Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Sinema > Uzak Doğu Dizi ve Film


Uzak Doğu Dizi ve Film Uzak doğu sinemasından seçmeler


Scent of a Woman

Sinema Kategorisinde ve Uzak Doğu Dizi ve Film Forumunda Bulunan Scent of a Woman Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Orijinal boyut için tıklayın...

Like Tree3Beğenilenler
  • 3 Yazan Squaw

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
Scent of a Woman
Yayınlayan Squaw
21 Temmuz 2012
Standart Scent of a Woman


KÜNYE:
Diğer Adı
: Yeoineui Hyanggi
Türkçe Adı: Kadın Kokusu
Türü: Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 16
Yönetmen: Park Hyung Ki
Senarist: Noh Ji Sul
Yayınlandığı Kanal: SBS
Yayın dönemi: 23 Temmuz 2011 - 11 Eylül 2011

Kadın Kokusu'nda Al Pacino mu derim, yoksa Lee Dong Wook mu? Başlarda, bana fazlasıyla ikilem yaşatan bir soru olsa da 8. bölümdeki o soluğu kesen anı izledikten sonra cevabım belli olmuştu artık. Dişi bir izleyici olmama rağmen başından beri adıyla beni kendine çeken bir yapımdı Kadın Kokusu; yıllar önce izlemiş olduğum Al Pacino'nun Kadın Kokusu'ndan oldukça uzaktı üstelik. Drama haneme yeni bir dizi eklemekle ilgilendiğim bir süreçte karşıma çıkan isimlerden biri olmuştu, adını gördüğümde de ardında iyi bir şeylerin gizli olduğunu düşündüm. Yanılmadığımı da ilk bölümlerde bana kanıtlamış oldu ''Scent of a Woman''. Al Pacino gibi Tango'nun büyüsünü bünyeme zımbalayan bir isimdi hatta; dizi, bize sunulan her iki Tango sahnesinde de Kang Ji Wook ve Lee Yeon Jae arasındaki tutkunun varlığını iliklerime kadar hissettiren bir isimdi. İlk Tango sahnesinin sarhoşluğuyla kendimi bulmaya çalıştığım saatlerde ikinci gelen Tango tutkusuyla beni gafil avlayıverdi. Al Pacino dansın büyüsüne beni hapsederken, Dong Wook hem dansın tutkusuyla hem de aşkın büyüsüyle beni uzun süreli bu isme hapsetmiş oldu.


KONU:

Babasının kuklası olan biridir Kang Ji Wook (Lee Dong Wook), aynı zamanda şirketin işleriyle haşır neşirdir. Şirket adına istemediği bir evlilik yapmak üzere Im Se Kyung (Seo Hyo Rim) ile nişan hazırlıklarına girişmiştir. Sert, soğuk, çalışkan ve dürüst olan biridir ama babasının kuklası olmaktan kendini kurtaramamıştır. Söz konusu ne olursa olsun fazlasıyla pısırık olan Lee Yeon Jae (Kim Sun Ah) vardır bir de, hastalığını öğrenene kadar da her yerde ezilmeye mahkum bir birey olma yolundadır. Bunca yıl para biriktirmek uğruna ne dış görünümüne özen göstermiştir ne de yaşamında istediklerini yapmaya. 34 yaşında olup da hala bekar gezen bir Agasshi'dir. Hastalığı gün yüzüne çıktığı esnada, iş yerinde sorunlar da baş göstermiştir ve hayatının değerini anlayan Yeon Jae istifasını verip parasını harcama planlarıyla yeni bir düzene adım atar. Önce kendini yeniler, sonra da kıyafetlerini. Son olarak da yaşam standartını yükseltecek şeylere para harcamaya başlar. İlk ve son tatili olacağını düşündüğü bu harcamasını Okinawa'ya (Japonya) yapar. Şans eseri otelde başına gelen talihsizlik sonucu hediye olarak kalacağı standart da otel yönetimi tarafından yükseltilmiştir. Bu hediye ona Kang Ji Wook'u da beraberinde getirir, bu gezide onunla tanışma fırsatı yakalar. Kang Ji Wook şirketleri için yeni bir tatil paketi araştırma amaçlı Okinawa'ya gelmiştir ve bu ikilinin karşılaşıp da tanışması kaçınılmazdır artık. Okinawa'da kaldıkları süreç içerisinde ikili hoş vakit geçirip bu güzel yerin keyfini çıkarmaktadır, taa ki gelin adayımız Im Se Kyung'un Okinawa'ya ayak basmasına kadar. Onun gelişiyle Jae Yae'nin gerçek kimliği de ortaya çıkar ve ikilinin oynadığı bu güzel tatil oyunu son bulmak zorundadır.

Evlerine dönen ikilimiz çeşitli nedenlerle yeniden bir araya gelir, zaman içersinde aralarındaki de sevgiye dönüşür. Kang Ji Wook, Jae Yae'nin hastalığından bihaber bir şekilde kendini ona doğru sürüklemiştir. Çok geçmeden hastalık da kendini sıkça gösterdiği bir sırada Kang Ji Wook bu durumu öğrenir ve öğrenme sürecinden sonra olaylar da kendini baş göstermeye başlar. Hastane odaları, ilkokuldan gelen tanışıklığa sahip olan Doktor'umuzun (Eom Ki Joon) oluşu, ikilinin bu haddeye gelene kadar gittikleri Tango dersleri, sahneler arasına sıkıştırılan o muhteşem tutkulu dans esintileriyle izleyicisine unutamayacağı tatlar bırakan bir dizi olup çıkıverir. O tadı, damağınıza yerleştirdikten sonra da sizi gafil avlamanın sevinciyle sonuna kadar kendine zımbalar. Dong Wook'un açık ara farkla kendini gösterdiği oyunculuğuyla bu isimden kopup gidemezsiniz artık, siz gafil avlanmış bir izleyicisinizdir çünkü. Onun sahip olduğu soğukluğu yıkan Yeon Jae'nin varlığıyla bu dizi değer verdiğiniz isimler arasına kendini ekleyip gitmiştir bile.


KİŞİSEL YORUM:

İlk bölümlerin verdiği komedisiyle, aşk ve komedi arasında gidip geleceğiniz bir yapım sizi bekliyor sanıyorsanız eğer bu isme dair yapacağınız en büyük yanılgı bu olacaktır. Başlardaki gelen eğlenceli saatlerin ardından gelen o tutku dolu Tango sahneleriyle sizi az çok neyin beklediğini çözmeye başlarsınız. Buna bir an önce odaklanmalısınız, yoksa değişen havasıyla sizi hayal kırıklığına uğratabilecek yapımlardan birisi olup çıkar Kadın Kokusu. Ön planda aşkın olduğu ama zaman içersinde Yeon Jae'nin hastalığının daha ön plana çıktığı bir isimdir aslında, ailelerin gelişiyle de daha farklı boyuta geçen. Hastalığı öğrenen Kang Ji Wook'un bir şeylerle bocaladığı anlar sonrası, bu ikilinin dünyasında kaybolacağını sanarsınız ama bu da diziye dair düşeceğiniz ikinci tuzaktır işte; ''Keşke bu, izleyicisine yapılan bir tuzak olmasaydı, keşke daha fazla bu ikili dünyasına hapsolabilseydim, keşke daha fazla Tango tutkusuna tanıklık edebilseydim, keşke daha fazla Dong Wook'un Kadın Kokusu'nu görebilseydim. İlerleyen dakikalarda, ikilinin dünyasına habire birilerinin girip çıkmasını izlemek yerine daracık ama sevecen o dünyada çakılıp kalsaydım. Kalsaydım da bu diziye dair daha fazla aşk besleyebilseydim.'' diye düşünüp durursunuz.


Dong Woo'ku, My Girl sonrası ikinci izleyişim bu. Bana gelen worli ve Leyl yorumları arasında, hep bu dizide oyunculuğun dibine vurduğu söyleniyordu, öyle olduğu doğruydu ama bunu kendi gözlerimle görebilmek gibisi yoktu. Dopdolu bir rolle karşıma çıkışıyla beni kendine bağlayan bir isimdi Dong Wook, tüm dizi boyunca kendini, rengini ortaya döken bir isimdi. Tango'nun etkisiyle mi öyle oldu yoksa gerçekten kendi adıyla mı bunu başardı bilemiyorum, hangisiyle bunu yaptı bilinmez ama o dans sahnesinde karşısında olmayı dileyebilecek kadar kendini öne çıkardığı kesin. Kim Sun Ah'ı biliyor olmama rağmen ilk kez izledim, yaşına karşı meydan okuyanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Bazen yaşını belli eden halleri olsa da oyunculuk yeteneği kendini belli etmeye yeter dediğim isimlerden biri. Nadir sevdiğim hatunlar arasına kendini kazıyabilen bir isimdi Kim Sun Ah; görünüşüyle, tavırlarıyla, sahip olduğu aurasıyla daha önce sevmiş olduğum iki kadın oyuncu (Su Jeong Lim ve Lee Yoon Ji) yanına kendini yerleştirdi. Diğer oyunculara gelince anne rolünü sevdim, daha önce MiSa'da izlemiştim. Orda da Eun Cha'nın sevimli ve telaşlı annesi rolündeydi, gerçi burda da bir farkı yoktu. Anne kızın arasındaki bağı sonuna kadar hissettirebilen oyunculuklarıyla tüm dizi boyunca Kim Sun Ah ve Kim Hye Ok gerçek bir ''anne - kız'' gibi gördüm, hissettim. Birlikte uyuyuşları, birlike güldükleri her sahne, birlikte yemek yedikleri her an, ikisine ait ne varsa her şeyiyle sevdiğim ''anne - kız'' görüntülerindendi. Dizi, sadece aşk yönünde ele alınacak derken diğer yanda bir ''anne - kız'' hikayesi izleyişimle, bu diziye özel yerlerimden bir konum ayırabilirdim ama ben o aklıma kazıdığım Kang Ji Wook & Lee Yeon Jae sahnelerinden sonra diziyi en çok, beni benden alan o Tango sahnesiyle bünyeme ekledim. Hayatımda öyle bir dansı yapabilme şansım olur mu bilmem ama Kang Ji Wook gibi bir hediyem olsun isterdim.


Müziklerine ise söyleyecek, onların güzelliğini dile getirebilecek bir ifade bulamıyorum. Dizinin kendine has, yani Kore izleri taşıyan melodileri yanında Tango'nun havasına yakışır olan müziklerini anasım var. Diziyi noktalamış olsam da, üzerinden bir dizi daha geçmiş olsam da hala o güzel ezgilerin etkisi sürmekte. Belki de buna izlediğim sahnelerin çekiciliği etken, belki de müziklerin kendisi. Hangisinin etkisi büyüktü bilemiyorum ama Drama OST denildiğinde hatırlanması gereken isimlerden olduğu kesin. Dizi genel olarak bakıldığında oldukça içerikli gibi gözükse de sonradan değişikliğe uğrayan anlatımıyla o büyüyü bozuyor bir havaya sahip olup kalıyor. Keşke olması gerektiği, sahip olabileceği daha da fazla olan o güzellikleri yabana atılmamış olsaydı. Böyle oluşu diziyi kötü mü yapıyor? Hayır, aksine benim için dizi kendi halinde bile çok güzel, özellikle de bana verilen o finalin kapanışı ile kendini özel kılmayı başardı. Drama severlerin es geçmemesi gerektiğine inandıklarımdan hatta, bunu sadece o final kapanışı için diye söylenmiş bir söz olarak görmeyin çünkü bu söz aslında o nefes kesen Tango sahneleri içindi.

lantis, özz ve kenasuka bunu beğendi.


Scent of a Woman

Genel Bilgi
Oyuncular
Kim Sun Ah - Lee Yeon Jae
Lee Dong Wook - Kang Ji Wook
Eom Ki Joon - Chae Eun Seok
Seo Hyo Rim - Im Se Kyung
Kim Hye Ok - Kim Soon Jung
Lee Jung Gil - Kang Chul Man
Kim Kwang Gyu - Yoon Bong Kil
Jeong Dong Hwan - Kim Dong Myeong (Öğretmen Kim)
Nam Goong Won - Im Joong Hee
Lee Jung Gil - Kang Chul Man
Sa Hyun Jin - Yoo Hye Won
Shin Jeong Keun - No Sung Sik

Tanıtım Araçları

Üye degerlendirmesi
GörsellikYok
MüzikYok
Konu AnlatımıYok
GenelYok
0 kullanıcı oyladı Yok% averajla
Yorum

Etiketler
500, drama, izlemek, japonya, komedi, roman, tanışma, temmuz, türkçe, yeni


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 00:57.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler