İsim:
Goong (Gung)
Bilinen Diger İsimler: Palace / Princess Hours (MBC Global Media) / Imperial Household
Türkçe İsim: Düşlerimin Prensi
Tür: Romantik, Komedi
Yayın Tarihi: 11 Ocak 2006 – 30 Mart 2006
Bölüm: 24
Yayın Kanalı: MBC

Drama konusunda sondan gidenlerdenim galiba, genelde Drama izleyip seven takipçilerin ilklerinden biridir Goong. Bense bu kalıp dışına çıkan bir izleyici olup kaldım. Çok bilinen bir isim, hepimizin bildiği üzere Manhwa tabanına sahip olan bir yapım, Kore Manga'larının güzelliklerinden fırlamış diyebiliriz buna. Mangasıyla henüz haşır neşir değilim, bu nedenle de diziden giderek bir şeyler kaynatayım dedim. İlk izleyen takipçiler için değişik öğeler bulunabilecek bir seyirlik ama benim için her sahnesinde ayrıntı gizlenmeyen, belli sahnelere serpiştirilmiş seçici öğeleri taşıyan bir yapım. Konusunun sevimliliği yanında eğlencenin biraz daha üst seviyede olması gerektiğine inandıklarımdan biri Goong; bunun yanında sürükleyiciliğin de...
Modern dünyada geçen bir Külkedisi hikayesine sığınmış oyuncularıyla, seyircisine güzel dünyaların kapısını açmayı amaç edinmiş aslında; ''Güzel Dünya'' dediğimde bunu bir ifade şekli olarak düşünmedim pek. Daha çok Veilaht Prens ve Prenses'imizin yaşadığı eve benim tarafımdan yapılan bir yakıştırma bu. Doğu Konağı adı verdikleri, tıpkı bir Kış Bahçesi görünümüne sahip ev ve eve ait kısımlardan bahsediyorum aslında, bu güzelliğin içinde gizlenmiş bir Düşler Prensi'nden. İki lise öğrencisinin büyükbabaları arasında vermiş olduğu söz doğrultusunda hayatlarına yön verişin hikayesi Goong. Veliaht Prens'in, zamanında Kral olan dedesinin tek ve gerçek dostuna güvenip de almış olduğu söz doğrultusunda başlayan ve beni, kim veliaht olacaksa onunla beşik kertiği yapılmış esas kızımızın yolculuğuna çıkaran bir yapım. İkisi aynı liseye giden ama ilk karşılaşmalarının hiç tadı tuzu olmayan ortamlarından merhaba diyen bir Drama'ydı Goong. Sonrası da beklenen şekilde geldi oturdu karşıma. Önce birbirinden nefret etme derecesine getiren bir karşılaşma ile varlıklarından haberdar olurlar Lee Shin ve Shin Chaegyung. Sonrasında da sevdiği kıza, bu bilmediği beşik kertiğiyle evlenmekten kaçınmak adına, evlilik teklifine yapılan kulak misafirliğiyle daha da pekişir bu antipatilik. Aslında Lee Shin, o an mevkisini sevdiği kadın olan Hyo Rin'e vermek için bu yaşta evliliği göze alabilecek olan aşık bir erkektir bizim gözümüzde, sonrasındaysa reddedilmiş bir Prens'ten öteye geçemeyen...
Prens reddedilmenin burukluğuyla verilen sözü yerine getirmek zorundadır artık. Planlanan evliliği gerçekleştirirler, Shin Chaegyung saraya yerleşir ve her şey olması gerektiği gibi yaşanmaya başlar; gidilen politik katılımlar, Prens ve Prenses'in olması gereken ortamlarda varlıklarını göstermeleri, basından kaçamayacakları her olağan duruma adapte olmaları... Shin Chaegyung saraya ayak uydurması gereken kişiyken, çevresindeki herkesi, hatta tüm saray ahalisini de kendine alıştırmıştır; alıştırmaktan ziyade kendine benzetmiştir. Prens'le olan bu evlilik, politik daha doğrusu anlaşmalı evlilikten öte değildir elbet; herkes bu gözle baksa da beklendiği gibi zamanla duygular da oluşmaya başlar. Dramaların kare aslarının oluşma vakti gelmiştir artık; kariyeri için Prens'i reddeden Hyo Rin tekrar Prens peşine düşmüştür, onun yanında Prenses'e yavaş yavaş sürüklenen Prens kuzeni Lee Yul da yerini almıştır. Bu kare asların genel ikilisi; esas oğlumuzun ya eski sevgilisidir ya da esas oğlumuzun karşılıksız olan platonik aşkıdır. Son taşımız olan erkeğimiz ise ya esas oğlumuzun kuzenidir ya da en yakın arkadaşıdır, kimliği ne olursa olsun önemi yoktur aslında, o esas kızımızı sevecek hatta ona karşı olan duygularında dürüst olacak ilk kişidir ama reddedilmek onun kaderine yazılmıştır.
İlk veliaht prens olan ama babasının kaza sonucu ölmesinin ardından veliahtlığı Lee Shin' e geçen Yul ve annesinin dönüşüyle saray da vazgeçilmez tarihi dizilerin entrikalarına gömülmüş olur. Yul başlarda sempatimi kazanacak kadar sevecen gözükse de zaman içersinde bunu kendi elleriyle yıkmayı başarır. Bu noktada Prens'in eski sevdiceğinden bahsedesim bile yok, nedense her izlediğim Drama'da bu ikinci kadın rolüne bürünen kızlarımız benim nefret etme çıtamı yukarılara çıkarmayı başarıyor. Her yeni seyirliğimde bu olgu biraz daha yukarılara fırlıyor, haliyle bir önceki de gözüme melek gibi görünmeye başlıyor.


Goong'un en sevdiğim yönlerinden biri (genelde bu ayrıntı sırayla gelen bir özelliktir) ufak ayrıntılarının beklenmedik anda karşıma çıkışıydı, buna eşlik eden hoş melodileri de yaban atmayalım derim ben ama bundan önce sevgimi verdiğim şey Prens ve Prens'e yapıştırılan kostümlerdi. Saray adına oluşturulan kostümler değil kastım, günlük yaşamlarında nedimeler tarafından hazırlanan kıyafetleri söylüyorum. Çiftin birbirine uyumluluğunu ufak tefek objelerle oluşturan tarzları ama buna eklenen güzel seçimleriyle verilen tarzlarından bahsediyorum. Bir an için diziyi izlemeyi bırakıp bunları kafamda tasarlamaya başladığımı sandım, öyle seçici öyle çekiciydi işte. Ufak söylemlerin yer aldığı ve Prens'in, zoraki karısına karşı yavaştan oluşturduğu yaklaşımlarının başlangıcını görmedi gözüm pek ama kazara Shin Chaegyung söylediği, ''Yarın başka bir gündür...'' tarzındaki cümlesinin ardından Prens'in onu saraydan kız kaçırır gibi alıp da götürdüğü gün batımı seyrine ait olay bu isme dair bünyeme kazıdıklarımdan oldu. Aslında kazdığım bu değildi, Ajussi'ye (Saray görevlesine olan Prenses'in hitap şekli, çok seviyordum. Korumalarına ve nedimelerine de paso ''Unni'' diyordu. ) verilen haberde yukarıdaki cümlenin yer aldığı ''Rüzgar Gibi Geçti'' repliğinden alınmasına dair yapılan söylemdi; onların yerinin sorulduğu zaman verilecek olan ''Rüzgar gibi geçtiler'' cevabı tüm bölümler boyunca Prens'in dudaklarından dökülen en güzel şeydi bence. Prens rolüne ilk başlarda adapte olamazken giderek ona sempatiklik besledim, verilen şu minik ama etkileyici çıkışla kendini bünyeme kazıyan bir isim olup çıkıverdi Joo Ji Hoon. Rolünün getirisi olan bir sempatikli midir bu bilemiyorum ama o sahneyle hatırlamak istediğim kesin. Zira bu ismi o finalin son sahnesiyle hatırlayasım yok hiç, benim için Prens ve Prenses o anda durdular (bu demek değil ki sonraki yaşananları sevmedim ^.^), sonra da rüzgar gibi geçip gittiler işte. ~.~


Diziden aklıma kazınan şu sahneye ait gif'i de bırakıp başlıktan öyle kaçasım var. (Spoiler içermez, sayfayı zorlamasın diye saklı gizli ekliyorum. xD)


Spoiler:

Umarım Joo Ji Hoon, düştüğü durumu atlatabilmiştir de yeniden sahalara döndüğü 2012 yapımı olan filmi, ''I am a King'' ile Goong dönemindeki günlerine dönebilir.

Leyl bunu beğendi.


Goong

Genel Bilgi
Oyuncular
Yoon Eun Hye
Joo Ji Hoon
Kim Jeong Hoon
Sung Ji Hyo
Lee Yoon Ji
Jeon Ji Ae
Dan Ji
Kang Nam Gil
Im Ye Jin
Kim Suk
Kim Sang Joong
Kim Hye Ja
Song Seung Hwan
Shim Hye Jin
Yoon Yoo Seon
Choi Bool Am
Nah Eun Kyeong
Kwon Yeon Woo

Tanıtım Araçları

Üye degerlendirmesi
Görsellik
10%10%10%
1
Müzik
10%10%10%
1
Konu Anlatımı
10%10%10%
1
Genel
10%10%10%
1
1 üye oyladı 10% averaj
Eski 19 Mayıs 2012, 18:39   #1
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Leyl'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Kasım 2009
Mekan: istanbul
Yaş: 35
Favori Anime: Fushigi Yuugi-Claymore-Hakuouki Shinsengumi Kitan-Hanasakeru Seishounen..
Mesaj: 143
Standart İlgi: Goong

benim aysu kayacı oynuyor .) İlk drama izlediğim dönemlerdi benimde goong u izlemeye başladığımda sanırım sonra başka bir dizi keşfetmiştim sanırım ona takılmışım goong u yarım bırakmışım.Squcum mygirl gibi buda yarımdır bende .)

Tamamlamak istediğim bir seri benimde ama o erkek kuzene uyuz olmuştum.
BayanLeyl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mayıs 2012, 20:11   #2
Ne düşünüyorsun?
 
Kötü Çocuk
 
crows005'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 29 Kasım 2010
Yaş: 26
Favori Anime: one piece
Favori Manga: veritas
Mesaj: 1.576
Standart İlgi: Goong

Yoon Eun Hye en sevdiğim dizisiydi. Ötekileri pek hoşuma gitmedi açıkcası.
Baycrows005 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mayıs 2012, 20:57   #3
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart İlgi: Goong

@Leyl'cim Drama konusunda benim Üstad'ımsın ama izlediğin dizileri hep güzel yerlerinde duraklatmışsın. Özellikle de Prens'in duygularının farkına vardığı kısımlar ile sarayda çıkan şu yangın faicası sonrası yaşananlar çok güzeldi. Benim ilk Drama'm bu diziyle aynı elden çıkma olan Goong S'ydi aslında, sanırım bu ellere sahip olan kişi saray hikayelerini baya seviyor.

Kaçıncı bölüm olduğunu hatırlarsam, Prenses'in Unni'leriyle olan bir sahnesi var, onu alıp başlığa ekleyeceğim. Yağlarını eritmek için şu çember gibi bir şey var ya hani, Unni'leri ve Prenses onunla jimnastik yapıyordu. Çok eğlenceli bir bölümdü.

İkinci kızımız olan Hyo Rin'i ilk kez Jumong dizisinde izlemiştim aslında, orda çok sempatik bir roldeydi ama burda tam bir cadaloz olmuş. xD Kuzen'e ise bir daha değinmeyeceğim, zaman zaman Prens gibi benim de onu öldüresim gelmedi dersem yalan olur. Güzel dediğim bölümlerde Prens'in kıskançlıkları çok tatlı, çok sevimliydi. Bence onları izlemen lazım Leyl.

@crows
Yoon Eun Hye'i ilk kez izledim, bence rol yeteneği zayıf bir oyuncu. Bu role My Girl'deki ana kızımız gibi iyi rol yapabilecek bir oyuncu lazımmış bence, severleri elbette beğeniyordur ama bana bazı sahnelerindeki mimik kullanımları çok yapmacık geldi.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mayıs 2012, 21:00   #4
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Leyl'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Kasım 2009
Mekan: istanbul
Yaş: 35
Favori Anime: Fushigi Yuugi-Claymore-Hakuouki Shinsengumi Kitan-Hanasakeru Seishounen..
Mesaj: 143
Standart İlgi: Goong

Ben Coffee Prince de beğenmiştim Yoon Eun Hye yi .) İzledin mi bilmiyorum ama? Oyunculuğu iyiydi kötü olan tek yan kısa saçlı olmasıydı .) Neyse goong u dağıtmayalım .)
BayanLeyl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mayıs 2012, 21:09   #5
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart İlgi: Goong

“ Orjinal Gönderi : Leyl Mesajı Görüntüle

Ben Coffee Prince de beğenmiştim Yoon Eun Hye yi .) İzledin mi bilmiyorum ama? Oyunculuğu iyiydi kötü olan tek yan kısa saçlı olmasıydı .) Neyse goong u dağıtmayalım .)
Belki komediyi yapamıyordur çünkü bu dizide genelde komedi kısımlarında mimik kullanımı gerekiyordu. Başka bir dizide izlersem fikir değiştirebilirim belki.

Unutmuşum, şimdi hatırladım; dizide Alfred (Prens'in oyuncak ayısı xD) de çok karizmaydı. Kıyafetlerden lafı açmıştım yukarıda ya, bir takipçisi üşenmemiş kıyafetlerin hepsini görüntülemiş. Bakmak isteyen olursa linke tıklamanız yeterli; Goong Kıyafetler

Nerde konu dağıtma, biz ordayız zaten. Fena alıştık buna, değil mi? ahaha

Aslında benim amacım Hong Gil Dong'u açmaktı ama baktığımda bunu yazmaya başlamışım bile, neyse bir dahakinde o gelir belki.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mayıs 2012, 21:10   #6
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Leyl'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Kasım 2009
Mekan: istanbul
Yaş: 35
Favori Anime: Fushigi Yuugi-Claymore-Hakuouki Shinsengumi Kitan-Hanasakeru Seishounen..
Mesaj: 143
Standart İlgi: Goong

“ Orjinal Gönderi : Squaw Mesajı Görüntüle

@Leyl'cim Drama konusunda benim Üstad'ımsın ama izlediğin dizileri hep güzel yerlerinde duraklatmışsın. Özellikle de Prens'in duygularının farkına vardığı kısımlar ile sarayda çıkan şu yangın faicası sonrası yaşananlar çok güzeldi. Benim ilk Drama'm bu diziyle aynı elden çıkma olan Goong S'ydi aslında, sanırım bu ellere sahip olan kişi saray hikayelerini baya seviyor.

Kaçıncı bölüm olduğunu hatırlarsam, Prenses'in Unni'leriyle olan bir sahnesi var, onu alıp başlığa ekleyeceğim. Yağlarını eritmek için şu çember gibi bir şey var ya hani, Unni'leri ve Prenses onunla jimnastik yapıyordu. Çok eğlenceli bir bölümdü.

İkinci kızımız olan Hyo Rin'i ilk kez Jumong dizisinde izlemiştim aslında, orda çok sempatik bir roldeydi ama burda tam bir cadaloz olmuş. xD Kuzen'e ise bir daha değinmeyeceğim, zaman zaman Prens gibi benim de onu öldüresim gelmedi dersem yalan olur. Güzel dediğim bölümlerde Prens'in kıskançlıkları çok tatlı, çok sevimliydi. Bence onları izlemen lazım Leyl.

@crows
Yoon Eun Hye'i ilk kez izledim, bence rol yeteneği zayıf bir oyuncu. Bu role My Girl'deki ana kızımız gibi iyi rol yapabilecek bir oyuncu lazımmış bence, severleri elbette beğeniyordur ama bana bazı sahnelerindeki mimik kullanımları çok yapmacık geldi.

Bencede kesin tam yerinde bırakmışımdır Kuzeni öldürmekde hem fikiriz güzel bende diziyi yarım bırakma suçumu ona atabilirim böylece hahahah

jimlastik sahnesini hatırlayamadım ama başlığa eklediğinde bakarım bende .) Yangınıda hatırlamadım sanırım diziyi yeniden gözden geçirmem lazım .) Ben prensesin kuzenle sıkça dışarıya çıkmaya başlamasında bıraktım hatta bir sahnede prens kuzenin yanından alıp götürmüştü kıskançlık sahnelerinin başlangıcıydı o zaman o hımm.. .)
Squaw ve crows005 bunu beğendi.
BayanLeyl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mayıs 2012, 21:17   #7
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart İlgi: Goong

“ Orjinal Gönderi : Leyl Mesajı Görüntüle

Bencede kesin tam yerinde bırakmışımdır Kuzeni öldürmekde hem fikiriz güzel bende diziyi yarım bırakma suçumu ona atabilirim böylece hahahah

jimlastik sahnesini hatırlayamadım ama başlığa eklediğinde bakarım bende .) Yangınıda hatırlamadım sanırım diziyi yeniden gözden geçirmem lazım .) Ben prensesin kuzenle sıkça dışarıya çıkmaya başlamasında bıraktım hatta bir sahnede prens kuzenin yanından alıp götürmüştü kıskançlık sahnelerinin başlangıcıydı o zaman o hımm.. .)
Ahaha, uyanık seni!

Hatırlamaman gayet doğal canım çünkü bahsettiğim bölümler finale 6-8 bölüm kala olan kısımlardı. Yani bak dediğime gelmiş oldun, en güzel kısımlarda bırakmışsın. Prens'in, o Prenses'in elinden tutarak çekip götürmeleri kaç kere oluyor bilsen, yani o kısımlar daha başlangıçtı. xD

Yalnız komik yönlerinden bahsetmişim hep ama ilerleyen kısımlarda Prenses'in kendini kafese konulan bir kuş gibi hissettiği sahneler de güzeldi ama asıl güzelliği Prens'in ona kıyamadığı anlardı. İşin ciddi boyutu da es geçilmemiş, bu da dizinin güzel kısımlarından biriydi.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler

Son Düzenleme Squaw tarafından 19 Mayıs 2012 21:19 de yapıldı.
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19 Mayıs 2012, 21:30   #8
Ne düşünüyorsun?
 
Kötü Çocuk
 
crows005'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 29 Kasım 2010
Yaş: 26
Favori Anime: one piece
Favori Manga: veritas
Mesaj: 1.576
Standart İlgi: Goong

Coffee Prince daha dün bitiridim, doğrusu sonlara doğru bocalıyolar. Sinirimi bozdu bu da, dediğin gibi kısa saçları, hiç güzel değildi. : ) Jimnastik sahnesi gayet güzeldi, hatırlayınca gülesim geldi hakketten. Şimdi My Fair Lady izleyim diyorum, daha güzel önerileri olan varsa yazsın, eglenceli oluyor, dramalar kim bulaştırdıysa beni de.
Leyl bunu beğendi.

Son Düzenleme crows005 tarafından 19 Mayıs 2012 21:35 de yapıldı.
Baycrows005 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20 Mayıs 2012, 01:15   #9
Ne düşünüyorsun?
 
----
 
Leyl'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 25 Kasım 2009
Mekan: istanbul
Yaş: 35
Favori Anime: Fushigi Yuugi-Claymore-Hakuouki Shinsengumi Kitan-Hanasakeru Seishounen..
Mesaj: 143
Standart İlgi: Goong

“ Orjinal Gönderi : crows005 Mesajı Görüntüle

Coffee Prince daha dün bitiridim, doğrusu sonlara doğru bocalıyolar. Sinirimi bozdu bu da, dediğin gibi kısa saçları, hiç güzel değildi. : ) Jimnastik sahnesi gayet güzeldi, hatırlayınca gülesim geldi hakketten. Şimdi My Fair Lady izleyim diyorum, daha güzel önerileri olan varsa yazsın, eglenceli oluyor, dramalar kim bulaştırdıysa beni de.

.)) Hah süper sende bizim ortak karar verdiğimiz Chuno dizisini izlemeye başlayabilirsin haftaya. Hep beraber kaynatırız .)

Romantik komedi istiyorsan eğer Boys Over Flowers ya da A.N.JELL i tavsiye ederim .)
crows005 bunu beğendi.
BayanLeyl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
2012, 500, manga, manhwa, merhaba, roman, shin, tarihi, türkçe, yeni


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 02:34.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler