Anime Manga TR

Anime-Manga Dünyanız

2007-∞

Anime Manga TRAnime Manga TR   Anime Manga TR
Anasayfa Forum Haberler Blog Albümler Manga Gruplar Dergi
Çevirmenler Projeler Favoriler Üye Ol - Register Yardım Takvim Arama Bugünün Gönderileri Forumları Okundu İsaretle

Geri Git   Anime Manga TR > Sinema > Uzak Doğu Dizi ve Film


Uzak Doğu Dizi ve Film Uzak doğu sinemasından seçmeler


La Dolce Vita /// Bittersweet Life

Sinema Kategorisinde ve Uzak Doğu Dizi ve Film Forumunda Bulunan La Dolce Vita /// Bittersweet Life Konusunu Görüntülemektesiniz,Konu İçeriği Kısaca ->> Orijinal boyut için tıklayın...

Like Tree2Beğenilenler
  • 2 Yazan Squaw

Yorum
 
LinkBack Tanıtım Araçları
La Dolce Vita /// Bittersweet Life
Yayınlayan Squaw
28 Ekim 2012
Standart La Dolce Vita /// Bittersweet LifeKÜNYE:
Orjinal İsim:
Dalkomhan Insaeng
Diğer İsimler: La Dolce Vita, Sweet Life, Demons Living In My Body.
Tür: Romantik, Dram
Yayın Tarihleri: 3 Mayıs 2008-20 Temmuz 2008
Yayınlandığı Kanal: MBC
Bölüm Sayısı: 24
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

İlk, bitişe ulaştığınız an fazla bağlanmadığınız ama zaman geçtikçe ve geri döndükçe o şeye dair aklınızda kalan kısımları izlemek için gerisin geri can attığınız yapımlar oldu mu hiç, hatta o kısımlarla birlikte izlediğiniz o şeyden izleri arar oldunuz mu? Benim oldu, üstelik zaman zaman da olur. Çok sık yapmam bunu ama seyrek olarak yaşadığım bir şeydir. İşte La Dolce Vita draması bunu yaşatanlardan biri oldu. Sanırım diziyi izlediğim zamanki üzerime yapışmış olan ruh halimin etkisi fazlaca kendini göstermiş. Melankolik içerikleri sık eleyip ince dokuyan bir bünyeye sahibim. Bittersweet Life bu özelliği, üzerine şık bir şekilde yerleştirmiş. Müzikleriyle ise bu işlenişi çekici bir halde pekiştirmiş. Oyuncu seçimleriyle de seyircisini avlayıvermiş, Wookie'nin değişik halleriyle ise Lee Dong Wook severlere unutulmaz bir seyirlik sunmuş. Başrolün hüzünlü yüzüyle ise beni, yani bir dişiyi bile bu isme bağlayıvermiş. Finale kadar gelişimi anlatmak istesem nerden başlayıp da nerde duracağımı bilmiyorum, sadece o finalinde beni umutsuzluğa iten bitişi geçip dizinin diğer güzelliklerinden gidesim var.(^ω^*)


6 ay öncesini anlatmadan, geçtiği günün olay merkezinde bulunan bir detektifle tanışma ardından, istemedikleri hayatları yaşayan karakterler dünyasında buldum kendimi. İntihar eden bir insanın ardında yatan sebepleri teker teker karşıma getirdi bu yaşanılanlar; evliliği iyi gitmeyen Yoon Hye Jin ve Ha Dong Won, girdiği karamsar dünyanın ağırlığı altına ezildikçe kendini sorumlu tutan Lee Joon So. Her şeyin parayla çözüldüğünü düşünen Hong Da Ae ve bu dörtlünün hayatlarının bir yerinde buluştukları o melankolik dünyanın adresi Bittersweet Life. Başlayan sahnenin ardından bizi 6 ay öncesine taşıyor. Ha Dong Won, Yoon Hye Jin ile olan düzgün evliliğine rağmen karısını birkaç yıldır Hong Da Ae ile aldatmaktadır. Yoon Hye Jin ile bir zorlama olmadan evlenmiştir, üstelik Hye Jin yıllardır kendisine karşı iyi bir eş olmuş, çocuklarına karşı da iyi bir annelik yapmıştır. Da Ae genç olan, aklı bir karış havada dolaşan biridir ve Dong Won'un evli olduğunu bilmesine karşın ilişkisini sürdürür. Diğer yandan Lee Joon So, uzun zamandır Da Ae'yi tanımakta, evli olan Ha Dong Won ile olan ilişkisini bilmekte, zaman zaman da Da Ae'nin yaşadığı sorunlara tanıklık etmektedir.


Arkadaşının intihar ettiğini düşünen ve ölü vücudunun bulunamamış oluşunu kabullenemeyen Lee Joon So, Japonya'da bulunan karlarla kaplı bir tatil merkezine doğru yol almaktadır. Bu esnada Hye Jin de eşinin, kendisini aldattığını öğrenmesi üzerine bu karlı dünyaya doğru yapacağı yolculuğuna çıkmıştır, amacının aslında tatil olmadığını çevresinden saklamaktadır. Aynı gün gidilen bu melankoliğe varış, aynı zamanları farklı yaşayan bu ikilimiz için hayatlarında yer edinecek önemli bir yolculuk olacaktır çünkü ne Lee Joon So'nun asıl amacı arkadaşının ölü vücudunu bulmaktır ne de Yoon Hye Jin kafasını toplama amaçlı tatile gidiyordur. Lee Joon So'nun amacı zamanla açığa kavuşacaktır ama Hye Jin'in amacı bellidir; ölmek için karlı bir dünyayı seçmiştir. Üniversite yılları sırasında okuduğu romandan etkilendiği için o zaman aldığı bir karardır bu; ölmek istediği yerdir burası, yaşadıklarını kaldıramayacağı için de bu yolculuğu ölümü için tasarlamıştır. Hayatta hiçbir şey planladığımız gibi gitmeyebilir, Lee Joon So ve Hye Jin ikilisi bunu yaptıkları bu yolculukları sayesinde öğrenmiş olur. Birbirleriyle tanışmaları sonucu hayatta başka değer verilecek şeylerin de olduğunu görmüş olurlar, daha da önemlisi bugüne kadar hayatlarını boş geçirdiklerini öğrenip artık bu boşluktan çıkmaya çalışarak devam etme kararı alırlar.
Melankolik bir dizi arayanların adresi olsa da Lee Dong Wook severlerin, farklı bir Wookie izleme hevesiyle değerlendirmesi gereken bir diziydi Bittersweet Life. Tüm karakterlerin kendisiyle olan hesaplaşmaları, herbir ismin içinde taşıdığı şeytanı ortaya çıkarıp onu alt etme savaşıydı bir nevi. Hepsinin geçmişten izleri taşıdığı, geçmişten bir türlü kurtulamadığı, yaptıkları hataları da bitirme hevesiydi diyebilirim. Psikolojik ayrıntıların atlanmadığı türden bir yapımdı, bu ayrıntıları sunuşlarında da aşk, tutku, özlem ve sır gibi öğeler saklıydı. Tutkunun aşkla nasıl bir bütün olduğunu, hatta aşkın tutkudan da üste çıktığını yalın bir dille anlatıyordu. Oyunculukların döktürüldüğü, melankolinin sınırlarını aştığı bir isimdi. Müziklerin bu atmosfere en çok yakışanlarındandı hatta, Hye Jin gibi bir isim için Oh Yun Soo'nin kendinde bulunan hüzünlü güzelliği bu diziye en çok yakışandı. Onu izlerken kendimi başka bir dünyada buldum, yaptığı her şeyde, yaşadığı her anda onda bulunan bu başka ama etkileyici hüznü iliklerime kadar hissettim. Bunda müziklerin etkisi de büyüktü ama bunu daha çok Hye Jin'e borçluydum, biliyorum bunu. Wookie vardı bir de; bambaşka bir Wookie izledim, şaşırdım, şaşırdıkça da yine ona bağlandım. Bu ismi her izleyişimde kendine bir adım daha yaklaştığım Lee Dong Wook'du karşımdaki. Sadece bu isimle yürümeyen bir diziydi, diğer oyuncuların da kendini akıllara yerleştirdiklerindendi. Rolleri için biçilmiş kaftan olan isimlerdi, her ne kadar Da Ae karakteriyle beni deli eden bir Park Si Yeon olsa da hepsini izlemek farklı bir tad bırakıyordu.

İlk bölümlerin verdiği, o matlıkla bezenmiş atmosferin etkisiyle devamı için de aynı şeyi bekleyebilirsiniz, hatta beklemekten ziyade bunu düşlersiniz. Sizi bilmem ama ben bekledim ve beklediğimi de aldım, son birkaç bölüm hariç. Finalinin, böylece kalması içime oturdu diyebilirim. Beklemediğim sonla, beklemediğim gidişatla benim için üzücü dizilerdendi Bittersweet Life. Belki adına yakışır bir noktalanıştı, belki o yaşanmışlıklar sonrası dinlenme yoluydu; hangisiydi bilemiyorum ama bu kez olmadı Wookie. T^T Her zaman için mutlu sonlar insanı değilim ama bu kez olmalıydı. Yine dörtlü yaşanmışıklara sahip olan hayatlardan gitse de genel drama kalıplarından çıkarıyordu bizi, bu çıkışla bile değişime uğrayan bir diziydi. Bu değişen dünya ile de beklenmeyen kişiliklerin eksenine hapsediyordu. Kimi zaman üzüyordu, kimi zaman hüzünlendiriyordu, kimi zaman da içindeki aşkla sizi heveslendiriyordu. Yine güzel bir Wookie aşkı vardı, yine güzel bir aşık Wookie'miz vardı, bu kez hüzünlü bir aşk vardı. Scent of a Woman'da bunu yaşatmıştı ama bu kez başkaydı; özellikle de karlı dünyanın beyazlığında olan aşk hayalimsiydi. O anki Wookie'ye alışmam zaman aldı ama sonra bunun hata olduğunu anladım, zira yine aşk dolu biriydi o. Aşkını da sonuna kadar koruyan, korumak isteyen. Yalnız yapmıyordu bunu, bu kez Oh Yun Soo da vardı yanında, çiftler dünyamın sayılı güzelliklerinden olmaya adaydılar. Bu dizi için sadece bahsedilen, bu 3 harf topluluğunu kullanmak gibi bir niyetim yoktu aslında, daha fazlası vardı çünkü. Etrafında iç hesaplaşmaların olduğu, her insanın içinde bulunan psikolojik hesaplaşmaların dünyasıydı. Bu dünyayı da ''Lee Joon Soo & Yoon Hye Jin '' bağı ile süslüyordu, onların bağının hüznüyle süslüyordu. Her ne kadar hüzünle süslüyor olsa da o acı tadı yaşamak için heveslendiriyordu. Yaşamak için değil de daha çok onların dünyasına girmek için kullanıyordu bunu, tüm takipçilerinin istediği bir şey miydi bu bilmem ama ben Lee Joon Soo & Yoon Hye Jin dünyasını ayrı bir sevdim, sadece sevmekle kalmadım onları yaşadım, hatta yaşadıkça daha da izlemek istedim. İzledikçe de daha fazla görme isteğiyle doldum, bu istekle de döndüm durdum.

Oh Yun Soo'nun hüzünlü güzelliğini dile getirebilyorken Bittersweet Life dünyasının da aynası olabilecek güce sahip olan en güzel dinletilerinden biriydi. /★Ha bir de, beni en çok şaşırtanlardan biri de sendin Jung Gyu Woon; o nasıl bir oyunculuk, o nasıl bir psikopatlıktı. Bu dizide korktum senden. (ㆁᴗㆁ✿) Her şeyine rağmen, Dr. Champ izlediğim andan itibaren seviyorum seni. xD


özz ve CloudT bunu beğendi.


La Dolce Vita /// Bittersweet Life

Genel Bilgi
Oyuncular
Jung Bo Suk
Lee Dong Wook
Oh Yun Soo
Park Si Yeon
Jung Gyu Woon
Jang Young Nam
Kim Mi Kyung
Yang Hee Kyung
Yoo So Young
Kim Il Woo
Yoon Hyun Sook

Tanıtım Araçları

Üye degerlendirmesi
GörsellikYok
MüzikYok
Konu AnlatımıYok
GenelYok
0 kullanıcı oyladı Yok% averajla
Eski 28 Ekim 2012, 23:01   #1
Geçse de yolumuz bozkırlardan,
denizlere çıkar sokaklar.
 
Depresyonda
 
Akuma_Blade'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 11 Eylül 2009
Mekan: İskenderun / Hatay
Yaş: 34
Favori Anime: Gundam, Votoms, Lain, GITS, Blackjack, FMP, NHK ni Youkoso, Nadesico, Yamato, Fafner, Akira
Favori Manga: Blame, KOR, Mermaid's Forest, KKNJ, NGE, FSS, Aku no Hana, Detective Conan, Jiraishin, Akira, Alive
Mesaj: 2.564
Blog Girişleri: 6
Standart İlgi: La Dolce Vita (Bittersweet Life)

Dolce Vita, Tatlı Hayat (Sweet Life) demektir, konuyu yanlış şekilde açmışsın.
__________________

BayAkuma_Blade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28 Ekim 2012, 23:57   #2
Nefes almanın zorlaştığı
topraklar...
 
Bitkin
 
Squaw'ın Avatarı
 
Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2009
Mekan: İzmir
Favori Anime: Rose Of Versailles, Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen, Touch ve Legend of the Galactic Heroes
Favori Manga: Rurouni Kenshin,Fruits Basket,Nana,Mars, Rough, TenNai ve Lovely Complex..
Mesaj: 2.286
Standart İlgi: La Dolce Vita (Bittersweet Life)

“ Orjinal Gönderi : Akuma_Blade Mesajı Görüntüle

Dolce Vita, Tatlı Hayat (Sweet Life) demektir, konuyu yanlış şekilde açmışsın.
Anlam açısından o şekilde açmadım, diğer ismiyle de biliniyor diye bu şekilde açtım.


http://mydramalist.com/korean-drama/...ttersweet-life
__________________
A Shinsengumi is a Shinsengumi...
A Wolf is a Wolf...
And a Manslayer is a Manslayer...
Right Battousai?

Çevirmen olmak isteyenler
uploader olmak isteyenler
Manga Editörü Olmak isteyenler
Encoder Olmak isteyenler
BayanSquaw Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yorum

Etiketler
2012, 500, devam, izlemek, japonya, roman, tanışma, temmuz, önemli


Tanıtımı görüntüleyen aktif kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Tanıtım Araçları

Gönderi Kuralları
Kendi yeni konularını düzeltemezsin
Kendi mesaj cevap yazamazsın
Kendi mesaj eklentilerini düzeltemezsin
Kendi mesajlarını düzeltemezsin

BB Kod Açık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are AçıkForum saati Türkiye saatine göredir. GMT +3. Şuan saat: 00:22.


Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Yasal Uyarı : Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. Yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız animemangatr@gmail.com e-posta adresine bildirebilirsiniz. Şikayet ettiğiniz başlıklar en geç 2 (iki) gün içerisinde site üzerinden kaldırılacaktır!

Dost Siteler