Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Sinema > Uzak Doğu Dizi ve Film


Uzak Doğu Dizi ve Film Uzak doğu sinemasından seçmeler


49 Days

Sinema Kategorisinde ve Uzak Doğu Dizi ve Film Forumunda Bulunan 49 Days Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Orijinal boyut için tıklayın...

Like Tree9Beğenilenler
  • 6 Yazan Squaw
  • 1 Yazan Squaw
  • 2 Yazan özz

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
49 Days
Yayınlayan Squaw
17 Temmuz 2012
Standart 49 DaysKÜNYE:
Diğer Adı:
49 Il
Türkçe Adı: 49 Gün
Yönetmen: Jo Young Kwang
Senaryo: So Hyeon-kyeong
Yayın Kanalı: SBS
Tür: Fantastik, Drama, Romantik
Bölüm: TBS
Yayın Tarihi: 16 Mart 2011
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

KONU:
Zincirleme bir kazanın nedenleri ve sonuçlarıyla birbirine bağlı olduğu hayatların hikayesi 49 Days. Getirisi olan bu hayatların çorap söküğü gibi hızlı hızlı ortaya döküldüğü. Sevginin göründüğü gibi olmadığı ama ondan daha da önemlisi dostlukların bilinmeyen yönleriyle dopdolu olan günlerin ismi. Ji Hyun'uyla, Song'uyla, Kang Min Ho'uyla, Ruh Bekçisi'yle... Sürprizleri de ardına koymayı adet edinmiş, özellikle de Ruh Bekçisi geçmişiyle izlemekten en keyif aldığım isimdi. Bu nedenle de yazımın içersinde kendisinden hep bu şekilde hitap etmeyi diledim, hatta kendisine dair ipucu vermemek için özenli olmaya çalıştım.

Güzel bir hayatın ana kahramanı olan Ji Hyun'un hayatı hiç de gördüğü gibi değildir aslında, yaşanmışlıkların ardında sakladığı gerçek yüzleri bu bahsi geçen zincirleme trafik kazası sayesinde görür. Bu kazada ölse de ona yaşama dönmesi için bir şans daha verilmiştir; 49 gün boyunca ödünç alacağı bir bedende yaşayıp kendini yani Ji Hyun'u gerçek anlamda sevmiş olan 3 kişi bulacaktır. Bunları bulması önemli değildir, asıl göz yaşlarını alması gerekmektedir çünkü göz yaşı sevginin en büyük kanıtıdır ve aileden olmayan kişilerin göz yaşı kabul edilecek sevgi kanıtıdır, aileden birinin Ji Hyun için ağlaması bir şeyi değiştirmeyecektir. Ji Hyun, gece bir markette çalışan Song Yi Kyung'un bedenini, gündüzleri uykuya çekildiği anlarda ödünç alarak kullanmak zorundadır. Gözyaşı toplama dönemi olan bu 49 günde kimseye kimliğini açıklamaması gerekiyordur, açıkladığı an bu şansı da kaybedecektir. Ji Hyun çevresindeki herkesin sevgisine ve dostluğuna, hatta aşkına güvendiği için bu toplama işini kolay sanar ama hayat onun gördüğü gibi değildir, hayattan ziyade çevresindeki insanlar inandığı gibi dürüst değil, sevdiği gibi aşka inancı olanlar değildir. Ji Hyun ruh halindeyken herkesi görebiliyordur ama onu kimse göremeyecektir, sadece onu gözeten Ruh Bekçisi ile iletişimde olabilecektir. Yaşadığı dönemde hayatı kolayca geçmiş olan Ji Hyun'ın aksine, 49 günlük hayata hükmedecek olan Ji Hyun için kazandığı bu yeni yaşam hiç de kolay olmayacaktır.Kaza meydana gelir; Ji Hyun gözetmeni olacak olan Ruh Bekçisi ile tanışır, 49 günlük süreç başlar ve Ji Hyun ödünç alacağı bedene girerek Han Kang'ın mekanında işe başlar. Yeni yaşamı ama eski çevresi olan tanıdıklarına ait dünyasında verilen bu güzel şansı kaybetmemek için 49 gün sonunda alacağı kabiliyetin sonucuna ulaşma mücadelesine başlamıştır bile.KİŞİSEL YORUM:
Bloğuma ilkI'm Sorry, I Love You yazımı girdiğim zaman, çok değerli bir arkadaşımın önerileri arasındaydı 49 Gün. O zamanlar Drama acemisiydim, şu anda biraz yol katetsem de hala acemiliğim üzerimde. Lakin o dönemden biraz daha bilgili, biraz daha Drama dünyasından haberdar olan bir takipçiyim. O zaman gelen öneri doğrultusunda planımda olacaklar arasına kattığım bir isimdi, iyi ki de katmışım. Oyunculukların kendini öne çıkardığı, rollerine en doğru tercihlerin yerleştirildiği nadir isimlerden birisiydi çünkü. Oyunculuklar yanında ana hikaye ile birlikte verilen yan hikayelerin de en az ana hikaye kadar ilgi çekici oluşuyla, sahip olduğu güzelliği yorulmadan izleyinine verebiliyordu. Bunu öyle güzel beceriyordu ki Ji Hyun hikayesinden daha çok izlemekten keyif aldığım Ruh Bekçisi geçmişi benden beni almaya yetti, hatta yetti de arttı bile. Ruh Bekçisi'nin sahip olduğu o neşeli, sözünü esirgemeyen çekiciliği altında hep beklediğim bir şey vardı, bunu yaparken yanılmayacağımı düşünüyordum; hatta öyle bir şey ki onun hakkında daha önce almış olduğum ipuçlarının beni yıkıma uğratışını engelleyeciğine inanıyordum. Bu ipuçlarısayesinde beni fazla etkileyemeceğini düşündüğüm bir yaşanmışlıktı onunkisi ama bunu yaparken ne kadar çok yanıldığımı yüzüme tokat gibi vurdu. Ben hiçbir etkileme belirtisi göstermeyeceğimi, gösteremeyeceğimi düşünürken diziye dair en çok etkilendiğim şey bu olup çıkıvermiş. Diziye dair sahip olduğum en büyük yenilgiydi bu. Onun geçmişine dair bir şeyleri deşmeye niyetim yok çünkü kıyısından köşesinden spoiler vereceğim diye diken üstünde oturuyorum.


Oyunculuklarıyla, konusuyla, işlenişiyle ama hepsinden öte oyuncu seçimleriyle takdire değer bulduğum dizilerdendi 49 Gün. Araya sıkıştırılan entrika oyunlarıyla kendini daha da dinamikleştirdiğine inandıklarımdan biriydi hatta. Birkaç kez oyunculuğunu izlediğim isimler (Jo Hyun Jae ve Bae Soo Bin) yanında ilk kez izlediklerim de oldu. Başından beri Jung Il Woo gösterdiği oyunculukla mimlediğim isimdi ama izledikçe, daha doğrusu bir şeyler şekillenmeye başladıkça Lee Yo Won da en az II Woo kadar ilgimi çekmeyi başardı. İki karakteri aynı düzende oynayan Yo Won, kendini ilk kez izlememe rağmen gönlümü çalmayı başarmıştı. Bir tarafta, geçmişinden dolayı hayata küsmüş ve kendini her şeyden soyutlamış Song Yi Kyung oynarken; bir yandan da 49 günlük bedenini ödünç verdiği ve bu durumda olmasına rağmen hayatındaki gibi neşeli ve enerjik Ji Hyun olmak zorundaydı. İkisi de birbirine öylesine zıt karakterlerdi ki bu değişimleri iliklerime kadar hissettirmeyi başarıyordu. Onun yanında geçmişine dair duygusallığını da elden bırakmayan bir kadın oluyordu, aşık ve hüzün dolu bir kadındı. Her şeyiyle değerli bir oyunculuk sergilediğine inandığım bir isimdi, Jung II Woo'nun ise bu role bu kadar çok yakıştığını tahmin edemezdim hiç. Diziye başlamadan önce resimlerini didiklerken gözüme kestirdiğim bir isimdi ama bu diziyle, düşündüğüm ne kadar şey varsa hepsini aştığına inanıyorum. Bana duygu yüklü ve güzel bir seyirlik verdi, bu nedenle bile kendisini mimleyebilirim.
Dramatik konusuna göre ağır bir dram havası barındırmayan, bu özelliği ile gönlümü fetheden bir yapımdı. Bu özelliği yanında Ruh Bekçisi'nin yaptığı şirinlikleri ileyse bana keyif aşılayan bir isimdi. Fantastikliğininse hiç ama hiç eğreti durmadığı, aksine izlerken bunu görmezden gelmenizi sağlayan bir havası vardı. Konusunun, müziklerinin önüne geçtiği bir isim 49 Days; oyunculuklarınsa, konunun önüne geçtiği. Üç erkeğin de en doğru seçimler olduğuna inandığım bir yapım; Bae Soo Bin'i daha önce izlemiş olduğum tarihi yapımları olduğu için tereddütle yaklaşmıştım ama diziyi izlemeye başladığımda bu tedirginliğimin ne kadar da çok gereksiz olduğunu gördüm. Jo Hyun ise beklediğim bir isimdi, bu role çok yakıştığını düşünüyordum ki bu konuda yanılmadığımı bana çok güzel kanıtladı. Dizi birçok romantikliği esirgemeyen, birçok güzelliği de izleyicisine bırakan bir isimdi. Her şeyiyle dört dörlük değildi belki, her yönüyle sizi kendine kazıyabilecek bir yapım da değildi ama izlerken, izleyicisine ihanet etmeyen nadir yapımlardan biriydi. Öyle dolu, öyle enerjik, öyle keyifliydi işte. ''Keyif'' demişken Ji Hyun'nın o orjinal ve egzotik telefon melodilerini yabana atmayalım derim ben, telefon melodileri yanında Ruh Bekçi'min şu değişimini de atmam hiç.
Bir tane bu kolyeden istiyorum. Yanında da Han Kang ya da Ruh Bekçisi olabilir mi? Ruh Bekçisi'nin sevdiği kadın için hazırladığı o ev ve o hazırlık yaptığı zamanki hallerini yabana atamıyorum hiç.

(Resimler spoiler içermez, sadece sayfayı fazla uzatmasın diye spoiler tagiyle ekliyorum.)


Spoiler:

bedifeci, hione, özz ve 3 kişi bunu beğendi.


49 Days

Genel Bilgi
Oyuncular
Shın Ji Hyun - Nam Gyu Rı
Song Yi Kyung - Lee Yo Won
Han Kang - Jo Hyun Jae
Ruh Bekçisi - Jung Il Woo
Kang Min Ho - Bae Soo Bin
Shın Eun Jung - Seo Ji Hye

Tanıtım Araçları

Üye degerlendirmesi
GörsellikYok
MüzikYok
Konu AnlatımıYok
GenelYok
0 kullanıcı oyladı Yok% averajla
Eski 18 Temmuz 2012, 01:22   #1
I LOVE CURRY RAMEN!
 
Meraklı
 
CloudT'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 08 Temmuz 2010
Mekan: 宮城県 (Miyagi-ken)
Yaş: 27
Favori Anime: Shoujo Kakumei Utena, Sayonara Zetsubou Sensei, Gintama, Nichijou.
Favori Manga: Yotsubato!
Mesaj: 1.064
Blog Girişleri: 1
Standart İlgi: 49 Days

Konu ve anlatım güzele benziyor. Yakın zamanda izlerim.
__________________

Son Düzenleme CloudT tarafından 30 Nisan 2013 18:11 de yapıldı.
Bay CloudT şuan çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Mart 2013, 00:59   #2
Tetsuo'ya çay yok!
 
----
 
Luna'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 07 Ekim 2009
Mesaj: 432
Standart İlgi: 49 Days

Kuzenimin öve öve bitiremediği bir drama bu, konusunu şöyle bir anlatınca bile ilgimi çekmişti, Squ'cum, senin bu yazından sonra, bu geceden indirip, yarın başlamak farz oldu. Bitirdiğimde yorumlarımı düşeceğim efenim.

Bu güzel yazı için de ayrı bir teşekkürler.
__________________
Luna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08 Mart 2013, 19:14   #3
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.289
Standart İlgi: 49 Days

Ben bu konuya mesaj atılmış hiç görmemişim, kusura bakmayasın Cloud. Bu süreçte diziyi de izlemişsindir kesin. xD İzlemediysen bile hemen oturup izliyorsun ona göre. İzlediysen de dediğin gibi yorum yapmayı unuttun kesin. ^.^

Şakası bir yana da bir an önce izlemeni öneririm çünkü bu Uzak Doğu inancında yer alan 49 Gün olayını çok güzel işleyen bir diziydi. Animelerde ya da mangalarda da bu inançla ilgili temaları sıkça görebiliriz, Kore yapımlarında da sıkça karşımıza çıkıyor ve benim drama dünyasında izleyip de ilk beğendiğim fantastik yapımımdı 49 Gün.

@Luna'cım al sana çoğu klişeden uzak bir drama. Geçen özelden laflarken diyordun ya bana, bu dizi aradığınız türde olabilir bak. 4 kişi arasında dönen kalıpları geçmiş bir yapım, 6 genci işliyor ve hepsinin de bir şekilde birbiriyle bağlantısı var ve dizide kullanılan kumpaslar güzel işlenmiş. Ben, en çok Ruh Bekçisi'nin geçmişini ve diğer rollerle olan bağlantısını severim, diziye başlayıp da birkaç bölüm ilerlediğim halde hiç tahmin yürütememiştim. Tüm roller cuk diye oturmuştu ama benim favorim Lee Yo Won'un oyuncluğuydu çünkü aynı bölüm içersinde birbirine zıt iki karakteri başarılı şekilde canlandırmış. Erkeklerin hepsi iyidir ama Bae Su Bin başka, genelde centilmen ve yardımsever rollerin adamıdır ama bu dizide kalıplarının dışına çıkmış, ha bir de o Ruh Bekçisi'nin tel melodileri beni öldürüyordu. xD

Lafı yine çok uzattım ben. Asıl, ben yorumlarını esirgemediğin için sana ve Cloud'a teşekkür ederim. Umarım beğenirsin Luna'cım ve sakın ilk bölümlerle değerlendirip de bırakayım deme çünkü izledikçe daha da güzelleşecek ve seni başka başka olaylar örgüsüne götürecek. X)
Luna bunu beğendi.
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30 Nisan 2013, 17:30   #4
moral destek ünitesi
istiyorum...
 
None
 
özz'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 21 Eylül 2009
Favori Anime: Rose of Versailles , Seirei no Moribito
Favori Manga: Fruits Basket , Kimi ni Todoke , Slam Dunk
Mesaj: 1.976
Standart İlgi: 49 Days

Şu sıralar dram izlemeye hevesliyim. O yüzden çok favori görülen bu diziyi izledim. Ama açıkçası izlerken sıkıldığımı hissettim. Devam etmemin tek sebebi de Ruh Bekçisi' dir. Bana göre ana hikaye vasattı. İhanet ve intikam öyküsü yanında hayata tutunabilmeyi anlatıyor ama ihanet edenlerin ihanet nedenleri o kadar saçma geldi ki o kadar yani. Salak kötü karakterleri sevmiyorum ben. Yani ortada iyi anlatılamamış bir hikaye var. Dizinin tek dram tarafı Ruh Bekçisi' nin hikayesiydi. Ve ben o olayı dizinin ta başında çözdüm ve sürprizi kalmadı benim için ama izlemesi güzeldi yine de. 49 gün başlarda geçmek bilmedi, sonlarda ise üçer beşer geçti gitti. Ben yazsam, çeksem bu diziyi son günleri bu kadar çabuk harcamazdım, çok daha heyecanlı ve dramatik olmalıydı. Ruh Bekçisi daha ön planda olmalı hatta iki ana hikaye olmalı ve birbirine paralel gitmeliydi. Kötü karakterler daha tutarlı olmalıydı. Ayrıca sonundaki kayıp kardeş olayı da çok zorlama geldi bana. Ne yani bir kızlarının acısını diğeriyle mi unutacak aile. Kesinlikle lüzumsuz olmuş.
Ruh Bekçisi için izlenir.
Luna ve Aurora Borealis bunu beğendi.
Bayanözz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
500, drama, fantastik, izlemek, konu, roman, tarihi, telefon, türkçe, yeni


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 14:41.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler